Gate io Borsası Nedir?, Gate.io Borsa İncelemesi

Gate io Borsası Nedir?, Gate.io Borsa İncelemesi

Gate io Çin merkezli olan ve faaliyetlerini bir süre burada sürdürmüş, kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gate io Çin merkezli olan ve faaliyetlerini bir süre burada sürdürmüş, kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk kuruluşu Çin iken, günümüzde ise ABD‘nin Virginia eyaletinde hizmet vermektedir. Gate Technology Incorporated tarafından yönetilmektedir. Böylece gateio hangi ülkenin borsası olduğunu daha net anlamaktayız.

Borsada popüler birimlerden Bitcoin ve Ethereum dışında pek çok altcoin birimi de yer almaktadır. Bu birimlerin alım – satım işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyan borsa, gelişmiş özellikler sunarak kullanıcı sayısını artırmayı hedeflemektedir.

Dünyanın genelinde farklı ülkelerden kullanıcılar platformda gate io üyelik oluşturabilmektedir. İran, Kuzey Kore, Küba ve Suriye gibi pek çok ülke dışa kapalı olduğundan dolayı, bu ülkelerde kullanılmamaktadır. Ayrıca farklı dil destekleri ile her ülkeden kullanıcıya hizmet vermektedir. Bu dillerin başında İngilizce, Çince, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce ve Türkçe de yer almaktadır. Gate.io Türkiye ile yatırımcılar kripto para ticaretlerini sürdürürken, Gate.io Türkçe dil desteği ile daha kolay şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Gate Borsasına Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Gate.io borsası kayıt süreçleri oldukça kısadır. E posta onayının ardından genel Gate. io hesabınız açılmış olacaktır. Borsaya herhangi bir referans linki üzerinden kayıt olan kullanıcılar için ise %10 komisyon indirimi ömür boyu geçerli olacak şekilde hesaplarına tanımlanır. Peki, borsaya nasıl üye olunur? Gate. io borsası üyelik nasıl gerçekleştirilir?

 • io giriş için borsanın web sitesine gidin. Sağ üstte yer alan “Kayıt ol” butonuna tıklayın.

gate.io giriş

 • Ekrana gelen panelde istenen bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girin. Sözleşmeye onay verdikten sonra altta yer alan “Sonraki” butonuna tıklayın.

 • Karşınıza gelen ekranda, giriş şifrenizden farklı bir şifre oluşturmanız istenir. Para çekme işlemlerinde kullanacağınız için 2. Şifrenizi mutlaka bir yere not edin. “Üyelik oluştur” butonundan işlemlere devam edin.

 • Karşınıza “Kayıt durumu başarılı” paneli geldiğinde mail adresinize giderek e-postanıza gelen linkten Gate üyeliğinizi etkinleştirin.

 • Giriş yaparken mail adresinize gelen güvenlik kodunu yine ilgili alanlara girerek hesabınızı oluşturmuş olursunuz.

Yukarıdaki adımların ardından ekranınıza düşen “KYC işlemleri” ve “Tek Kullanımlık Şifre” güvenlik işlemlerini tamamlayarak borsada daha güvenli işlem yapabilirsiniz.

Gateio Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra, hesap aktifleşmesiyle birlikte, hesabınıza para yatırarak ticarete başlayabilirsiniz. Peki, Gate io borsası para yatırma işlemleri nasıl yapılır? Şimdi gelin birlikte inceleyelim.

 • Hesabınıza giriş yapın ve “Cüzdan” bölümüne girin. Bu kısımda hesabınızda olan birimleri ve paranızı görebilirsiniz.
 • Cüzdan açılır menüsü altında yer alan “Yatır” kısmına girin.
 • Açılan ekranda borsaya hangi kripto para birimini aktaracağınızı menüden seçin ve 20 saniye bekleyin. 20 saniye sonunda ilgili kripto para birimini yatıracağınız cüzdan adresi ekrana gelecektir. Unutmayın, hangi kripto para birimini seçtiyseniz, aynı birimi yatırmanız gerekmektedir.

 • Bu işlem için yerel ve y çevrimiçi cüzdanları tercih edebilirsiniz. Borsalar arası gönderim de yapabilirsiniz.

