Güney Kore Kripto Kazançlarından Vergi Almayacağını Açıkladı

Güney Kore Kripto Kazançlarından Vergi Almayacağını Açıkladı

Güney Kore Maliye Bakanlığı'nın yeni açıklamasına göre, ülkenin mevcut vergi yasaları kripto para ile elde edilen kârların vergilendirilmesini içermiyor.

Güney Kore Maliye ve Strateji Bakanlığı geçtiğimiz günlerde kripto ticareti yoluyla elde edilen kârların vergilendirilmesine ilişkin karışıklığı çözdü. Bakanlığın açıklamasına göre, mevcut vergi kanunları kripto para birimlerinden kazanılan kârların vergilendirilmesini desteklemiyor.

İlginçtir ki, Bakanlık şu anda ülkenin Liberal Kore Partisi tarafından kontrol ediliyor. Parti, dijital para birimleri ve kripto ticareti ile ilgili 'rahat' düzenlemeleri uzun süre destekledi. Ayrıca blockchain teknolojisinin ve gelişiminin tanınmış savunucularıydı.

Bugünün erken saatlerinde Bakanlık bir açıklama yaptı. Açıklamada Koreli kripto tüccarlarının kripto ticaretinden elde ettikleri gelirlere göre vergi ödemekle yükümlü olmadığını belirten bilgiler yer alıyordu. Vergi yasası, şu anda olduğu gibi, ticaret kazançlarını vergiye tabi olaylar olarak tanımıyor, bu da muhtemelen Kore kripto topluluğundaki birçok kişinin duymaktan çok memnun olduğu anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, yasa şu anda kripto kazancını gelir olarak görmese de, birçoğu bunun 2020'de veya daha sonra değişip değişmeyeceğini merak ediyor. Bakanlığın yetkilileri, daha önce olmasalar bile, vergi yasasının eksikliklerinin kesinlikle farkındalar. Bazı kaynaklar bakanlığın şu anda bu boşluğu kapsayacak ve en kısa zamanda kripto vergilendirmesini içerecek yeni bir değişiklik formüle etmeye ve teklif etmeye çalıştığına inanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.