Fil Coin Geleceği 2023- 2027 | Filecoin Yorumları | Fil Coin Nedir

Fil Coin Geleceği 2023- 2027 | Filecoin Yorumları | Fil Coin Nedir

Fil Coin geleceği, uzun vadeli yatırımcıların sıklıkla araştırdığı bir konudur. Filecoin (FIL), kullanıcıların disk alanı kiralamasına ve kripto para biriminde ödeme almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir dosya depolama projesi.

Fil Coin geleceği, uzun vadeli yatırımcıların sıklıkla araştırdığı bir konudur. Filecoin (FIL), kullanıcıların disk alanı kiralamasına ve bunun için Filecoin (FIL) kripto para biriminde ödeme almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir dosya depolama protokolüdür. Günümüzde bulut depolamanın önemi artarken, güvenilirliği de sorgulanmaktadır. Verileri depolamak mesele değildir, mesele güvenlik ilkeleriyle gizliliğin sağlanmasıdır. Bu yazımızda Fil coin yorum ve Fil coin fiyat tahminleride yer alacaktır.

Bu anlamda bir çözüm üreten Filecoin projesinin, gelecekte çok rağbet göreceğini, uzmanlar aktarmıştır. Uzmanların birçoğu, FIL’i sadece bir çözüm protokolü olarak görmemekteler. Özellikle uzun vadede kazandırabilecek bir kripto varlığının olduğunu da aktarmaktalar. İşte tüm bunların sonucunda da Filecoin geleceği ve yorumu çokça araştırılmaktadır. Peki, FIL geleceği için uzmanlar neler söylüyor? FIL biriminin fiyat tahminlerini ve uzman analist görüşlerini bir araya getirdik. İşte FIL coin ve geleceği…

Filecoin nedir?

Filecoin nedir?, Filecoin Protocol Labs ve CEO'su Juan Benet tarafından girişilen bir projedir. Protocol Labs 2014 yılında tam olarak kuruldu ve o zamandan beri IPFS, lib p2p, Filecoin ve diğerler projelerini güçlü bir şekilde başlattı. Bu denli iyi bir proje olunca, insanların veya yatırımcıların kafasında Filecoin nedir? gibi sorular oluşabiliyor.

Protocol Labs, toplamda 12 temel olarak geliştiriciye sahiptir ve internetin çalışma şeklini geliştirmek için açık kaynaklı teknolojilere odaklanmaktadır. Şirket, Digital Currency Group (CoinDesk'in ana şirketi), Naval Ravikant, Union Square Ventures, Winklevoss Capital ve Y Combinator gibi önemli yatırımcılar tarafından yatırım almaktadır.

Sistemin çalışma mantığının ve yatırımcılarının yanı sıra ödemeler kendi kripto para birimleri olan FIL kullanılarak yapılmaktadır. Yani mevzu bahis ağ üzerinden bir alan kiralamak istiyorsanız Filecoin kullanarak bunu yapabilirsiniz. Tabi bu sistemin en önemli özelliği sunuculardaki kullanılmayan alanları kiralıyor olmasıdır.

Fil Coin Hangi Borsalarda Var

Fil coin hangi borsalarda var, Binance, Gate.io, Huobi global, Coinbase, Kucoin, Gemini, Coinone gibi kripto para borsalardan birine üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fil Coin Hangi Borsalarda Var

Filecoin Nasıl Satın Alınır?

Filecoin şuanda ilk lansmanını dahi tamamlamadığı için satışlara veya ön satışa kapalı, ancak buradaki bağlantıya tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Böylelikle bir içeriğimizin daha sonuna geldik. Filecoin nedir, ne işe yarar ve nereden satın alınır gibi sorularınıza cevap verebilmiş olmayı umuyorum. Hemen yukarıda duran bağlantıyı ziyaret ederek Filecoin hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Filecoin, IPFS protokolünün aktive edici katmanından biridir. IPFS 'nin olağan dışı cazibesi sebebi ile birçok kişi Filecoin'in Bitcoin ve Ethereum'la karşılaştırılabilecek devasa bir proje olduğunu düşünüyorlar.

