FET Coin Geleceği 2023-2027 | Fetch.ai Coin Fiyat Tahmini | fetch coin yorum

FET Coin Geleceği 2023-2027 | Fetch.ai Coin Fiyat Tahmini | fetch coin yorum

FET Coin geleceği son dönemlerde dikkat çekmektedir. FET Coin kripto para piyasasında varlığını sürdüren bir altcoin’dir. Bu yazımızda Fet coin yorum ve fet coin fiyat tahminleri bilgileride yer almaktadır.

FET Coin geleceği son dönemlerde dikkat çekmektedir. FET Coin kripto para piyasasında varlığını sürdüren bir altcoin’dir. Bu yazımızda Fet coin yorum ve fet coin fiyat tahminleri bilgileride yer almaktadır.

FET Coin (Fetch.ai) Nedir?

FET Coin; Mart 2018’de İngiltere merkezli bir ekip tarafından geliştirilen Fetch.ai platformunun kripto para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fetch.ai platformu, araştırmayı hızlandırmayı, blok zincir ve AI (yapay zeka) teknolojilerinin yaygınlaştırılmasında ön safha olmayı amaçlamaktadır.

Platformun yerel coini ise son günlerde yatırımcıların yakın takibine takılmış durumda. Bu yazımızda ise Fetch.ai coin nedir? Platform nasıl çalışır ve FET coine dair tüm ayrıntıları yazımızın devamında aktardık.

FET coinin platformu; insanlar, kuruluşlar ve IoT teknolojileri için piyasaya çıkmış bir platformdur. Proje genel olarak, merkezi olmayan bir arama ve çeşitli otonom ekonomik ajanlar için bir değer değişim platformu olarak hizmet etmektedir. Platform kendi açıklamalarına göre OEF (Açık Ekonomik Çerçevesi) kapsamında saniyede 30 binden fazla işlemi gerçekleştirebileceklerini iddia etmekte.

Özellikle IoT teknolojisiyle birlikte yeni nesil bağlı cihazların hayatımıza girmesiyle, işlem taleplerinin platformda bulunan bir akıllı defter ile desteklendiğini öne sürmekteler. Projenin ana maddesinin “Dijital Zeka” tabanlı olduğunu da buradan görebilmekteyiz.

Dijital zekânın projede var olması; eyleme geçirilebilir tahminler sunmayı, anında güvenli bilgiler sağlamayı, güçlü ortaklar ile güçlü işbirliği modellerinin oluşturulmasını sağlamayı ve tüm bunlara ek olarak verimlilikleri, süreçleri kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda FET için “Artificial intelligence Coin” (yapay zeka parası) demek yanlış olmayacaktır.

Yukarıda anlatılanlar Fetch coin geleceği için gerekli ayrıntıyı yatırımcılara vermeyebilir. Bu durumda coinin kurucularını ve çalışma prensiplerini yakından takip etmek gerekebilir.

fetch-coin-yorum.png

Fetch.ai Kurucuları Kimlerdir?

Fetch.ai platformu; Toby Simpson, Thomas Hain ve Humayun Sheikh önderliğinde İngiltere merkezli bir ekip tarafından kuruldu. Projenin şu anki CEO’su ise Humayun Sheikh’tir. Sheikh aynı zamanda Mettalex, uVue ve itzMe’nin de kurucusudur.

Toby Simpson platformun COO mevkisinde görevini sürdürmektedir ve aynı zamanda Ososim Limited şirketinde CTO ve DeepMind’da yazılım tasarım sorumlusu mevkisinde bir zamanlar görev yapmıştır.

Thomas Hain ise Fetch’in baş bilim görevlisi olarak tanınmaktadır. Bu görevinden önce Koemei projesinin kurucu ortağı ve yöneticisi olarak görev yapmaktaydı.

FET Coin Nasıl Satın Alınır?

FET satın almak isteyen bireyler kripto para borsalarını tercih edebilir. 10’dan fazla borsada listelenen Fetch coin Binance borsasından satın alınabilir. Binance TR üyeliği oluşturduktan sonra hesabınıza itibari para gönderimi yaparak coini borsadan alıp, satabilir, başka hesaba gönderme ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Binance yanı sıra aşağıda sıralanan borsaları da tercih ederek FET coini satın alabilirsiniz.

  • KuCoin
  • Uniswap (V2)
  • Gate io
  • CoinDCX
  • WazirX
  • HitBTC

Yukarıdaki borsalara kayıt olduktan sonra FET coin ticaretine başlayabilir, USDT, BTC, ETH ve EUR gibi pek çok işlem çiftini tercih ederek coini satın alabilirsiniz.

Fetch Coin Airdrop Kampanyası

Fetch coin nedir konusundan sonra en merak edilenlerden biri de coinin airdrop kampanyası olmuştur. Humayun Sheikh’in de kuruculuğunu yaptığı Mettalex (MTLX) platformu Fetch.ai teknolojisiyle oluşturulmuştur. MTLX, Binance borsasındaki FET tokene sahip olan yatırımcılara airdrop yoluyla dağıtılacak.

Şu anki değeri 87 Türk Lirası civarında olan MTLX tokenler bu airdrop kampanyasıyla da oldukça ilgi görmüş oldu. 13 Nisan’da başlaması beklenen etkinliğe katılım için birkaç şart bulunuyor. Aşağıda etkinliğe katılım şartları sıralanmıştır:

  • Binance borsasına üye olmak
  • Kullanıcıların elinde minimum 10 bin FET bulundurması

Söz konusu etkinlik 50 gün boyunca devam edecek. Tam tarihleri ise; 13 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında, Türkiye saati ile 14:59’a kadar sürecek ve bu tarihler aralığında haftalık snapshotlar yapılacak. Tokenlerin dağıtımı ise etkinliğin bitmesinin ardından gerçekleşecek.

Etkinliğin geçerliliği ve katılım şartları arasında; Snapshot esnasında kullanıcıların sahip olduğu FET coinler spot cüzdanlarında olmalı ve Marjin hesaplarda ya da birikim hesaplarda bulunan FET coinler etkinlik kapsamına dahil edilmemektedir. Aynı zamanda etkinlik bitimine kadar minimum 10 bin FET cüzdanlarda kalmalıdır.

Airdrop kapsamında dağıtılacak MTLX miktarı net olarak bilinmemekle birlikte, kullanıcıların sahip olduğu FET miktarına bağlı olarak verilecek MTLX token miktarı da değişebilir. Bu durumda her 10.000 FET coin sahibi 1 MTLX alabilecek. Bir örnekle açıklamak gerekirse; 50 gün sürecek etkinlikte 250 bin FET sahibi bir kişi 25 MTLX ile ödüllendirilecek. 3 ay sürecek olan etkinliğin ardından kullanıcıların Binance hesaplarına MTLX tanımlanacak.

fetch coin yorum

Fetch coin yorum kullanıcıların son zamanlarda sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Coine dair yorum yapmadan önce şu anki piyasa durumuna ve fiyat grafiğine göz atmakta fayda vardır.

Yazının hazırlandığı sırada 1 FET coin 1,98 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam 0,11 USD tutarına tekabül etmekte. Fetch.ai adıyla tanıdığımız FET, CoinMarketCap verilerine göre piyasa sıralamasında 139. Sırada yer alıyor. Toplam piyasa değeri ₺3,619,434,175 civarında iken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise toplamda ₺5,592,966,578 dolaylarında. 24 saatlik toplam hacmi ₺334,364,335 ve marketcap volume değeri 0.09228 oranında seyrediyor.

Piyasada şu anda dolaşan arz miktarı 746,113,681 FET iken, toplamda 1,151,441,226 adet FET arz miktarına sahip. 24 saatlik en düşük değeri 4,79, en yüksek değeri ise 5,19 TL civarından almış.

Fetch coin grafik verilerini yakından incelemek için bu zamana kadar ki ilerleyişini anlayabilmek önemli durumda. FET/TL çiftindeki grafiği incelendiğinde Ekim 2020 – Ocak 2021 tarihleri arasında 0 desteği ve 1,5 TL direnci arasında seyretmiş. Ancak Şubat 8-9 tarihleri arasında 1,5 TL direncini kırarak hızlı bir ivmeyle yükseliş göstermiş. 6,79 direncini aşamayarak düşüş trendine girmiş. Şu anda da hala düşüşte olan coin tüm zamanların en yüksek değerini ise 7,16 TL seviyesinde görebilmiş.

Şu anki işlem hacmine baktığımızda 1 ay öncesine nazaran oldukça düşük olduğunu görmekteyiz. Uzun vadeli yatırımcıların dışarıdan izlediği bu coin, Bitcoin hareketine bağlı olarak yeniden bir yükseliş görebilir. Yine de yukarıda anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

FET USDT Yorum

Fetch coin yorum için FET/USDT çift grafiğini incelediğimizde son 4 mumun aşağı yönde kapatma yaptığını görebiliriz. İşlem hacmine baktığımızda son 24 saatte oldukça düşüşte olduğunu görebilmekteyiz. RSI indikatörünün yönünden de sert düşüşler yaşayabileceği görünmekte.