İşlemlerin sonunda kripto para birimleri, bu sayfaya veya "Fonlarım" sayfasına eriştikten sonra 1 dakika içinde ve yalnızca ağdaki işlemin bazı onaylardan geçmesinden sonra yatırılır. Altta yer alan gateio minimum para yatırma adetine dikkat etmeniz gerekir.

Gateio Para Çekme

Gate io borsasında işlem yaptıktan sonra paranızı çekmek isteyebilirsiniz. Bu durumda birkaç küçük adımı takip etmeniz gerekecektir. Gate.io yorum ve şikayetleri arasında en çok zorlanılan kısım para çekme adımlarıdır. Aşağıdaki yönergeleri dikkatli şekilde yaparsanız, sorun yaşanmayacaktır.

 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” kısmında yer alan “Çek” bölümüne tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekranda hangi kripto para birimini çekim yapacağınıza dair bir kısım gelecektir. Burada gerekli seçileri yapın.
 • Seçimlerin ardından ilgili kutucuğa çekim yapacağınız cüzdan adresinizi girin. Belirlenen minimum para çekme limitine uyduğunuza dikkat edin.
 • Son olarak giriş kısmında belirlediğiniz 2. Şifreniz olan “Fon” şifresini girerek işlemleri tamamlayın.

Bu işlemin ardından bir miktar komisyon kesimi bakiyenizden düşülecektir. Komisyon oranları VIP üyelik durumuna göre farklı miktarda kesilebilmektedir. Aşağıda, komisyon oranları başlığı altında bu konuyu detaylıca açıklayacağız.

Gateio Alım Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Platforma üye kullanıcılar, para yatırma işlemlerinin ardından gate io borsası bünyesinde kripto para ticareti yapabilmektedir. Peki, Gateio borsasında alım satım nasıl yapılır? Şimdi gelin, detaylıca inceleyelim.

 • Hesabınıza girdikten sonra üst menüde yer alan “Piyasalar” kısmına girin. Burada listelenen ürünlerden alım satım yapmak istediğiniz kripto para birimine tıklayın.
 • Kripto para biriminin sayfasına girdiğinizde, karşınıza gelen ekranı biraz aşağı kaydırdığınızda “AL-SAT” butonları yer alır.

 • Alım işlemlerinizde “Al” kısmını, satış işlemlerinizde “Sat” kısmını kullanmanız gerekir. Burada “Limit Order” ya da “Zaman Koşulu” seçeneklerinin hangisinde işlem yaptığınızı unutmayın.
 • Al-sat ekranın altında ise verdiğiniz emirleri görebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemlerin ardından 2. Şifreniz olan “Fon” şifresini tekrar yazmanız istenecektir. Şifreyi girdikten sonra ise alım-satım işleminiz kayda alınacaktır.

Gate io Güvenilir mi?

Son zamanlarda kripto para borsalarıyla alakalı çıkan skandal haberleri çoğumuz görmüşüzdür. Bu haberlerin de etkisiyle pek çok yatırımcı borsalara girmeye korkar olmuştur. Özellikle yerli borsa diye güvenerek giriş yapılan platformlar, 1 yılı bile doldurmadan piyasadan silinmiştir. Hal böyle olunca yabancı borsalara olan güven de sarsılmıştır. Peki, söz konusu olan Gateio borsası güvenilir midir?

Gate. io Türkçe dil desteği başta olmak üzere, pek çok ülke dilinde hizmet veren global borsalardan biridir. Binance gibi çok köklü olmasa da, farklı kripto para birimlerine, özellikle yeni çıkan altcoinlerin listelenmesine önem vermektedir. Güvenlik için ise, kullanıcı mağduriyetini önlemek adına pek çok hamlelerini görmekteyiz. Bunların başında, kullanıcı giriş bilgileri, kimlikleri ve yatırımlarını korumak adına istenen iki adımlı doğrulama ve KYC onayı gelmektedir. KYC işlemleri borsada zorunlu değildir, ancak borsa tarafından güvenliği arttırmaya yönelik koyulmuş işlemlerden biridir.

