Ethereum Geleceği 2023- 2026, Ethereum Fiyat Tahminleri, Ethereum Yorumları

Ethereum Geleceği 2023- 2026, Ethereum Fiyat Tahminleri, Ethereum Yorumları

Ethereum geleceği, Ethereum yorumları, Ethereum fiyat tahminleri, Ethereum ne olur, Ethereum alınır mı?

Ethereum geleceği her dönem merak edilen bir konudur. Lider birim Bitcoin’in önderliğinde piyasada yer alan Ethereum, altcoinlerin lideri rolündedir. Bu rolünde iyi olan birim, 2021 yılında ATH değerini görmüştür. Birçok yatırımcının tercihi olmuştur.

Bu durumda birçok kişi, Ethereum (ETH) geleceğini araştırmaya koyulmuştur. Ethereum birçok uzmana göre Bitcoin’i bile geçebilir. Öyle ki önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde, tahmin edilemeyecek seviyelere ulaşabilir. Detaylı Ethereum geleceğini incelediğimiz bu yazıda, uzmanların görüşlerini ve analistlerin ETH yorumlarını bir araya getirdik. İşte ETH fiyat tahminleri

Ethereum’un Nedir Ne İşe Yarar?

Ethereum; herhangi bir merkeze bağlı olmaksızın, belirli bir logaritma üzerinden dağınık hesaplama yapabilme platformudur. Bu kripto para işletim sisteminde para birimi olarak Ether kullanılmaktadır. Ethereum sistemi Vitalik Buterin tarafından geliştirilmiştir. Oluşumundan kısa süre sonra ilk kez Kuzey Amerika bölgesinde yapılan bitcoin konferansında tanıtılmıştır.

Altcoin ile eşdeğer olduğu düşünülen bu sistem zaman içerisinde farkını ortaya çıkarabilmiştir. Ethereum blockchain teknolojilerinin genişlemesini ve bu teknolojilerin pek çok alanda yaygın olarak kullanılabilmesine imkan sağlayan yeniliklerle dolu bir sistemdir. Ethereum’da esas amaç, kullanıcıların blockchain sistemini aktif olarak kullanabilmesi ve bu sistem üzerinden dilediği yazılımları kendisinin tasarlamasını sağlayabilmektir.

Ethereum nedir ne işe yarar konusu yatırımcıların son zamanlarda oldukça ilgisini çeken bir konu haline geldi. Ethereum sistemi ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra, yatırımcıların büyük bir kısmı tarafından büyük ilgi görmüştür. Günümüzde Ether, Bitcoin’den sonra en çok tercih edilen para birimidir. Kısa süre içerisinde bu kadar ilgi gören Ethereum sistemi, kapsamlı bir şekilde incelendiğinde bağımsız pek çok özelliğinin var olduğu gözlemlenebilecektir. Ethereum sisteminin özelliklerine değinecek olursak;

 • Ethereum kullanıcılara kendi verilerine sahip olma fırsatı sunarken, aynı zamanda herhangi bir uygulamaya hizmet etmeyen sistemdir.
 • Ethereum sayesinde tüm yatırımcılar finansal bir sisteme ulaşabilecektir.
 • Tarafsız olarak öne çıkan bu sistem, herkes tarafından erişebilen altyapı üzerine kurulmuştur.
 • Hiçbir şirket ya da kişi tarafından yönetilmediği için, tamamen bağımsız bir sistemdir.
 • Programlama hizmeti sunan Ethereum sistemi, geliştiriciler tarafından kullanılarak yeni tür uygulamaların oluşturulabilmesine ortam hazırlayabilecektir.
 • Bu sistemi kullanan yatırımcılar borç alıp verebilecek, dijital varlıkları için yatırım yapabilecek ve dilerse dijital varlıklarını takas edebileceklerdir.

Ethereum Hangi Ülkenin Kripto Para Birimi?

Bir kripto para birimi olan ETH ilk kez 30 Temmuz 2015 yılında Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında ortaya çıkmıştır. Kurucusu Vitalik Buterin’dir. Genellikle bir alt coin statüsünde görülmektedir. Ancak ETH blockhain teknolojisinin gelişmesini sağlamanın yanında kullanılma oranını arttırmayı hedefleyen yenilikçi bir sistemdir. ETH son dönemin en popüler kripto para birimlerinden biridir.

Ethereum Geleceği

Ethereum geleceği ile umut vaad eden bir kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Analistlerin neredeyse tamamı, Blockchain’in akıllı kontrat sektörünü domine eden çok iyi bir proje olduğunu düşünüyor. Özellikle Ethereum 2.0 seviyesi ile bir level daha atlayan Ethereum sistemli yapısı, güvenli ve düşük maliyetli oluşu ile lider altcoin olarak anılıyor.