IPFS madenciliğinin kazmış olduğu şey ise Filecoin tokenleridir. Genel olarak bahsi edilen IPFS madenciliğinin makinelerinin çoğu da Filecoin madenciliğin makineleridir.

IPFS depolama kaynaklarıyla ve bant genişliği kaynaklarına katkı yaparak FIL tokenleri süreci elde edilmiş olur. Filecoin'in madencilik ilkesini anlamanın yolu IPFS ağındaki "depolama", "geri alma" ve "blok oluşturma" yı anlamak ile başlar.

Bu IPFS düğümleri aynı anda geri alabilir ve depolayabilir. Geri alma pazarı ve depolama pazarı rekabetçi bir pazar olan doğrulanabilir pazarı oluşturmaktadır.

Depolama Sağlayıcıları İçin Filecoin'in Artıları

Filecoin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi depolama sağlayıcılarının sunucularını açık bir pazarda satmalarını sağlar. Depolama sağlayıcıları, madencileri çalıştıran ve bunu yapmak için Filecoin jetonları kazanan kişiler ve kuruluşlardır. Madenci, yedek disk alanı olan internete bağlı herhangi bir bilgisayar veya özellikle Filecoin için çok fazla depolama alanına sahip özel bir sistem olabilir.

Bir depolama sağlayıcı Filecoin protokolünü uyguladıktan hemen sonra tüm Filecoin kullanıcılarının bulunduğu pazara erişim sağlar. Sağlayıcıların kendi depolama API'lerini tasarlamaları veya Filecoin protokolü ağ tarafından yönetildiği için fiyat tekliflerinin reklamını yapmaları gerekmez.

Depolama madenciliği

Depolama madencileri: Kullanıcılar yani depolama talep düğümleri depolama siparişlerini gönderirler ve FIL tokenlerini öderler. Depolama madencileri de vaat edilen depolama alanlarını sunarlar ve FIL tokenlerini sipariş almaya uygun halde olmalarını taahhüt ederler. Birinci grup FIL madencilerinin karşılık gelmiş olan ipotek paralarını da ücretsiz olarak alabilirler.

  • Depolama Madenciliği: Depolama ile token elde ederler.
  • Depolama Madencileri: Madenciliğin düğümlerini depolarlar.
  • Depolama Siparişi: Depolama gereksinim ihtiyaçlarına göre gönderilen bir sipariş.
  • Depolama Pazarı:Depolama siparişlerinden oluşan bir pazardır.

Kısa Açıklama: Depolama madencilerinin ipotek tokenleri taahhüt edilmiş olan depolama alanlarının boyutları ile ilgilidir.

Bu tarz madenciler için ağ gereksinimleri özellikle yüksek değildir fakat sabit diskin yirmi dört saat açık kalması lazımdır, bu sebeple dosya depolama için uzun bir süre istikrarlı şekilde çalışabilen sabit bir diske ihtiyaç duyulur.

Madenciliği geri alma

Madencileri Geri Alma: Kullanıcılar geri alma siparişlerini gönderirler ve FIL tokenlerini öderler. Geri alım yapan madencilerde veri sorgulaması yürütürler ve sadece en hızlı madenciler dosya dağıtma hakkına sahiptirler. Bu sebeple FIL madenciliği yapmak isteyenlerin de internete hızlı erişim güçleri olması düşük gecikme süresine , güçlü ve istikrarlı madencilik makinesi performansına sahip olmaları gerekmektedir.

  • Madenciliği Geri Alma: Geri alma yolu ile tokenleri elde ederler.
  • Madencileri Geri Alma: Madenciliği geri almadaki tokenlerdir.
  • Geri Alma Siparişleri: Geri alma ihtiyaçlarına göre gönderilen siparişlerdir.
  • Geri Alma Pazarı: Geri alma siparişlerinden oluşan bir pazardır.
  • Kısa açıklama:Madenciler geri alma hizmetleri sunmuş olduğunda tokenleri ipotek etmeye gerek yoktur.

