En Çok Artış Beklenen Coinler 2023

En Çok Artış Beklenen Coinler 2023

En çok artışı beklenen Coinler, 2009 senesince borsa üzerinde Bitcoin’ in işlem görmesi ile insan hayatına giriş yapan kripto para piyasası büyüyerek içerisinde binlerce altcoin barındıran bir piyasa haline çevrildi.

En çok artışı beklenen Coinler, 2009 senesince borsa üzerinde Bitcoin’ in işlem görmesi ile insan hayatına giriş yapan kripto para piyasası büyüyerek içerisinde binlerce altcoin barındıran bir piyasa haline çevrildi. Analistlerin yaptığı tahmin açıklamaları sebebiyle pek çok yatırımcılar sisteme giriş yapan bu yeni Coin para birimlerine yöneldi. Yatırımcıların merak ettiği diğer bir konu ise gelecek vaat eden altcoinlerin neler olduğudur. Binlerce altcoin arasında önemli projelerin bulunması oldukça zaman alıcı ve teknik bilgi gerektiğinden zordur.

Bitcoin’in dolar karşısındaki başarısından sonra Kripto para piyasasına 2011 yılında yüzlerce yeni Coin birimi giriş yapmıştır. 2021 yılı kapsamında Kripto para piyasasında binden fazla altcoin bulunmaktadır. Yeni bir yıla giriş aşamasında altcoinlerden hangilerinin yükseliş aşamasına geçeceğini saptamak için öncelikle haftalık aylık ve yıllık veri grafiklerine bakmak gerekmektedir.

En Çok Artış Beklenen Coinler

 • Enjin
 • Mana
 • Doge
 • Shiba
 • Ada
 • Dot
 • UNİ
 • BNB
 • NYC
 • SOL
 • LUNA
 • ALGO
 • CELO

Enjin (ENJ) ve Decentraland (MANA)

Enjin (ENJ) ve Decentraland (MANA) Facebook'un kurucusu tarafından yapılan bir açıklama ile şirketin isminin MANA olarak değiştirildiğini duyurmuştur. Bazı yeni oyun sistemleri de geliştireceğini duyuran Mark Zuckerberg geliştireceği sistemlerde kullanacağı para birimlerinin ENJ ve MANA Coin olacağını söylemiştir.

Yapılan bu açıklamanın ardından kısa bir süre içerisinde 2 dolar şeklinde bir işlem görme seviyesine yükselen Mana Coin son zamanlarda da yükselmeye devam etmektedir. Uzmanlar bu iki Coinin yakaladığı yükselişi daha da arttıracağı yönünde yorumlar yapmaktadır. Uzmanlara göre kripto para piyasasında işlem hacmi yüksek olan bu iki para birimi 2022 yılında da yükselişlerine devam edecektir.

Dogecoin (DOGE)

Dodge Coin (DOGE) Elon Musk tarafından Twitter sosyal medya üzerinden sürekli tetiklenen bir Coindir. Uzmanlar DOGE Coinin önümüzdeki günlerde yükseleceği ve direncini kıracağı yönünde yorumlar yapmaktadır. Uzmanlar DOGE Coinin 2022 yılında yükselişini koruyacağını düşünmektedir.

DOGE Coinin MarketCap üzerinden alınan bilgilere göre 4 Kasım 2021 tarihinde işlem değeri 0.2617 dolar şeklindedir. Listelerdeki sıralaması ise #9 sıradır.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) 2021 yılının başında yüzde 1,600 oranında değerlenen ADA Coin hızlı bir çıkış yakalamıştır. yaptığı akıllı sözleşmeler aracılığıyla kazanmakta olduğu değeri yükselteceği yönünde tahminler. Uzmanlar 2022 yılında ADA Coinin sıralamasını koruyacağı yönünde tahminlerde bulunmaktadır.

ADA Coinin şu anki işlem değeri 1,99 dolar şeklindedir. Son 24 saatteki işlem hacmi 3,382,601,557 dolar olan ADA Coin ayrıca listelerde altıncı sıradadır.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) blok zincir teknolojisi ile ortak çalışmalar yürütmektedir. MarketCap verilerine göre DOT Coinin işlem değeri 53,92 dolar şeklindedir. Piyasada 987,579,314.96 DOT arzı dolanan DOT Coin ile alakalı pek çok tahmin yürütülmektedir. Uzmanlar DOT Coinin 2022 yılında yükselişe geçeceğini ve sekiz numara olan piyasa sıralamasını koruyacağını tahmin etmektedir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) Uzmanlar tarafından yükselmesi beklenen bir diğer Coin Stella Coindir. XLM Coin genellikle finansal kurumların birbirlerine daha kolay bir şekilde bağlanması ve daha büyük çaptaki işlemlerin yapılması üzerine üretilmektedir. açık kaynak olarak üretilen bu blok zincir Coinin MarketCap üzerinden alınan verilere göre işlem değeri 0.3698 dolardır. Piyasa sıralaması 24 olan XLR Coin’in son 24 saatteki hacmi 654,570,189 dolardır.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB) Özellikle Binance üzerinden aktif olarak kullanılmaktadır. Binance borsasında komisyon indirimleri gibi farklı avantajlara sahip olan bu Coinin 2021 yılının başından sonuna kadar yükselişi devam etmiştir. Mevcut değeri 92,440,166,199 dolar olan BNB Coin hakkında uzmanlar tarafından sıklıkla tahminler yürütülmektedir. Uzmanlar bu para biriminin 2022 yılında yükselişini koruyacağını düşünmektedir. MarketCap üzerinden alınan verilere göre BNB Coin şu an 554,64 dolardan işlem görmektedir. Ayrıca BNB Coinin piyasa sıralaması 3 numaradır.

Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI) mevcudiyeti devam eden hem her kripto para borsasında bulunan UNI Coin Ethereum tabanlı bir altcoindir. Uzmanlara göre UNI Coinin tercih edilmesinin ana nedeni diğer Ethereum tabanlı para birimleri ile arasında yapılan değişimlerin hızlı olmasıdır. Uzmanlar şu anda MarketCap üzerinden alınan verilere göre 25,74 dolardan işlem gören UNİ Coinin gelecek dönemlerde yükselmeye devam edeceği yönünde tahminlerde bulunmaktadır. Uzmanlara göre UNİ Coin 14 numara olan piyasa sıralamasını 2022 yılı boyunca korumaya devam edecek ve yükselecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum