ETP Coin (Metaverse) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

ETP Coin (Metaverse) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

ETP Coin, Metaverse Blockchain projesinin sosyal ve kurumsal gerekliliklere altyapı sunmak amacıyla oluşturulmuş bir dijital varlık olarak karşımıza çıkıyor. Aslında pek çok altcoin gibi ETP de, Bitcoin biriminin eksiklerini kapatmak ya da kripto para piyasasında var olan sisteme yeni yenilikler getirmek amacı ile geliştirilmiştir.

Günümüzde “Smart Token” olarak da bilinen Metaverse Coin, geleceğe dair güven veren, takip edileblirliği yüksek ve merkeziyetsiz oluşu gibi avantajları ile kullanıcıları bünyesine toplamayı amaçlar. Diğer coinlere göre;

 • Ücret ödemeden kayıt edilebilmesi
 • Ücretsiz transfer edilebilmesi
 • Yatırım yapılabilmesi
 • Teminat gibi kullanılabilmesi
 • Yakılabilirliği olması

Gibi özelliklere sahip oluşuyla diğer altcoinlerden kolayca ayrılabiliyor. Yatırımcılar bu özellikleri de göz önünde bulundurarak ETP’ye yatırım yapabiliyor. Ayrıca Metaverse Coin platformunda “Avatar” adındaki dijital kimlikler yer alıyor. Bu kimlikler, Metaverse’nin Blockchain’i üzerinde bulunuyor ve kendi kendilerine yönetilebilen uygulamalar olarak tanımlanabiliyor. Nasıl çalışır kısmında platformun bu ve benzeri fonksiyonlarına birlikte detaylıca değinelim.

ETP Coin Nasıl Çalışır?

 

ETP platformu kendisini “Hizmet Olarak Blockchain” şeklinde tanımlamakta. Yani “Blockchain As a Service” olarak bildiğimiz uygulamayı kullanıyor. Metaverse platformunun BaaS hizmetleri içerisinde;

 • Bulut bilişim
 • Tokenization işlemleri
 • Token ekonomisi
 • Tokenlerin listeleme

Gibi adımlar bulunuyor. Bunlara ek olarak; müşterilere üst düzey hizmet sunmak ve işlerini büyütmelerinde katkı sağlamak için; teknik bilgilerden, hizmetlerden ve eko sistemlerini de platforma entegre ederek, en gelişmiş Blockchain platformlarından yararlanıyor. Bu sayede platform, kullanıcıların işlerini büyütme süreçlerinde her şeyin en iyisini bireylere sunmuş oluyor.

Tüm bunlara ek olarak; platformda ETP tokenleri saklamak için platformun kendi cüzdanı bulunuyor. Bu cüzdana kullanıcılara erişim sağlayabiliyor, hesap oluşturabiliyor. ETP, MST ve MIT tokenlerini destekleyen cüzdan; cep telefonu, bilgisayar, ağ ya da üçüncü parti kaynaklardan erişilebilir halde. Metaverse ETP web sitesinden ETP Coin Wallet uygulamasına dair ayrıntıları bulabilirsiniz.

ETP Nasıl Satın Alınır?

 

ETP coin piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yer alıyor. Aşağıdaki borsalara kayıt olarak, ETP ticaretine başlayabilirsiniz.

 • MXC COM
 • HitBTC
 • Bitfinex
 • ATOMARS
 • BitZ
 • Coinsuper

Yukarıdaki borsalarda USD, USDT, BTC, ETH ve CNT birim çiftlerinden işlem gören ETP’yi market bölümünden ya da kolay al-sat kısımlarından satın alabilirsiniz.

ETP Coin Fiyatı

ETP Coin price değeri yazının hazırlandığı sırada 1,26 Türk Lirası civarından seyrediyor. Bu rakam ABD Doları ile 0,15$ tutarına tekabül ediyor. Son 24 saatte %1,04 oranında değer kaybeden ETP, kısa vadede yükselmesi beklenmeyen altcoinler arasında yerini alıyor.

Metaverse (ETP) Coin Grafik

ETP grafik ETP grafik

Yukarıda yer alan grafikte ETP Coine dair tüm zamanları içerek grafiği görebilmekteyiz. Fiyatındaki dalgalanmaları çıktığı ilk yıllar yaşamış fakat şu sıralar dip seviyelerine yakın fiyatlardan işlem görüyor. Tüm zamanların en yüksek değerini 52 TL civarında gören coin, aslında uzun vadede kar getirebilecek altcoinler arasında yer alıyor.

Eylül 2017 tarihinde büyük bir sıçrama ile fiyatında artış meydana gelmiş ve 44 TL civarında kadar çıkabilmiştir. Fakat kısa süreli olarak kayda geçen bu ivme, yine kısa sürede de yerini düşüşe bırakmış. O tarihlerden sonra ilk kez böylesine büyük çapta Temmuz 2018 ayında yaşamış, fakat diğer sıçrayışa göre bu fiyat hareketliliği uzun süre zirvede stabil kalmayı başarabilmiş. Kasım 2018 tarihinde de ani bir kırılmayla düşüş trendine geçmiştir.

Şu anda 0 – 12,67 dirençleri arasında seyrediyor olsa da kısa vadede hızlı bir ivme yakalayarak yükselmesi oldukça zor. Uzun vadede kazandıracak altcoinler arasında gördüğümüz ETP, yatırımcıların elinde tuttuğu kripto paralardan biri olmuş durumda. Bu başarısını da şüphesiz sahip olduğu platforma borçludur.

Metaverse Coin (ETP) Yorum

Metaverse Coin Metaverse Coin

Piyasa sıralamasında 440. Sırada yer alan coinin, piyasada var olduğu tüm zamanlarda şüphesiz platformunun katkıları büyük olmuştur. ETP Coin Market Cap verilerine göre ₺99.670.077 civarında piyasa değerine sahip. Ayrıca 24 saatlik hacmini de ₺2.011.508 civarında görüyoruz.

Bu değerlere bakıldığında gelecek vaat eden bir coin olduğunu söyleyebilmek mümkün. Henüz Binance borsasında sıralanmıyor olsa da, projenin platformu sağlam olduğu için, bu yorumu yapabilmek mümkün hale geliyor. Yüksek güvenliğe sahip bir Blockchain kullanmasının yanında, dijital kimlik ve bu kimliklere sahip servis sağlayıcılarını da bünyesinde bulundurması gibi fonksiyonları ile, diğer altcoinlere göre daha cazip bir kripto para birimi oluyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.