Blok kazısı ve Madenci onarımı

Blok kazısı Pow mekanizmasına benzemektedir. Tokenlerin güvenliğini sağlama , şifreli verilerin yüklenmesini ve veri indirmenin şifresinin çözülmesini hızlandırmaktadır.

Esasen şu anda belirsiz olan Filecoin ağında hasar görmüş ya da yetersiz şekilde yedeklenmiş dosyaların madenciliğini onarmak yolu ile yapılmaktadır.

Bahsi edilen madencilik makinesi aslında IPFS ağındaki temel işlevi olan veri depolamaya sahip depolama sunucusudur.

İletim bant genişliği, yazılım stratejisi, donanım performansı ve makine odası işletim ile bakım yetenekleri vb. faktörler madenciliğin makinesinin işletim verimliliğini ve gelirlerlerini beraber belirlerler.

IPFS Nedir?

IPFS'nin açılımı da InterPlanetary File System'dir. Türkçesi ise Gezegenler Arası Dosya Sistemi anlamına gelir.

IPFS, tamamı ile dağıtık (distributed) dosya sisteminde veri ile medya dosyalarını saklama ve paylaşmak için içerik adresli , eşler arası (peer-to-peer) da bir yöntem oluşturma adına tasarlanmış protokol ağıdır.

Fil Coin Teknik Analizi

FIL USDT Yorum ve fil coin teknik analizine aşağıdaki grafikten ulaşabilirsiniz.

 

FIL Coin Geleceği 2023

Fil coin yorum yılı için çeşitli analistler tahminlerde bulunuyor. Popüler analiz sistemlerinden olan Trading Beasts, FIL coin fiyatının Kasım 2023 tarihine dek bir düşüş yaşayacağını söylemekte. Yıl sonunda ise fiyatın 6,56$’da seyredeceğini aktarmakta.

Öte yandan uzman analist WalletInvestor da tahminlerini aktarıyor. Wallet’a göre FIL biriminin geleceği oldukça parlak. Öyle ki yıl sonuna kadar 12.71 dolar seviyesini görebileceğimize kesin gözle bakıyor. Buna ek olarak diğer yıllarda da artarak yükseleceğini aktarıyor.

LongForecast ise, Trading Beast ile hemfikir durumda. Long’a göre fiyat Kasım 2023’ye kadar düşük seyredecek. 2023 yılı sonunda da 21.81$ olacak. Beklenen yükseliş trendinin 2021’de olmadığının altını çizen Long, fiyatın yakından takip edilmesini önermekte. Filecoin için tahminlerini dile getiren bir başka analist DigitalCoinPrice, FIL fiyatının artmasını bekliyor. 2023 sonunda fiyatın 10.74 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

FIL Coin Geleceği 2024

Fil coin geleceği 2024 yılında zirve noktalara ulaşabilir. Bazı analistler bu duruma kesin gözle bakarken bazıları çekimser fiyat tahminlerinde bulunuyor. Karamsar düşünenlerden olan Trading Beasts, FIL fiyatının ufak çaplı yükseleceğini dile getirmekte. 2024 yılında ortalama fiyat olarak 65 dolar civarına dikkat çekiyor.

Başarılı analist WalletInvestor, FIL için 2024 fiyat hedefinin 188 dolar olduğunu vurguluyor. Bu seviyenin 2024 yılı sonunda görülebileceğinin de altını çiziyor. Popüler analist LongForecast ise, 2024 yılı sonunda ancak 65.62$ seviyesinin görülebileceğini söylemekte. Analiste göre fiyat çok ufak rakamlarla artış gösterebilir. DigitalCoinPrice ise 2023 ve 2024 yıllarını kapsayan 2 yılda en fazla 115.41 dolar görülebileceğini söylüyor. 2024 yılı sonunda 120$ bandına dikkat çekiyor.

FIL Coin Geleceği 2025

Fil coin geleceği 2025 tap seviyeleri görebilir. Bazı analistler bu duruma kesin gözle bakarken bazıları çekimser fiyat tahminlerinde bulunuyor. Karamsar düşünenlerden olan Trading Beasts, FIL fiyatının muazzam şekilde yükselmeyeceğini düşünüyor. 2023 yılında ortalama fiyat olarak 75 dolar civarına dikkat çekiyor.

