Enjin Coin Geleceği 2023-2027 - ENJİN Coin Fiyat Tahmini - Enjin Coin Yorum

Enjin Coin Geleceği 2023-2027 - ENJİN Coin Fiyat Tahmini - Enjin Coin Yorum

Enjin coin geleceği, Enjin coin yorum, Enjin coin fiyat tahminleri yer almaktadır.

Enjin coin geleceği son dönemlerde yatırımcılar tarafından bir hayli merak edilmektedir. ENJİN Coin yatırımcıların bu ilgisinde dolayı da uzmanların analist listelerinde yer bulmaktadır.

Uzman kişiler ENJ Coin’in son zamanlardaki yükselişini görmektedir. Bu noktada ENJ Coin tahmini başlıklı birçok yazı yazılmaktadır. Uzmanlar, yatırımcıların geleceğini merak ettiği ENJ Coin’in geleceği hakkında sık sık açıklamalar yapmaktadır.

Enjin Nedir?

Enjin Coin, Ethereum Blockchain sistemi baz alınarak oluşturulmuş bir token türüdür. Çevrimiçi oyun ve diğer web sitesi platformlarında dijital para birimi olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca bu token diğer oyun öğelerine, para birimleri ve oyun içi altına dönüştürülebilmektedir. Çoklu oyun platformlarının büyük bir kısmında kullanılan bu para birimi, rakip tokenlerden farklı olarak büyük oyuncu topluluklarına sahip olabilmiştir. Enjin Coin’in oluşturulduğu Enjin markası oyun dünyası ve oyun geliştiricileri arasında tanınabilirdir.

Geçtiğimiz yıl kripto yatırımcıları arasında giderek popülerleşmeye başlayan NFT Token’ lar içerisinde ilk akla gelen kripto paralardan bir tanesi Enjin oldu. 2017 yılından bu zamana kadar platform NFT Token’ ları destekleyici yönde ürünler ve hizmetler geliştirip kullanıcılara sunmuştur.

Enjin, blokchain sistemlerini ve NFT Token’ ları geliştirilen sistemler üzerinde her türlü oyun ve eğlence alanında kullanımına daha fazla olanak sağlamaya çalışmaktadır. Bu Token’ ların kullanım alanlarının daha da büyümesine yardımcı olmaya çalışan platform kullanıcılarına da bu konuda her türlü olanağı sunmaktadır.

Enjin’i kısaca tanımlayacak olursak kripto varlıkların her türlü al sat gibi işlemlerin yapılmasını, bu varlıkların geliştirilmesini ve kullanım alanlarının daha da büyümesini, soft stake edilmesi gibi olanak tanıyan geniş çaplı bir platformdur.

Enjin Coin Nedir?

Enjin Coin platformun yerel Token’ ı olup, bu Coin ile kullanıcılar platform üzerinde listelenen video oyunlarında çeşitli ürünler satın alabilmekte ya da yine platformun kullanıcılara sunmuş olduğu geliştirilmiş hizmetleri satın alabilmektedir. Yani bu Coin platformda çeşitli ürünleri almaya ve eldeki Token’ ları geliştirmeye yarayan kripto para birimidir diyebiliriz.

Ethereum tabanlı olarak geliştirilen bu Coin ICO aracılığıyla 2017 yılında dağıtıldı.

Enjin platformu geliştirmiş olduğu ekosistem içerisinde geniş bir oyun topluluğunun bir arada yer almasını sağladı ve özellikle Minecraft gibi popüler oyunları oynayan kullanıcılar arasında bulunan ağ sisteminin daha da gelişmesine katkıda bulundu. Bu platform ile birlikte dev popüler oyunlar blockchain sistemi üzerinde yer almaya başladı ve oyun içi hizmet alım satımlarında tokenizasyon başladı.

Bilindiği gibi bu Coin, Ethereum tabanlı ERC 20 Token’ ı olduğundan dolayı sistemde gerçekleşen işlem onay ve doğrulama ile akıllı sözleşmelerin her biri ETH platformuna uyumlu olarak ilerlemektedir. Bu platform, ETH sistemindekine benzerlikte olan Raiden Network’ ü kısa bir süre deneme amaçlı kullanmış olup Efinity ile devam etmiştir.

