DTCC, Önemli Bir Tokenizasyon Testini Başarıyla Tamamladı

DTCC, Önemli Bir Tokenizasyon Testini Başarıyla Tamamladı

DTCC, önemli bir tokenizasyon testini başarıyla tamamladı.

Dünya çapında finansal piyasalar için merkezi bir takas ve saklama kuruluşu olarak faaliyet gösteren ve aynı zamanda Nasdaq için de takas işlemlerini gerçekleştiren DTCC, önemli bir tokenizasyon testini başarıyla tamamladı.

Finansal Hizmetler Tokenize Oluyor

"Akıllı NAV testi" olarak adlandırılan bu denemelerde, finansal hizmetlerin farklı blok zincirlerinde dijital dönüşümü konusunda önemli adımlar atıldı. Denemeler sırasında Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikteçalışabilirlik Protokolü (CCIP) kullanıldı. Testler sırasında gerçek zamanlı verilerin farklı blok zincirlerinde otomatik olarak yayılması ve dağıtılması başarıyla icra edilirken, geçmiş verilere de erişim sağlandı. DTCC, bu süreçte hem veri güvenliğini sağlama hem de çözüm üretme rolünde yer aldı.

Sonuç olarak, Chainlink ile DTCC tokenizasyon konusunda bir ortaklık kurmuş oldu. Dünyanın en büyük takas ve ödemeler sistemi sağlayıcısı olarak görülen DTCC ile Chainlink, bundan sonra geleneksel varlıkların tokenlaştırılması için büyük ABD'li bankalarla birlikte çalışacak. Aracılık hizmetleri, otomatik veri dağıtımı ve fonlar için geçmiş verilere daha iyi erişim gibi birçok özellik de bu iş birliği kapsamında bulunuyor.

Chainlink’te Yükseliş

DTCC’nin konuyla ilgili açıklaması, Chainlink’in kendi token’ı olan LINK’te yükseliş getirdi. LINK son 24 saatte %20’den fazla artış gösterdi ve 16 doların üzerine çıktı.

Ağustos ayında Chainlink ve SWIFT, birçok büyük bankanın da dahil olduğu benzer testler yapmıştı. BlackRock şirketi de mart ayında Ethereum ağı üzerindeki para piyasası fonu olan BUIDL’ı tanıtmış ve tokenizasyona verdiği önemi gözler önüne sermişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.