Ethereum mu Bitcoin mi 2023?

Ethereum mu Bitcoin mi 2023?

Ethereum mu Bitcoin mi 2023 sorusu, kripto para topluluğunda belki de en çok sorgulanan konulardan bir tanesidir.

Ethereum mu Bitcoin mi 2023 sorusu, kripto para topluluğunda belki de en çok sorgulanan konulardan bir tanesidir. Kripto para topluluğunun iki dev para birimi olan Ethereum ve Bitcoin kripto para piyasasının hacminin önemli bir miktarını oluşturuyor. Proje, ekip, arz, talep ve blockchain zinciri bakımından oldukça benzer bir yapıda olan bu iki para birimi, yatırımcıyı şüpheye düşürüyor. Yatırımcı bu kadar benzerlik gösteren iki kripto para birimi arasında karar vermekte oldukça zorlanıyor. Peki önümüzdeki seneyi hangisi daha verimli geçirecek?

Ethereum 2023 Tahmini

Ethereum mu Bitcoin mi 2021 konusuna kapsamlı bir şekilde değinilebilmesi için 2021 yılında Ethereum’dan beklentilerin neler olduğunun bilinmesi gerekecektir. 2020 yılına dönüp bakıldığında Ethereum için oldukça verimli bir yıl olduğu yorumu yapılabiliyor. Bu yılı Bitcoin’den daha verimli geçiren ETH, önemli bir yükseliş grafiği göstererek yatırımcı kitlesini arttırmayı başardı. 2020 yılına 130 dolar ile başlayan ETH, Mart’ta küresel nedenlerden dolayı 88 dolara kadar gerilemişti.

Özel İçerik: Ethereum Almak Mantıklı mı?

Kara Perşembe adlı günün hemen ardından 615 dolara kadar yükselen ETH piyasa değerini neredeyse 7’ye katlamıştı. Defi projelerinin bu denli ilgi görmesi ve rekor üstüne rekor yaşaması da ETH fiyatını olumlu yönde etkiledi. Yaşanan bu olumlu gelişmelere gün be gün yenilerinin de eklenmesi ETH fiyatının artışını sürdüreceği konusunda sinyaller veriyor.

Ethereum 2.0 güncellemesi ve bu güncellemede PoS algoritmasına geçilecek olunması, ETH 2023 tahminleri kapsamında fiyatı yükseltecek gelişmeler olarak düşünülüyor. 2018 yılında 1.400 dolar seviyelerini gören bu altcoin 2022 yılının şu sıralarında 1100 dolar bandında bulunuyor. Ethereum’un önemli bir yükseliş trendine girebilmesi için ise psikolojik seviye olarak 1300 ve 1500 dolarlık direnç noktası görülüyor.

Bitcoin 2023 Tahminleri

Ethereum mu Bitcoin mi 2023 sorusu için birde Bitcoin’in 2020 analizlerine göz gezdirmek gerekecektir. Bitcoin 2020 yılında detaylı olarak incelendiğinde, bu yıl içerisinde rekor seviyelere ulaştığı görülebilmekte. Bitcoin kasım ayında 69.000 dolar seviyesini aşarak tarihi bir rekor kırdı.

Bitcoin 2022 yılına 41000 dolar seviyesi ile başlamıştı. Kasım ayına kadar sürekli bir dalgalanma halinde olan Bitcoin, küresel nedenler dolayısı ile 16000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’in yılın bitimine günler kala, bu denli yükselen Bitcoin’in yatırımcı kitlesinin de oldukça arttığını söylemek mümkün. Ünlü tahmin modellerinden biri olan S2F’ye göre Bitcoin 2022 yılının sonuna gelindiğinde minimum 20.000 dolar olacak. Bitcoin için belirlenen psikolojik seviye ise 30.000-35.000 dolar aralığı. Dijital Coin Price’ye göre bu seviyeleri aşan Bitcoin 2022 tahminleri verilerine göre, yıl bitmeden 32.000 dolar seviyelerini çok rahat bir şekilde görebilir.

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023 ?

Hangi Kripto Para Alınmalı 2023 ?

Ethereum mu Bitcoin mi hangi kripto para alınmalı 2023 yılında sorusuna net bir yanıt verilmesi söz konusu olamayacaktır. DTC Capital Başkanı Spencer Noon, Ethereum’a ait Blockchain zincirinde tutulan Bitcoin’in 20 kat civarında bir artış göstereceğini ifade ediyor. Ona göre yatırımcıların büyük bir kısmı BTC’lerini, ETH tabanlı altcoinlere dönüştürerek , Blockchain zincirinde tutulmasına neden oluyor.

Ünlü kripto para analisti Salsa Tekila’ya göre ETH yıl içerisinde Bitcoin’den çok daha fazla bir performans sergileyecek. Elinde yüksek miktarda ETH arzı bulundurduğunu ifade eden Tekila, ETH’nin Bitcoin’e göre çok daha verimli bir yıl yaşayacağı görüşünü paylaştı. Ethereum mu Bitcoin mi 2023 konusunda analistler ikiye ayrılmış durumda. Bir kısım analist önümüzdeki sene içerisinde Ethereum’un hak ettiği değeri görüp psikolojik seviyeleri aşabileceğini düşünüyor.

Bir kısım analist ise, lider altcoin konumunda olmasına rağmen, Ethereum’un Bitcoin’in peşinde koşmaya devam edeceği görüşünü paylaşıyor. Ancak kripto para topluluğunda farklı bir gelişme yaşanmaması halinde Bitcoin ve Ethereum’un koordineli olarak hareket ettiği de biliniyor. Tüm bu bilgiler ışığında Ethereum ve Bitcoin yarışını kimin önde götüreceğinin sinyallerinin 2021’in ilk günleri ile verilmesi bekleniyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.