ENJ Coin Avantajları

Platformun sahip olduğu API ve SDK araçları ile kullanıcılara büyük olanaklar sağlanmaktadır. Kullanıcılara sunulan bazı avantajlardan bahsedersek kısacası şunlardır;

 • Platform her bir kullanıcıya kendi Token’ larını ve kripto varlıklarını geliştirme, aynı zamanda onları platform içerisinde sunma ve kullanma olanağı sunmaktadır. Kişiler kendi oluşturdukları kripto varlıkları oyunlara ekleyebilir ve istediği gibi kullanabilmektedir. Bu da kripto varlıkların daha aktif olarak işlenebilmesini ve kullanımının yaygınlaşmasına yardımcı olmaktadır.
 • Enjin kullanıcılarına oyun yazılım ve motorlarında en sık kullanılan Java, Unity ve Godot gibi ürünleri kullanım imkanı vermektedir. Bu da kullanıcılara cesaret vermekte ve oyun içi kripto ürünlerini geliştirme desteği sağlamaktadır.
 • NFT Token’ lara ilgi duyan ve yatırımcısı olan kişilere platform, 10 milyondan daha fazla eşsiz Token ve ürün ile bir araya gelmelerini sağlamaktadır. Platform bir nevi büyük NFT Token pazarını kullanıcılarının ayağına getirmektedir.
 • Kullanıcılar al sat ya da Token gönderme işlemlerini klişeleşmiş uzun protokollere maruz kalmadan aldıkları basit QR kodu ile gerçekleştirebilmektedir.
 • Platform kullanıcılarına özel geliştirdiği cüzdan ile Token’ larını muhafaza edebilme imkanı sunarken sahip olduğu Efinity sistemi ile de ERC 20 ve ERC 1155 Token’ larının aktif olarak ücretsiz şekilde kullanılabilmesine imkan tanımaktadır.
 • Bu platform oyun ve ögelerinin kendi özel Coin’ i ile alınıp satılmasına aracı olurken aynı zamanda oyunculara dijital ve gerçek dünya arasında bir alan oluşturmaktadır. Platformun her ne kadar kendine ait Coin’ i bulunsa da diğer NFT Token’ ları desteklemesi onu benzersiz kılmaktadır.
 • Kullanıcılar kendi tasarladıkları ve geliştirdikleri dijital varlıkları oyun da belli ürün satın alabilmek için kilitleme zorunluluğu bulunmaktadır, bu da her bir Token’ ın varlığının korunmasını sağlamaktadır. Kullanıcı dilediğinde o Token’ ı yine alıp satabilir ve dilediğince kullanabilmektedir.
 • Platform kullanıcılarına likidite havuzlarından kazanç elde etmelerine imkan tanırken aynı zaman da Coin’ lerini yatırarak faiz yoluyla kazançlarını artırabilmektedir.
 • Platform, kurmuş olduğu sistem sayesinde blockchain ya da kripto sistemlerine aşina olmayan kullanıcılar için bile kompleks olmayan işlemlerle oldukça kolay kullanım avantajı sunmaktadır.
 • Enjin, BMW, Atari, Microsoft, Samsung, Unity, Aave gibi dev teknoloji şirketleri ile anlaşmaları bulunmaktadır. BMW Coin’ lerin ENJ Coin’ e dönüştürülmesini sağlayan bir anlaşma varken, Atari ile olan anlaşmaya göre Atari oyunları platformda yer alan oyunlara entegre edilmektedir. Microsoft ise Azure Heroes adlı oyununda ENJ sistemini kullanmaktadır. Samsung markasına ait olan S10’ da ki blok zincir tabanlı keystore yine bu sisteme bağlı olarak çalışmaktadır.

Enjin Coin Kurucuları

Platformun iki kurucu ortağı bulunmakta olup bunlardan biri Maxim Blagov iken diğer isim ise Witek Radomski’ dir. Bu platformun CEO’ luğunu Maxim yürütürken CTO görevini ise Witek üstlenmiştir. 2009 yılında oyun platformu olarak geliştirilen Enjin, 2017 yılında ICO’ nun da araya girmesiyle kripto piyasasına adım atmıştır ve 2018 yılında tüm faaliyetlerine tam anlamıyla başlamıştır.

ENJ Coin Kullanımı

Bu Coin ile kazanç elde etmek için al, sat, takas ya da dolaylı stake etme yollarını tercih edebilirsiniz. En sık gelen sorulardan bir tanesi olan mining işlemi ne yazık ki bulunmamaktadır bunun da nedeni bu Coin’ in ERC 20 Token’ ı olması ve bu sözleşmeye bağlı olarak çalışan bu Coin’ lerin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar direkt olarak bu Coin’ in madenciliğini yapamazlar ve hisse satın alamazlar.

Platform ilk geliştirildiğinde PoW protokolüne bağlı olarak çalışsa da daha sonra PoS konsensüsüne bağlı olarak çalışmaya devam etti. Doğrudan stake ve depolama işlemine izin vermeyen sistem Aave, Bancor ya da üçüncü taraf borsalara yatırılma kaydıyla soft stake işlemine olanak tanımaktadır.

