Dogecoin'de Sosyal Medya Hareketliliği ve Fiyat İlişkisi: Ne Oluyo

Dogecoin'de Sosyal Medya Hareketliliği ve Fiyat İlişkisi: Ne Oluyo

Dogecoin [DOGE], hafta sonu boyunca yüksek sosyal aktivite gösterdi. Ancak fiyatında önemli bir artış gözlemlenmedi.

Dogecoin [DOGE], hafta sonu boyunca yüksek sosyal aktivite gösterdi. Ancak fiyatında önemli bir artış gözlemlenmedi.

LunarCrush verilerine göre, DOGE'nin sosyal aktivitesi 12 Ağustos'ta %73 artarak toplamda 65 milyon sosyal etkileşim kaydetti.

Bir varlığın sosyal aktivitesindeki artış, genellikle o varlığa olan ilginin arttığını gösterir. Piyasa duyarlılığına bağlı olarak, bu, varlığın fiyatının gelecekteki yönünü belirler.

Dogecoin [DOGE] Fiyat Tahmini 2023-24'ü Okuyun

Hafta sonu ticaret seansı sırasında sadece %2'lik bir fiyat artışıyla, piyasanın olumsuz duyarlılığı DOGE'nin fiyatına baskı yaptı.

DOGE'nin sorunları bugün başlamadı Fiyatı son bir ayda %18 artmasına rağmen, DOGE'nin on-chain verileri ağ aktivitesinde kademeli bir düşüş gösterdi. IntoTheBlock verilerine göre, 27 Temmuz'dan bu yana DOGE ile ilgili işlem sayısı keskin bir şekilde düştü.

12 Ağustos'ta tamamlanan 229,290 DOGE işlemiyle, aynı rakamlar ayın başından bu yana %56 düştü.

Günlük işlem sayısı azalırken, balina işlemleri olarak nitelendirilen işlem sayısı da azaldı. Aslında, IntoTheBlock, son bir ay içinde 1 milyon dolar ile 10 milyon dolar arasında değere sahip günlük DOGE işlemlerinin %66 düştüğünü buldu.

Fiyatı son ayda artmasına rağmen, DOGE sahipleri daha fazla ticaret yapmaya teşvik edilmedi çünkü coin, Piyasa Değeri ile Gerçekleşen Değer (MVRV) oranına göre değersiz kaldı.

Yüksek ve pozitif bir MVRV oranı, piyasanın aşırı değerli olduğunu gösterir. Tersine, düşük ve negatif olduğunda, piyasa değersizdir.

DOGE'nin MVRV oranı 20 Nisan'da negatif bölgeye kaydı ve Santiment verilerine göre sıfır çizgisinin altında kaldı. Şu anki okuma -10.21% ile, tüm DOGE sahipleri coinlerini şu anki fiyata satsa, çoğu yatırımcı zarar ederdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.