Kullanıcı girişlerinin dışında, yatırımcıların sahip oldukları fonlar için de önemli güvenlik önlemleri alınmıştır. Kripto para borsalarında sıkça kullanılan, çevrimdışı soğuk depolama araçlarıyla fonlar saklanarak güvenle korunmaktadır. Bazı güvenlik araştırma sitelerinden de incelendiğinde, Gateio borsası son derece güvenli global borsalar arasında yer almaktadır. Ayrıca Gate.io ekşi yorumlarında, borsa hakkındaki entrylerin çoğu olumludur.

Gateio Komisyon Oranları Ne Kadardır?

Komisyonlar, borsaların faaliyetlerini idame ettirebilmeleri ve yüksek gider oranlarını kapatabilmeleri açısından kullanıcılardan alınmaktadır. Komisyonların belirlenmesinde Gateio da VIP sistemi kullanılır. VIP seviyesi düşük olan kullanıcılar daha fazla komisyon ücreti öderken, VIP seviyesi yüksek olanlar daha az işlem ücreti ödemektedir. Peki, gate io komisyon oranları ne kadar? Aşağıda yer alan görselden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Piyasalar Komisyonları

gatei io komisyon oranları

Vadeli Trade İşlemleri Komisyonları

Vadeli Trade İşlemleri Komisyonları

Kripto Borç Verme Komisyonları

Kripto Borç Verme Komisyonları

Para Yatırma ve Para Çekme Komisyonları

Daha detaylı bilgi için Gateio web sitesinde yer alan komisyonlar sayfasına göz atabilirsiniz.

Gateio Para Çekme Limiti?

Gate io borsası para yatırma işlemlerinde herhangi bir limit yoktur. Kullanıcılar diledikleri miktarda diledikleri kripto para birimini herhangi bir limit olmadan borsaya yatırabilmektedir. Para çekme işlemlerinde ise kripto paralar limitlerle sınırlandırılmıştır. Bu yüzden çekim esnasında, kullanıcıların limit oranlarına dikkat etmesi gerekir. Aşağıda bazı büyük kripto para birimlerinin alt ve üst çekim limiti listelenmiştir.

 • Bitcoin: Minimum 0.011 – Maksimum 90000000000
 • Litecoin: Minimum 0.101 – Maksimum 90000000000
 • Ripple: Minimum 25.1 – Maksimum 90000000000
 • Ethereum: Minimum 0.116 – Maksimum 90000000000
 • Cardano: Minimum 11 – Maksimum 90000000000

Gateio Borsası İle Pasif Gelir Kazanma

Gateio borsasına kayıt olan kullanıcılar, borsanın sunduğu pasif kazanç elde etme imkânından da yararlanabilmektedir. Kullanıcılara sunulan pasif kazanç sistemleri: IEO, Staking ve Lending olmak üzere üç adettir. Bu yöntemlerle pasif gelir kazanmak mümkündür. Peki, Gateio borsası pasif kazanç nasıl elde edilir? Bu üç yöntem aşağıdaki gibidir

IEO: ICO sisteminin geliştirilmiş hali olarak kullanıcılara sunulur. Bu sistemde kullanıcılar, kripto paralar borsada işlem görmeye başlamadan önce yatırım yapabilmektedir. Böylelikle yeni listelenen birimlerden kazanç elde edilmiş olur.

Staking: bu işlemler kullanıcılara sunulan kripto paraları desteklemek amacıyla cüzdanda bulunan birimin bir süreliğine kilitlenmesine denmektedir. Kullanıcılar, sahip oldukları paraları kilitlediklerinde ve belirli bir zaman ellerinde bulundurduklarında ödül olarak kripto para kazanır. Borsada bu program “HODL Et & Kazan” adında yer alır. Bu kısımda Staking’e benzer olarak olarak, vadelere göre faiz oranları sunulur.

Lending: Kripto parayı ödünç verme mantığına dayanır. Ödünç verilen kripto paranın sonrasında size kazanç verilir. Bunu bir nevi “kiraya vermek” olarak da adlandırabilmek mümkündür. Borç verilen süreye göre de faiz oranları şekillenmektedir. Yatırımcılar bu faiz oranlarını dilerse alabilir ve gate io borsasında kâra geçebilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.