Tabi ki coin, Bitcoin hareketlerine ve balinalara bağlı olarak fiyatında değişim yaşayabilir. Özellikle fetch coin haber ve duyuruları yatırımcıları tarafından sıkı takip edilmelidir. Bu haberlerin yayınlacağı günlerde FET yeniden uçuşa geçebilir.

Fet Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten fet coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

FET Coin Geleceği 2023

FET Coin geleceği 2023 yılında Digitalcoinprice ekibi tarafından yapılan bir açıklamada FET Coin’in 2023 yılının son aylarında 0,14 dolar üzerinden işlem göreceği düşünülmektedir. Cryptocurrencypriceprediction ekibi 2023 yılının son ayında FET Coin’in 0,069 dolardan işlem göreceğini düşünmektedir. Price Prediction ekibi FET Coin’in 2023 yılının son aylarında en az 0,82 dolardan en fazla ise 0,089 dolardan işlem göreceğini düşünmektedir. Ayrıca Price Prediction ekibi FET Coin’in 2023 yılının son aylarında ortalama 0,085 dolar üzerinden işlem göreceğini tahmin etmektedir.

FET Coin Geleceği 2024

FET Coin geleceği 2024 yılında yükselişe geçerek yatırımcılarını mutlu edebilir. Digitalcoinprice ekibi FET Coin’in 2024 yılının genelinde ortalama olarak 1,26 dolardan işlem göreceğini düşünmektedir. Cryptocurrencypriceprediction ekibi 2024 yılının başında FET Coin’in 1,67 dolar olacağını düşünmektedir. Price Prediction ekibi FET Coin’in 2024 yılının başında en az 0,82 dolardan işlem göreceğini düşünürken en fazla 0,92 dolardan işlem göreceğini belirtmektedir. Yine Price Prediction ekibi FET Coin’in 2024 yılının son aylarında minimum 1,28 dolardan işlem göreceğini savunurken maksimum 1,47 dolar üzerinden işlem göreceğini düşünmektedir.

FET Coin Geleceği 2025

FET Coin geleceği 2025 Price Prediction ekibi tarafından yapılan bir açıklamada FET Coin’in 2025 yılının ilk aylarında en az 1,26 dolar üzerinden işlem görmesi beklenirken en fazla 1,43 dolar üzerinden ortalama olaraksa 1,39 dolardan işlem görmesi beklenmektedir. Yine Price Prediction ekibi tarafından yapılan bir açıklamada FET Coin’in 2025 yılının son aylarında en az 1,84 dolardan işlem göreceğini tahmin ederken en fazla 2,25 dolar üzerinden ortalama olaraksa 1,91 dolardan işlem görmesini beklemektedir. Cryptocurrencypriceprediction ekibi FET Coin’in 2025 yılında 2,97 dolar üzerinden işlem göreceğini tahmin etmektedir. Digitalcoinprice ekibine göre FET Coin’in 2024 yılında 1,56 dolar üzerinden işlem görme potansiyeline sahiptir.

FET Coin Geleceği 2026

FET Coin geleceği 2026 yılı kapsamında Price Prediction ekibine göre FET Coin’in 2026 yılın başlarında en az 1,83 dolara en fazla ise 2,06 dolardan ortalama olarak ise 2,00 dolara işlem göreceği düşünülmektedir. Aynı ekip yılın sonunda en az 2,70 dolardan en fazla ise 3,20 dolardan ortalama olaraksa 2,77 dolardan işlem göreceğini düşünmektedir. Digitalcoinprice ekibine göre FET Coin’in 2026 yılında 1,95 dolara piyasada işlem göreceği beklenmektedir. Cryptocurrencypriceprediction ekibi FET Coin’in 2026 yılında piyasada 4,93 dolara işlem göreceğini düşünmektedir.

FET Coin Geleceği 2027

FET Coin geleceği 2027 Price Prediction ekibi tarafından yapılan bir açıklamada FET Coin’in 2027 yılının ilk aylarında 2.66 en az dolar üzerinden işlem görmesi beklenirken en fazla 2,99 dolardan ortalama olaraksa 2,91 dolar üzerinden işlem görmesi beklenmektedir. Digitalcoinprice ekibine göre FET Coin 2027 yılında 2,23 dolardan işlem görecektir.

FET Coin Yükselecek Mi?

FET Coin yorum alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar FET Coin’in önümüzdeki 4 yılda fiyatını neredeyse iki katına katlayacağını düşünmektedir. Uzmanlara göre FET Coin ani bir atak yapmadan yavaş ve zaman içerisinde piyasa satış değerini arttıracaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.