Ethereum Yorum

Ethereum yorum içerikleri, bu altcoinin özellikle 2023 itibariyle önemli bir yükseliş yaşayacağı düşüncesini güçlendiriyor. Ethereum 2.0 sistemi bu altcoine olan ilgi ve talebi fazlasıyla arttırdı. Günlük işlem hacmi ve piyasa değeri bakımından üst rakamları test eden Ethereum, Bitcoin’den çok daha iyi bir gelişim gösteriyor.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum nasıl alınır konusunda, dünyanın en büyük hacimli borsalarından biri olan Binance borsası tercih edilebilecektir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük borsası BtcTürk de Ethereum alım ve satım işlemleri konusunda tercih edilebilecektir. BtcTürk üzerinden TL gönderimi yapan yatırımcı ETH/ TRY paritesini tercih etmelidir. Binance borsası üzerinden ise ETH/ USDT, ETH/ BNB ve ETH/ BTC paritelerinden herhangi birini seçerek Ethereum satın alabileceklerdir.

 • Binance
 • Coinbase
 • Paribu
 • Ftx
 • Whitebıt
 • Btctürk

Ethereum Geleceği 2023Tahminleri

Ethereum geleceği 2023 yılı için tahminde bulunan uzmanlar, birimi yorumladı. Uzmanlardan Smartereum ETH fiyatının düşmeye yatkın olduğunu bildirdi. Yatırımcıların aşağı büyük yönlü hareketlerden korktuğunu ve yatırımdan kaçınabileceklerini öngördü. Bu nedenle ETH için tahminleri olumsuz.

ETH geleceği için tahminde bulunan analiz sistemi Trading Beasts, fiyat konusunda çok olumlu. 2023 yılı sonunda, ETH fiyatının 4200 doları göreceğini düşünüyor. Başarılı analist, fiyatın bu şekilde istikrarlı seyredeceği görüşünde. WalletInvestor ise, ETH’de boğa eğilimlerinin çok olduğunu söylüyor. 2023 yılı sonunda fiyatın 3400$ seviyesinde olacağını vurguluyor.

LongForecast ETH tahminlerinde oldukça olumsuz. 2023'de Ethereum'un değerini oldukça istikrarsız görüyor ve yol sonunda büyük düşüşlerle seyredeceğini düşünüyor. Başarılı analizleriyle bilinen DigitalCoinPrice ise, önümüzdeki 10 yılın en olumlu Ethereum fiyat tahminlerini aktaran sistem oldu. Sisteme göre, 2023 yılı sonunda 4500$ seviyelerini görebiliriz.

Ethereum Geleceği 2023

Ethereum geleceği 2023 döneminde sağlam günlerini geçirebilir. Uzmanların yorumlarına göre genellikle yüksek fiyatlar meydana gelebilir. Uzmanlardan biri olan Smartereum, 2023 yılına düşüşle başlayabilir, dedi. 2023 yılının genelinde düşük fiyatların etkin olacağını aktardı.

Bunların aksine yorumda bulunan Trading Beasts, fiyat açısından oldukça olumlu bakıyor. ETH fiyatının 2023 genelinde 4800 dolaylarında olacağını vurguluyor. Yıl sonunda bu rakamın büyüyeceğini düşünmekte. Öte yandan WalletInvestor birim fiyatının en az 3680$ olacağı görüşünde.

Her zamanki gibi olumsuz düşünen LongForecast ise, ETH tahminlerini aktarıyor. Popüler analiz sistemine göre ETH fiyatının 2 haneli sayılara ineceği görüşünde. Başarılı analiz şirketi DigitalCoinPrice, ETH fiyatına olumlu bakıyor. 2023 fiyat tahminlerini 4950$ seviyelerinde aktarıyor.

Ethereum Geleceği 2024

Ethereum geleceği 2024 yılında çok daha iyi olacaktır. Uzmanların yorumlarına göre genellikle yükselişlerden bahsedebiliriz. Yorumculardan biri olan Smartereum, 2024 yılında gözle görülür yükseliş göremeyeceğimizi belirtiyor. 2024 yılında düşük fiyatlardan işlem yapılacağını öngörmekte.

Bunların aksine yorumda bulunan Trading Beasts, ETH geleceğine olumlu bakıyor. ETH fiyatının 2024 yılı genelinde 5100 seviyesine ulaşacağını öngörüyor. Yıl sonunda bu rakamın çok daha fazla büyüyeceğini düşünmekte. Öte yandan WalletInvestor birim fiyatının en az 3950$ olacağını öngörüyor. Yıl sonunda 4000 dolar olacağına kesin gözle bakıyor.

Olumsuz yorumlarıyla bilinen LongForecast ise, ETH için tahminlerini dile getirdi. Popüler analiz sistemine göre ETH fiyatının 100 doları bile göremeyebilir. Başarılı analiz şirketi DigitalCoinPrice, ETH fiyatını değerlendiriyor. 2024 fiyatı için 5250 dolar seviyesine dikkat çekiyor.

Ethereum Geleceği 2025

Ethereum geleceği 2025 yılında tarihinin en önemli seviyelerini görebilir. Uzmanların yorumlarına göre olağanüstü yükselişler meydana gelebilir. Ancak bazı yorumcular, buna kesin gözle bakmıyor. Bu yorumculardan biri olan Smartereum, 2024 yılında bu denli yükselişlerin beklenmesinin doğru bulmuyor. WalletInvestor ise bunların aksine, düşüşler olacağını ancak 2024 yılı sonunda asıl patlamanın yaşanacağı görüşünde. Wallet’ın fiyat olarak bir tahmini bulunmuyor.

Bunların aksine yorumda bulunan analiz şirketi Trading Beasts, ETH fiyat tahmini ile görüşlerini aktardı. ETH fiyatının 2025 yılında 6400 gibi yüksek seviyelerde olacağı görüşünde. Yıl sonunda bu rakamın en az %50 oranında artacağını düşünüyorlar.

LongForecast, ETH için olumsuz tahminleri bulunan bir diğer yorumcu oluyor. Popüler analiz sistemine göre ETH fiyatı çok daha düşük olabilir. Öyle ki 50$ altında seyredebilir. DigitalCoinPrice ise, ETH fiyatını olumlu değerlendirenlerden. 2025 yılı fiyatı için 5900$ seviyesini öngörüyor.

Ethereum Geleceği 2026

Ethereum geleceği 2026 yılında tap seviyelere ulaşabilir. Uzmanların yorumlarına göre Bitcoin’den daha iyi performans sergileyebilir. Ancak bazı yorumcular, ETH’den umudunu kesmiş gözle bakıyor. Bu yorumculardan biri olan Smartereum, 2026 yılında yükseliş göremeyeceğimi aktarıyor. Analiste göre, ETH fiyatı giderek yok olacak ve BTC hakimiyeti ele geçirecek. WalletInvestor ise bunların aksine, düzeltmeler ile girilen 2026 yılı sonunda, 7000$ seviyelerinin görüleceği görüşünde.

Bir başka yorum şirketi olan Trading Beasts, 2026 yılı için tahminlerini aktarıyor. Sistem, Ethereum fiyatının 2026 yılında 6962$ seviyesini görebileceği görüşünde. Yıl sonunda ise 7200 bandına kesin gözle bakıyor.

LongForecast, ETH için 2026 yılı sonuna olumlu görüşlerde bulunuyor. Başarılı analiz sistemine göre ETH fiyatı dip seviyelere kadar geri çekilebilir. Ancak 2026 yılından itibaren çok daha iyi olabilir. DigitalCoinPrice ise, ETH fiyatını olumlu değerlendirenlerden biri oluyor. 2026 yılı fiyatı için 6200$ seviyesine dikkat çekmekte.

Ethereum (ETH) Yükselir mi?

Tıpkı Bitcoin'in ilk kripto para olması gibi, Ethereum da akıllı sözleşmeleri kullanan ilk proje olarak biliniyor. Bu yüzden, bu kripto para büyük ihtimalle gelecekte de yükselecek. Pozisyonları günümüzde oldukça güçlü ve kripto para topluluğundan birçok kişi ETH'ye inanmaya devam ediyor.

Günümüzde, bazı problemler sistemlerde yer alıyor. Bu yüzden Ethereum değeri yakın gelecekte BTC’ye bağlı olarak istikrarsız olabilir. Ancak istikrarsız olması sürekli düşü ve yükselişleri önleyen bir etkendir. Yine de her şey ETH ekibine bağlıdır. Temel sorunların giderilmesi ile ETH piyasada çok iyi yerlere gelebilir. Şayet başarılı olamazlarsa, çift haneli sayılar görülebilir. Ethereum yorum içinse, birimin yakından takip edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

8 ağustos 2021'de ethereum londra forkunun tamamlanması sonrası ethereum yükselişe geçti. Çünkü bu güncelleme sonrasında her bir dakika'da bir 2,6 ethereum yakılmaktadır. Bu da piyasadaki arzın azalmasına neden olarak fiyatın yukarı yönlü yükselmesine neden olmaktadır.

2022 yılında ethereum merge güncellemesi sonrasında ethereumda yükseliş yaşanması beklenilmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum