FLIPA Coin (FLP) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

FLIPA Coin (FLP) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

FLIPA Coin, GameFlip şirketi tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen kripto para birimidir. Şirket adından da anlaşılacağı üzere oyun sektöründe yer alır ve kendi stüdyolarında geliştirdikleri oyunları piyasaya sürer.

FLP Coin de; tamamen ölçeklendikten ve kararlı bir yapıya kavuştuktan sonra, oyun içi öğelerin birkaç işleminde etkin bir rol oynar. ERC-20 tabanlı olarak tasarlanmış coin, Ethereum ağında çalışır.

Şirket tokenin geleceği hakkında pek çok duyurusunu piyasaya girmeden önce yapmıştı. Yapılan açıklamalara göre; tamamen ölçeklenen ve kararlı hale gelen FLP, ilerleyen dönemlerde oyun sektörü başta olmak üzere pek çok platforma çözüm getireceği söylenmekte. FLP Coinleri platformdan direkt olarak kazanabilir ya da marketlerden satın alarak temin edebilirsiniz. Ayrıca Gameflip şirketinden alacağınız oyunlar için FLP coin ödemeleri yapabilir ve çeşitli ödülleri de alabilirsiniz.

FLP tokenlerin oluşturulması, FLP cüzdanlarının geliştirilmesi, dönüştürme araçlarının geliştirilmesi ve Gameflip pazarında kullanılmaya başlanması 2018 yılında gerçekleşmiştir. Platform ise bu adımların her birini; gelecekteki konumu için kilometre taşı olarak gördüğünü belirtmekte. Ayrıca platform, FLP tokeni rekabetçi oyun kitlelerine getirmek için en iyi küresel E-Spor organizasyonlarıyla ortaklık yapmakta. Bu sayede de sektördeki konumu sağlamlaştırma hedefinde ilerliyor.

FLIPA Coin Nereden Satın Alınabilir?

FLIPA Coin 2018 yılında piyasaya sürülmesine rağmen sayılı borsalarda işlem görmekte. FLP Coin almak isteyen kullanıcılar Livecoin ve HitBTC borsalarını kullanabilir. Ayrıca Gameflip platformunun web sitesinden de tokeni alabilirsiniz. Tokenlerinizi saklamak için ERC-20 tabanlı bir cüzdanı tercih edebilirsiniz.

FLP Coin Fiyatı

Flipa Coin fiyatı borsalara ve marketlere göre farklılık gösterebiliyor. Yazının hazırlandığı sırada 1 FLP Coin 0,08 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam ABD Doları ile 0,010$ tutarına tekabül etmekte. BTC, ETH VE USD perlerinden işlem gören FLP coinin güncel fiyat değerini CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

FLIPA Coin Yorum

Yukarıda yer alan grafikte FLP tokenin tüm zamanlara ait grafiğini görebilmek mümkün. Token piyasaya sürüldüğü ilk dönemlerde en yüksek değerini 0,6 TL civarında görmüş. İlerleyen dönemlerde, özellikle 2018 yılında ve 2019 yıllının ilk yarısında yüksek direnç aralıklarında seyretmiş. Fakat 2019 yılının ikinci yarısından itibaren gözle görülür bir düşüş yaşamıştır.

Bu durumun nedeni pek çok farklı etkenlere dayanıyor olabilir. Gameflip projesinin ve tokenin sadece oyun sektörüne hitap ediyor oluşu, onun tek yönlü alanda daha yavaş genişlemesine sebebiyet vermiş olabilir. Ayrıca sadece 2 borsada sıralanıyor oluşu da tokenin geleceğine dair olan yatırımcıların güvenini kırmıştır.

FLP Coin yorum FLP Coin yorum

Şu anda da dip seviyelerinin altında seyreden token ilerleyen dönemlerde değerlenebilir. Platformun politikasında yapılan değişiklikler, güncellemeler ya da tokenin alacağı arz oranında bir artış meydana gelmesi durumunda token fiyatı da artacaktır. Tüm bunlara ek olarak; yukarıda yer alan bilgiler, objektif bir bakış açısı ile hazırlandığından dolayı, yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.