Elon Musk’tan Gelen Yeni Tweet DOGE’yi Nasıl Etkiledi?

Elon Musk’tan Gelen Yeni Tweet DOGE’yi Nasıl Etkiledi?

Elon Musk bugün bir kez daha görüldüğü gibi DOGE Coin fiyat artışını sağlayabilen faktörlerden biri olmaya devam ediyor.

Elon Musk bugün bir kez daha görüldüğü gibi DOGE Coin fiyat artışını sağlayabilen faktörlerden biri olmaya devam ediyor. Musk’ın yeni paylaşımı ardından DOGE Coin bugün bir kez daha fiyat artışı yaptı. İlk adımda %6 olarak tabloya gelen değer kazanımı ardından aşağı yönlü düzeltme geldi. İşte haberin detayları…

DOGE %6 Arttı!

Elon Musk, “Doge’u dışarı çıkardığımı itiraf etmenin zamanı geldi.” ifadesini Twitter’da paylaşarak bir şaka yaptı. Bu yazıyı görsel şeklinde paylaştı. Görsel üzerinde aynı zamanda “Bendim, köpekleri dışarı çıkardım.” cümlesini kullandı.

Bu esprili paylaşım ardından DOGE Coin fiyatı kısa sürede %6.6 oranında değer kazandı. Shıba Inu ise MUSK’ın köpeklerden çoğul şekilde bahsetmesine bağlı olarak %2.5 oranında değerlenme sergiledi. Kısacası yatırımcılar Musk’ın meme token adları ile gerçekleştirdiği paylaşımlar ardından acaba kripto piyasada meme token artışını sağlayacak bir hareket mi olacak? düşüncesiyle alıma yöneliyorlar.

Tweet’in Bir Anlamı Var mı?

Elon Musk’ın Tweet’inin ne anlama geldiği veya üstü kapalı bir anlamı olup olmadığı bilinmiyor. Ancak yatırımcılar paylaşımların bir anlamının olabileceğini düşünerek belirli düzeyde DOGE ve Shıba Inu alımına yönelmeyi tercih ediyorlar. Öte yandan paylaşım ardından Musk’ın DOGE’yi Twitter’a entegre etmeyi bir kez daha ima ettiği düşünülmeye başlandı.

Entegrasyona ilişkin beklentilerin bugün tekrar gündeme gelmesi ve DOGE topluluğu arasında konuşulmaya başlanması ortamı hareketlendiriyor. Hem topluluğun hem de analistlerin beklentileri bazında DOGE Coin için dalgalanmanın devam edebileceği ve dalgalanma sürecinde minimal artışların tabloya gelebileceği işaret edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.