Elon Musk Tweet Attı Bu Altcoin Uçuşa Geçti!

Elon Musk Tweet Attı Bu Altcoin Uçuşa Geçti!

Dogecoin'in (DOGE) popüler meme-coin'i, Tesla'nın CEO'su ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk'ın meme coini desteklemeye devam edeceğini tweet'lemesinden sonra ani bir tepki yaşadı.

Bay Musk ayrıca Dogecoin (DOGE) almaya devam edeceğini doğrulamak için daha da ileri gitti. İkincisi, Twitter sohbetinin aşağıdaki ekran görüntülerinde görüldüğü gibi, kripto-twitter topluluğu üyesi Altcoin Gordon'dan gelen bir soruya yanıt olarak geldi.

Elon Musk, Dogecoin'i desteklemeye ve satın almaya devam edeceğini belirtti. Kaynak, Twitter.com.

Dogecoin, Elon'un Tweetlerinden Sonra %10'un Üzerinde Arttı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Elon Musk'ın Dogecoin'i destekleme ve satın alma konusundaki tweet'i DOGE değerinde bir artışa neden oldu. Tweet'inden önce DOGE, yaklaşık 0.052 dolardan işlem görüyordu. Dogecoin, yukarıda bahsedilen iki tweet nedeniyle o zamandan beri 0.05977 $'lık yerel bir tepe değerine ulaştı. Bu, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi, yaklaşık dört saat içinde değerde %15'lik bir artış anlamına gelir.

Elon Musk, Tesla ve SpaceX, Dogecoin Dolandırıcılık Yaptığı İçin Dava Ediliyor.

Elon Musk'ın Dogecoin'in desteğini ve gelecekteki olası satın alımını onaylayan tweetleri, Tesla ve SpaceX ile birlikte DOGE aracılığıyla bir piramit şeması yürüttüğü için dava edildiği haberlerinin ardından geldi.

Davacı Keith Johnson, davalıların 'yanlış ve aldatıcı bir şekilde Dogecoin'in hiçbir değeri olmadığı halde meşru bir yatırım olduğunu iddia ettiklerini' iddia eden bir toplu davada 258 Milyar Dolarlık tazminat talep ediyor. Dava şu anda New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi'nde görülüyor.

DOGE/USDT Grafiği Aşırı Satış Senaryosunun İpuçları.

Fiyatla ilgili olarak Dogecoin, Mayıs 2021'de ve Elon Musk'ın Saturday Night Live'da görünmesinden sonra başlayan düşüş trendine devam ediyor.

Grafikten günlük MFI, RSI ve MACD'nin hepsinin Dogecoin (DOGE) ile ilgili aşırı satım durumunu doğruladığı görülebilir. Bu nedenle, takip eden günlerde 50 günlük hareketli ortalamaya (beyaz) 0,08 dolar civarında bir sıçrama meydana gelebilir.

Bununla birlikte, çoğu altcoinde olduğu gibi Dogecoin'in kaderi, Bitcoin'in kaderine bağlıdır. Sonuç olarak, Bitcoin 20 bin doların altındaki düşüş trendine devam ederse , DOGE büyük olasılıkla kripto pazarlarında değer kaybetmeye devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.