FTX ve Alameda'nın Yeni Hamlesi: Milyonlarca Altcoin Borsalara Aktarıldı!

FTX ve Alameda'nın Yeni Hamlesi: Milyonlarca Altcoin Borsalara Aktarıldı!

Lookonchain, son zamanlarda kripto para sektörünün iki önemli ismi olan FTX ve Alameda Research'ün göze çarpan bir hareketine dikkat çekti. F

Blockchain analitik firması Lookonchain, son zamanlarda kripto para sektörünün iki önemli ismi olan FTX ve Alameda Research'ün göze çarpan bir hareketine dikkat çekti. Firmanın detaylı analizlerine göre, bu iki kuruluş, 22 milyon dolarlık büyük bir dijital varlık transferi gerçekleştirdi. Bu transfer, $IMX, $GMT, $ETH, UNI, $SHIB, $BAL, $LOOKS ve $WOO gibi çeşitli kripto para birimlerinden oluşuyordu.

Lookonchain'in yaptığı açıklamada bu işlemde taşınan varlıkların ayrıntılı bir dökümü yer alıyor:

  • 6,26 milyon $IMX, 9,12 milyon dolar değerinde,
  • 20 milyon $GMT, 5,29 milyon dolar değerinde,
  • 1.643 $ETH, toplamda 3,43 milyon dolar değerinde,
  • 441.425 UNI, 2,69 milyon dolar değerinde,
  • 77,77 milyar $SHIB, 652 bin dolar değerinde,
  • 102.651 $BAL, 389 bin dolar değerinde,
  • 2,24 milyon $LOOKS, 261 bin dolar değerinde,
  • 801.893 $WOO, toplamda 179 bin dolar değerinde.

Bu transfer, FTX ve Alameda'nın dijital varlık spektrumundaki geniş ve çeşitli portföyünü gözler önüne seriyor. Özellikle iflaslarını ilan ettikten sonra bu tür büyük çaplı varlık hareketleri, piyasa gözlemcileri ve yatırımcılar tarafından dikkatle izlenmektedir.

Ekim 2023'ten bu yana, FTX ve Alameda, 59 farklı token üzerinden toplam 551 milyon dolar tutarında bir transfer gerçekleştirdi. Bu transferlerin son örneği, Wintermute, Binance ve Coinbase borsalarında gerçekleşen 10,8 milyon dolarlık bir işlem oldu.

14 Kasım 2023'te, Kraken ve OKX borsalarında gerçekleşen ve toplam 24 milyon dolarlık kripto varlık transferi de piyasalarda dikkat çeken bir diğer önemli hareketti. Bu transferlerin özelliği, ABD mahkemesi tarafından onaylanan ve bu kuruluşlara haftalık olarak 100 milyon dolara kadar dijital varlık satma yetkisi veren bir planın uygulanmasıdır. Bu plan, özel bir komite onayıyla 200 milyon dolara kadar artırılma potansiyeline sahiptir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.