Enjin Coin Yorum ve Enjin Coin Fiyatı

Enjin Coin değeri son 24 saat içerisinde %11 azalırken $0,25 dır. 24 saatlik hacmi % 34 artış gösteren Coin hacmi $479,602,515’ dir. Bu Coin’ in toplam 1,000,000,000 arzının 834,313,757’i dolaşımdadır.

Enjin Coin Geleceği

Platform 2020 Aralık ayında Enjin Adopter programına bağlı olarak 35 adetten fazla oyun ve uygulamanın blok zincir üzerine geliştirilmesine, al sat gibi işlemlerin açılmasına ve gerekli olan ekonomik faaliyetlerin finanse edilmesine, daha fazla para kazanılmasını ve sponsor desteklerinin yolunu açmıştır.

Enjin Coin özellikle oyun ve kripto piyasası ile yakından ilgilenen kişilerin yoğunlukla talebini alan bir sisteme sahiptir. Sunduğu olanaklar ve büyük şirketlerle yapmış olduğu ortaklıklar kullanıcılarına güven sağlamaktadır. Bu da özellikle son zamanlarda artan NFT popülerliği ile bu Coin’ in giderek daha da parlayacağını göstermektedir.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin coin nasıl çalışır? Sorusu öncesinde Enjin Coin’in tam anlamıyla nasıl kullanılabileceğini aktarmak gereklidir. 2009 yılında kurulan Enjin, oyuncu platformu olması ile öne çıkmaktadır. 2017 yılında kripto paralarının popüler olması bu platformu harekete geçirmiştir. Bu nedenle üretilen Enjin Coin, oyun platformlarının yeni dijital varlıklarından biri haline geldi.

Enjin Coin sayesinde dijital ürünleri, nesneleri ve diğer oyun öğeleri satın alınarak üyelik seviyesi arttırılabilecektir. Bunun yanı sıra tüm oyun öğelerinin de ENJ Coin’e çevrilebilmesi söz konusudur. Bu token, yeni oyunların oyuncular tarafından da tanınmasına dolayısı ile daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşılmasını sağlamaktadır. Öne çıkan bu özelliği nedeniyle, pazarlama konusunda oldukça başarılı olduğu söylenebilecektir. Ancak bu coinin kullanımı için öncelikle Enjin Wallet hesabı oluşturulmalıdır.

Enjin Coin fiyat tahmini

Enjin Coin oyunculara pek çok konuda birçok avantaj sunabilmekte. En önemli avantajlarından biri ise bu pazarda, rakiplerinden çok daha fazla benimsenmiş büyük topluluklara sahip olması. Bunun dışındaki avantajları ise şu şekilde sıralanabilecektir;

 • Enjin Coin özellikle Minecraft sunucularına daha fazla olanak sağlıyor. Bu kapsamda maliyet azaltabilmek, ücretleri azaltabilmek, sahtekarlığı ortadan kaldırabilmek ve ters ibrazla mücadele etme problemi ortadan kaldırılabilir.
 • Bu Coin’in Ethereum destekli olarak oluşturulmuş olması, bu tokenin ve oyuncuların adaptasyonlarını kolaylaştırmıştır.
 • Enjin günümüzde PC Gamer, Samsung ve Unity gibi birçok oyun sağlayıcısının dikkatini çekmiştir. Bu nedenle ileride kullanımının artacağı düşünülmektedir.
 • Oyun sırasında biriktirilen altın, yakut ya da benzeri ödüllerin tamamı, Enjin Coin’e çevrilebilmektedir.
 • Enjin Coin’in kullanımı şu anda sınırlıdır. Ancak bu Coin’in entegre büyük geliştiriciler sayesinde entegre edilmesi ile bu durumun ortadan kaldırılacağı ve kullanımının arttırılacağı düşünülüyor.

Dijital varlıkların mülkiyetini ve oyun endüstrisinde yer alan işletmelerinin gelirini arttırmayı hedefleyen bu Coin’i kullanabilmek için bir wallet hesabı oluşturmak gerekli. Enjin Wallet hiç reklam olmadan 12 kelimelik bir parola oluşturulması ile açılabilecektir. Güvenilir, basit ve hızlı bir para yönetimi için tasarlanmış olan bu cüzdan içerisinde ERC-20, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin tokenleri bulunmaktadır. Oyuncuların tamamı Enjin Coin cüzdanı oluşturarak, sanal eşyalarını, coin ve tokenlerini saklayabileceklerdir. Bu cüzdanın diğer cüzdanlardan farkı ise, parmak izi seçeneğinin bulunması. Bu nedenle oyuncu dilerse yüksek güvenlikli bir parola yerine, diğer oyuncular tarafından açılması imkansız olan parmak izini kullanabilecektir.

Enjin Coin Nereden Alınır?

100’ e yakın borsada listelenen bu Coin’ i bu borsaların herhangi birinden satın alabilirsiniz. Listelendiği borsalar içerisinde en çok tercih edilen Binance’ da bulunmaktadır. Bunun dışında ise Binance, Bitfinex, Kucoin, Cobinhood, COSS gibi dünya borsalarında yer almaktadır. Enjin Coin’ i Binance aracılığıyla satın almak için öncelikle borsaya kayıt olmalı ve üyelik işlemlerini tamamlamalısınız. Ardından borsa hesabınıza banka hesaplarınızdan itibari para göndermelisiniz.

Daha sonra bu Coin’ i ENJ/BRL, ENJ/GBP, ENJ/BNB, ENJ/EUR, ENJ/ETH, ENJ/BUSD, ENJ/USD, ENJ/BTC ya da ENJ/USDT pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

ENJ Coin Geleceği 2023

ENJ Coin geleceği 2023 yılında Coinarbitragebot ekibi tarafından incelenmektedir. Ekibe göre ENJ Coin’in 2022 yılının son aylarında 0.57426 dolar olacağı tahmin edilmektedir. Price Prediction ekibine göre ENJ Coin 2023 yılının son ayında 2,79 dolardan işlem görecektir. Price Prediction ekibi ENJ Coin’in 2023 yılının son ayında en az 2,45 dolar olmasını beklemektedir.

ENJ Coin Geleceği 2024

ENJ Coin geleceği 2024 yılında yükselişe geçerek yatırımcılarını mutlu edebilir. Digitalcoinprice ekibi ENJ Coin’in 2024 yılında ortalama olarak 5,03 dolardan işlem görmesini beklemektedir. Price Prediction ekibi ENJ Coin’in 2024 yılının ilk ayında en az 2.60 en fazla 3,07 dolar olacağını açıklamıştır. Price Prediction ekibine göre ENJ Coin 2024 yılının son ayında en az 3.83 en fazla 4,58 dolardan işleme tabi tutulacaktır. Price Prediction ekibine göre ENJ Coin 2024 yılında ortalama olarak 3,36 dolar seviyelerinde olacaktır. Coinarbitragebot ekibine göre ENJ Coin 2024 yılında ortalama olarak 2.15508 dolardan işlem görecektir.

ENJ Coin Geleceği 2025

ENJ Coin geleceği 2025 yılı kapsamında pek çok uzman tarafından yorumlanmaktadır. Coinarbitragebot ekibine göre ENJ Coin 2025 yılında ortalama olarak 4.18431 dolar seviyesine yükselecektir. Digitalcoinprice ekibine göre ENJ Coin 2025 yılında en fazla 6,08 dolardan işlem görecektir. Price Prediction ekibi göre ENJ Coin’in 2025 yılında en az 3,89 dolar olmasını beklerken en fazla ise 4,64 dolar olacağını tahmin etmektedir.

ENJ Coin Geleceği 2026

ENJ Coin geleceği 2026 yılı kapsamında Price Prediction ekibine göre ENJ Coin 2026 yılının son aylarında en az 5,60 dolardan en fazla ise 6,61 dolardan işlem görmesi mümkündür. Yine Price Prediction ekibi ENJ Coin’in 2026 yılının son aylarında en az 7.92 dolardan en fazla ise 9,85 dolardan işleme tabi tutulacağını tahmin etmektedir.

ENJ Coin geleceği 2027

ENJ Coin geleceği 2027 Digitalcoinprice ekibi ENJ Coin’in 2027 yılında en fazla 8,33 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir. Coinarbitragebot ekibi ENJ Coin’in 2027 yılında ortalama olarak 10.9542 dolardan işleme tabi tutulmasını beklemektedir. Price Prediction ekibi tarafından yapılan bir açıklamada ENJ Coin 2027 yılının ilk aylarında minimum 7,90 dolardan maksimum ise 9,33 dolardan işlem görecektir. Price Prediction ekibi tarafından yapılan bir açıklamada ENJ Coin 2027 yılının son aylarında en fazla ise 13,88 dolara yükseleceğini tahmin etmektedir.

ENJ Coin Yükselecek Mi?

ENJ Coin yorum alanında ismini kanıtlamış kişiler tarafından yapılmaktadır. Uzmanlara göre ENJ Coin uzun vadede altcoin sepetinde yer alması gereken coinler arasında yer almaktadır. Uzmanlar ENJ Coin’in geleceği parlak altcoinlerinden biri olduğu belirtilmektedir. Genel olarak uzmanların yorumları incelendiğinde orta vadede 10 dolar uzun vadede 25 dolar hedefi bulunmaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.