Ethereum'da  Önemli Gelişme: Ethereum Fiyatı Nasıl Etkilenecek!

Ethereum'da Önemli Gelişme: Ethereum Fiyatı Nasıl Etkilenecek!

11 Nisan'da, Ethereum geliştiricileri , resmi birleşmenin yaklaştığının bir işareti olan ilk ana ağ Hisse Kanıtı (PoS) 'gölge çatalını' başarıyla başlattı.

“Mainnet-shadow-fork-1” olarak adlandırılan bir Ethereum geliştiricisi olan Marius van der Wijden'e göre, Ethereum 2.0 beacon test ağı ile birlikte yapılan test, PoW'dan pos'a geçişte henüz en son ve en sembolik adım .

Gölge çatalı, birleşmeye yol açan senkronizasyon ve durum büyümesine ilişkin mevcut test ağları ve/veya ana ağ etrafındaki stres testi varsayımlarını içerir. 

Nihai hedef yaklaşıyor

15 Mart'ta ekip, Proof-of-work altında, Proof-of-Stake'li bir Beacon Chain'e paralel olarak Fırın yürütme katmanını başlattı. Fırın test ağı, topluluğa birleşme sonrası dünya hakkında bir fikir vermek için topluluğun düğümlerini çalıştırma, sözleşmeleri dağıtma ve altyapıyı test etme alıştırması yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Fırın artık tamamen bir hisse kanıtı blok zinciri olarak çalışıyor.

Fırından önce, adını Japon çömlek kırma ve altınla tamir etme, onu daha güçlü ve daha güzel hale getirme sanatından alan birleştirilmiş bir test ağı olan Kintsugi vardı. Ondan önce Goerli, Ropsten vb. gibi başka test ağları da vardı.

Birleştirme ne zaman planlanıyor?

Birleşme tarihi henüz açıklanmasa da, Ethereum geliştiricileri birleşmeden ne bekleyecekleri konusunda ipuçları verdi. İşte geçen ayki bir blog gönderisinde söyledikleri :

“Kiln ile ilgili herhangi bir sorun bulunmadığını varsayarsak, müşteriler uygulamalarının ayrıntılarını tamamladıktan sonra mevcut Ethereum test ağları (Goerli, Ropsten, vb.) The Merge'den geçecektir. Ancak o zaman Birleşme için kesin tarihi tahmin etmek mümkün olacak.”

Yine, bu test ağları sorunsuz bir şekilde geçiş yaptıysa ve sorunsuz bir şekilde stabilize edildiyse, ana ağ geçişi için bir terminal toplam zorluk değeri veya (konsensüs yükseltmesini tetikleyen ağ tarafından elde edilen toplam zorluk) ayarlanacaktır.

Bununla birlikte, araştırmacılar, Ethereum'un ana ağ ile Beacon zinciri PoS konsensüsü arasında yaklaşan birleşmesinin ikinci çeyreğin sonundan önce gerçekleşmesini bekliyorlar.

Hem kurumsal hem de bireysel tüccarlar, hisseli Ether'in değeri görünüşte sabit kalacak şekilde birleşmeyi hızlandırmaya başladı bile. Ayrıca Goldman Sachs ve CME gibi geleneksel piyasa oyuncuları, varlığa olan talep artmaya devam ederken Ether bağlantılı türevleri de piyasaya sürdü. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.