Ethereum Altair Güncellemesi Nedir?

Ethereum Altair Güncellemesi Nedir?

Herkesin dört gözle beklediği ve birçok kişi tarafından oldukça fazla merak edilen yepyeni bir Ethereum Ailter güncellemesi gelmesine sayılı saatler kaldı diyebiliriz. Kripto paralarda en yüksek işlem hacmine sahip olan Coinlerden biri olan Ethereum sık sık geliştirmiş olduğu ve kullanıcıların hizmetine sunduğu ürünlerle adından sıkça söz ettirmektedir. Ethereum Altair güncellemesi de diğer yenilikler gibi oldukça ses getireceği benzemektedir.

Yarın tamamlanması beklenen ve yatırımcılar tarafından ilgiyle beklenen bu güncelleme nedir işte tüm detaylarıyla açıkladık.

Beklenen Ethereum Ailter Güncellemesi

Kripto para kullanıcıları arasında ve piyasa genelinde Ethereum Londra güncellemesi oldukça ses getirdiğini söyleyebiliriz. Bu güncelleme sonrası Ethereum yeni bir güncelleme ile daha yatırımcılarını heyecanlandırdı. Ethereum Ailter güncellemesi olarak tanımlanan güncellemenin ilk adımları geçen senenin Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilmişti.

Aralık ayında Ethereum PoS (Proof of Stake) protokolü ile beacon chain alt yapısını bir araya getirdi. Bu yapılan ilk güncelleme olarak anıldı. Proof of Stake hisse kanıtına geçmek için Ethereum buna yönelik olacak son bir güncellmeye ihtiyaç duydu ve bu yapılacak olan yeni güncellemenin de Ethereum Altair güncellemesi olması beklenmektedir.

27 Ekim 2021 tarihinde Saat 13:56’ da gerçekleştirilmesi beklenen güncelleme ile Ethereum kullanımı için yeni bir yol açılmış olması umulmaktadır. Geliştirici ekip bu güncelleme ile birlikte artık Ethereum’ un ana yerel ağının shard chain teknolojisi ile kullanımı mümkün kılınmasını sağlayacaktır.

Birçok ek kullanım ve imkan sunması beklenen güncellemenin aynı zamanda kullanıcılarına Ethereum 2.0 madencilik ve dahasının sunulması da beklenenler arasındadır.

Güncelleme ile birlikte aktif olarak kullanılması ve etkinleştirilmesi beklenen Shard Chain ile yerel ağ sistemini ve blokchain’ in var olan yoğunluğunu 64 kata kadar azaltması beklenmektedir. Bu da yerel ağ ve diğer sistemlerin çok daha hızlı ve kesintisiz olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.

Elbette bu hızlılık ve akış hali de doğrudan kullanıcıların ve mining yapan kullanıcıların daha da kesintisiz olarak hizmet almalarını sağlayacaktır. Kullanıcıların ağ sistemini kullanmak ya da mining yapmak için bu güncelleme sonrası artık daha az kaynağa ihtiyaç duyacaklardır.

Hem zaman, hem kesintisiz hizmet hem de daha az kaynakla daha yüksek verim alınmasını sağlayacak olan Ethereum Altair güncellemesi bu nedenle kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.