Ethereum Ağında Beklenmedik Gelişme, Ethereum Fiyatı Nasıl Etkilenecek?, Gözler Ethereum'da

Ethereum Ağında Beklenmedik Gelişme, Ethereum Fiyatı Nasıl Etkilenecek?, Gözler Ethereum'da

ETH 2.0 geçişi için meraklı bekleyiş devam ederken ETH ağında önemli bir rekor kırıldı. Buna göre 5 milyondan fazla olan ETH, kısa süre öncesinde ağda kilit altına alınmış oldu ve ETH’un büyümesi de yaşanmakta olan fiyat düşüşüne rağmen devam ediyor. ETH 1.0, POW tabanlı bir yapıda olduğundan ağda madencilik işlemleri yapılıyor. ETH geliştiricileri ise uzun zamandır bu modelden çıkarak farklı alternatifler üzerinde düşünüyor. Sonunda konuyla ilgili gerekli çalışmaları yaptılar ve sonunda geçiş sürecini de başlattılar. POS yapısına geçiş yapılarak esasında ETH için çok önemli bir avantaj yaratılacak.

ETH Ağında Rekor

POS yapısına geçiş yapmak isteyen ağda madenciliğin ağdan kaldırılması mümkün olacak ve böylece ETH’un çevreye verdiği zarar da önemli ölçüde azalacak. Kısa süre öncesinde ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin ölçeklenme konusunda da saniyede 100 bin işlem yapma kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Şimdi ETH 2.0 için geri sayım sürerken kilitlenen ETH sayısının da 5 milyon adedi bulduğu açıklandı.

Bu da ağa olan güvenin daha önce hiç olmadığı kadar çok olduğuna vurgu yapıyor. Daha önceden POS’a geçiş açısından çeşitli tartışmalar yapılmış ve belirsizlikler bulunuyor olsa da 5 milyon ETH’un kilit altında tutulması da kayıtsız şartsız bir şekilde güven ortamının yaratılmasını sağlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.