Öte yandan başarılı analist WalletInvestor da tahminlerini aktarıyor. Analist; FIL için 2025 fiyat hedefinin 220 dolar olduğunu vurguluyor. Bu seviyenin 2025 yılı sonunda olacağını öngörmekte.

Uzman analist LongForecast ise, 2025 yılı sonuna oldukça karamsar bakıyor. Öyle ki ancak 72$ seviyesinin görülebileceğini söylemekte. Analiste göre fiyat çok ufak rakamlarla artış gösterebilir. DigitalCoinPrice fiyatın 140.15 dolarda görülebileceğini söylüyor. 2025 yılı sonunda fiyatın daha da artabileceğini vurguluyor.

FIL Coin Geleceği 2026

Fil coin geleceği 2026 yılında daha iyi yerlere gelebilir. Uzman analistlerde 2024 yılı fiyat hedeflerini yorumluyor. FIL için umutsuz olan Trading Beasts, FIL fiyatının fazla yükselmeyeceğini düşünüyor. 2026 yılın genelinde fiyat olarak 86 dolar civarına dikkat çekiyor. Yıl sonunda bu fiyatın çok düşeceğini söylüyor.

FIL Coin fiyat tahmini yapan başarılı analist WalletInvestor FIL’den umutlu. Analist; FIL için 2026 fiyat hedefinin 281 dolar olduğunu vurguluyor. Bu seviyenin 2026 yılının henüz başında olduğunu ve yıl sonuna kadar daha da artacağını söylüyor.

Uzman analistlerden LongForecast ise, 2026 yılının genelinde düşüş olabileceğini vurguluyor. Öyle ki tüm yıl boyunca 55$ seviyesinin görülebileceğini söylemekte. Analiste göre fiyat bu şekilde düşerek yok olabilir. DigitalCoinPrice, Long’un aksine FIL’den umutlu. Başarılı analist fiyatın 183 dolarda görülebileceğini söylüyor. 2026 yılı sonunda fiyatın yine bu seviyede kalacağını açıklıyor.

Filecoin Geleceği 2027

FIL coin geleceği 2027 yılında daha iyi yerlere gelebilir. Uzman analistlerde 2027 yılı fiyat hedeflerini tek tek aktarıyor. Filecoin’den umutsuz olan Trading Beasts, FIL fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde ciddi şekilde düşebileceğini açıklıyor. Öyle ki 2027 yılının genelinde fiyat olarak 55 dolar altına inebileceğini söylemekte. Yıl sonunda bu fiyatın daha da düşeceğini söylüyor.

Başarılı analist WalletInvestor da tahminlerini aktarıyor. Analist; FIL için 2025 fiyat hedefinin 470.63 dolar olduğunu vurguluyor. Bu seviyenin 2027 yılının sonunda görüleceğini söylemekte.

Kripto para yorumcusu LongForecast ise, 2027 yılının sonunda ve genelinde düşüş olabileceğini vurguluyor. Öyle ki tüm yıl boyunca 40$ altında fiyat seviyeleri görebiliriz. Analiste göre ileriki dönemlerde de fiyat düşebilir. DigitalCoinPrice, Long’un aksine FIL biriminden olumlu hareketler bekliyor. Uzman analist fiyatın yıl sonunda 239.63 dolarda görülebileceğini söylüyor. 2027 yılı sonunda fiyatın bu seviyenin üstüne çıkabileceğini de vurguluyor.

Fil Coin Yorum

Uzmanların fil coin yorumlarına bakıldığı zaman öne çıkan yorum kripto para piyasa hacmi ile alakalı bir durumdur. Piyasa toparlanmadığı sürece tüm altcoinlerin düşüş trendinde olacağı ifade edilmektedir, Yukarıdaki başlıklar uzman kuruluşların yıl yıl bekledikleri fiyatlar yer almaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum