Golem (GNT) Nedir?

Golem (GNT) Nedir?

Golem (GNT) Nedir?, Golem coin ağındaki her makinenin bilgi işlem güçlerini birleştiren dünya çapında merkezi olmayan muazzam bir güce sahip son teknolojik bir platformdur. Golem coin dünyanın en iyi süper güce sahip bilgisayarı olmayı hedeflemektedir. Golem coin bireylerin bilgisayar güçlerininde yararlanarak kazanç sağlayan bir coindir.

 

Golem Coin Özellikleri

Golem, süper bilgi işlem gücünü kitlelerin kullanımına sunmak için dağıtılmış bulut bilişim kullanan iddialı bir projedir. Şimdiye kadar sadece CPU CGI oluşturma için çalışıyor, ancak ekip daha fazla kullanım örneği geliştirmek için çok çalışıyor. Golem'in başarısı bu faktörlere bağlıdır.

 • Golem, sağlayıcıların uyumlu yazılım kullanarak hesaplamalar yapmak için talep edenlere bilgi işlem gücü kiralamasını sağlayan üç taraflı bir pazardır.
 • Madencilik yerine, GNT, bilgisayarınızı kümeye eklemeyi sağlayarak kazanılır. Görevler alt görevlere ayrılır ve mevcut güce göre tamamlanır.
 • Intel SGX, işlenen verilerin ve dosyaların uçtan uca güvenliğini sağlamak için Golem işlemlerini bilgisayarınızın geri kalanından ayırır.
 • Golem Factory, sağlayıcılar için sürdürülebilir bir pazar sağlamak için aktif olarak geliştirici ve talep edenleri arıyor. Makine öğrenimi ve diğer kullanım örnekleri çalışmalardadır

Golem Coin Faydaları Nelerdir?

 1. Golem ağınd yer alan iki taraf, talep eden ve sağlayıcıdır. Talep eden, görevini yerine getirme yetkisini istemektedir.  
 2. Görevi sağlanan görev şablonuyla eşleşmezse, üçüncü eşleştirme olan Stone, Golem'in Görev Tanımı Çerçevesini kullanarak kendi kodunu yazmasına olanak sağlamaktadır. 
 3. İstekte bulunan kişiler, sağlayıcı tarafında seçildikten sonra ve gerekli bilgileri içeren bir fiyat belirledikten sonra itibarını kontrol eder. Buradaki itibar kesin sonuçlara ve etkin ödemelere bağlıdır.
 4. Bağlantı kurulumu yapıldıktan sonra, sağlayıcı IPFS aracılığıyla gerekli olanı almakta ve görevi görev bilgisayarında başlatır. Sonuçlar IFPS ağı üzerinden sağlanmaktadır.
 5. Görev yöneticisi tarafından ve talep eden tarafından diğer önlemlerle doğrulandıktan, Ethereum akıllı sözleşme ödemeleri gerçekleştirmedir.

Golem Nasıl Satın Alınır

GNT nasıl alınır

 1. GNT coini Huobi,Bittrex gibi bir çok popüler borsalardan satın alabilirsiniz.
 2. BTC, USDT ETH gibi popüler kripto paralarla paritesi bulunmaktadır.

Golem Coini yerelde almak isterseniz, yerel bir kripto para borsasından ethereum yada bitcoin satın alıp, alım yapılan borsalara transfer ettikten sonra btc/gnt yada eth/gnt paritesini kullanıp gerekli alım satım işlerini yapabilirsiniz.

Golem'in diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

 1. Ethereum ile karşılaştırıldığında, Golem'in hesaplaması ağa bağlı her makinede çoğaltılmaz.
 2. Ethereum, Golem gibi bilgisayar yoğun görevler için tasarlanmamıştır. Bir platform olarak Ethereum tüm potansiyel uygulamalar için tarafsızdır, Golem ise aynı platforma dayalı merkezi olmayan bir uygulamadır.
 3. Hem erişim hem de teknolojik destek açısından giderek genişliyorlar. Ekip Brass alpha'ı güncelliyor ve yakında bir Brass Beta başlatmaya çalışıyor.

Golem coin Fiyat Grafiği, Golem coin kaç tl

[mcrypto id="17325"]

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.