Gnosis Coin Nedir? GNO Coin Nasıl Alınır?

Gnosis Coin Nedir? GNO Coin Nasıl Alınır?

Gnosis platformu Ethereum üzerine kurulu olup, tahmin pazarları için açık kaynaklı bir alt yapı sistemidir. Tahmin pazarı olarak bilinen piyasa, normal bir borsaya benzemeden varlık ticareti yapılmasına imkan sağlamaktadır. Kısacası Gnosis, tahminsel olarak toplanan verileri bir yerde biriktirmektedir.

GNO Nedir?

GNO tahminsel veriler kimi zaman bir spor etkinliğinde kimi zaman ise bir siyasi konuda ortaya atılabilmektedir. Bu sistemi diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise, tahminleri Blockchain zinciri üzerinde saklayabilmesidir. Gnosis tokenleri oluşturulan bu tahminsel verilerin doğruluğuna bağlı olarak değer kazanabilmekte ya da kaybetmektedir.

Bu sistem sayesinde tüm kamuoyunun sansürsüz ve güvenli bir çatı altında toplandığı finans, sigorta, hükümet ve diğer tüm kategoriler üzerinde tahmin alanı oluşturabilmeyi hedefliyor. Gnosis sistemi üzerinden tüm işlemlerin hızlı ve güvenli yürütülebilmesi için GNO ve OWL para birimlerini kullanabilmektedir. Gnosis platformu REP gibi pazar rakiplerini aşarak, iddialı hedeflerini yerine getirebilme amacı taşıyor.

Gnosis Nasıl Çalışır?

Gnosis üç farklı platform üzerinden çalışmasını sürdürebilmektedir. Bu üç platform ise Apollo, Gnosis Safe ve DutchX’dir. Apollo kullanıcıların kendi tokenleri oluşturabilmesini sağlayan tahmin pazarıdır.

DutchX ise kullanıcıların tokenlerini alıp satabildiği herhangi bir merkezi bulunmayan borsadır. Gnosis Safe ise cüzdan ve Ethereum uygulamalarının etkileşime girmesini sağlayan bir tarayıcıdır. Gnosis bu üç platform üzerinden 3 ayrı katman ile çalışmaktadır;

  • Çekirdek Katmanı: Platformun temeli olarak bilinen bu katman tokeni, yerleşimlerini ve mekanizmanın yönetilmesini sağlayan akıllı sözleşmeleri içermektedir.
  • Hizmet Katmanı: Bu katmanda ödeme işlemcileri, konuşma robotları ve stabilcoinler gibi tüm hizmetler sunulmaktadır.
  • Uygulamalar Katmanı: Bu Gnosis tabanı üzerinden erişilebilen tahmin dapp’larını içermektedir. Ancak bu katmanların çoğu üçüncü taraflarca geliştirilmiş olup, hizmetlerden işlem ücreti alan kuruluşlardır.

GNO Token Nedir?

Gnosis’in kripto para birimlerinden biri olan GNO token, Ethereum tabanlıdır. Bu token genel olarak staking ile OWL token oluşturmak için kullanılmaktadır. Yatırımcılar stake yolu ile OWL token kazanabilmek için GNO tokenlerini bir yıla kadar kilitleyebilecektir. Şu an GNO arz miktarı 10 milyon civarındadır.

GNO Coin Geleceği

Gno coin geleceği yatırımcılar tarafından merak edilen konuların başında gelecektir. Uzman kişilerin yorumları incelendiğinde Gnosis coin geleceği 2021 yılında 450 dolara ulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etmiştir.

OWL Token Nedir?

OWL tokenler, Gnosis tahmin pazarında ücret ödemeye yarayacaktır. Ayrıca Gnosis platformunda OWL token ile işlem ücretleri de ödenebilmektedir. OWL token ABD doları ile sabitlenmiştir. Buna göre 1 OWL tokeni, 1 ABD doları ile eşdeğerdir. Gnosis platformu ile çalışan yatırımcılar OWL cinsinden ücret ödemelidir. Ayrıca GNO coin’in stake yapılması sonucunda da OWL tokeni elde edilebilecektir. OWL coin kullanılmadığı takdirde, cezası bulunmaktadır.

GNO Coin Yorum

GNO coin yorum içerikleri göz önünde bulundurulduğunda, bu altcoine şans veren analistlerin sayıca fazla olduğu görülebiliyor. Özellikle 2020 yılını durağan geçiren bu altcoin’in listelendiği borsa sayısının fazla olması dikkat çekiyor. Gördüğü bu denli destek sebebiyle GNO coin’in önümüzdeki sene içerisinde bir yükseliş trendine girmesi ve değer kazanması bekleniyor.

GNO Coin Grafik

GNO Coin grafik verilerinde bu altcoin’in şu sıralar 58.93 dolardan işlem gördüğü ve bu değer ile 107. Sırada yer aldığı görülebilmektedir. Özellikle 2020 yılının son 4 ayını çok durağan geçiren bu altcoin en dip seviyeyi Mart 2020 yılında 7.05 dolar ile görmüş. En yüksek seviyesine bakıldığında ise Ocak 2018 yılında 461.17 dolar ile yaşadığı görülebiliyor.

GNO Coin Nasıl Alınır?

Gnosis platformunun yerel kripto para birimi GNO Coin, Binance borsası üzerinden satın alınabilecektir. Bakiye yüklemesi yapan yatırımcılar al sat bölümünden GNO/ USDT çiftini tercih ederek miktar ve fiyat bilgisi girdikten sonra satın alma işlemini onaylayabileceklerdir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.