District0x Coin (DNT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

District0x Coin (DNT) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

District0x Coin (DNT) Nedir?

District0x Coin merkezi olmayan Distric0x platformunun yerel kripto para birimidir. Merkezi olmayan ve pazar yeri mantığı ile hizmet veren bir ağ olarak da tanımlanabilir. Distric0x Ethereum başta olmak üzere; Aragon ve IPFS gibi altcoin platformları tarafından desteklenir. Platform ve coini; gerçekleştirilen işlemleri kolaylaştırmak, tasarlanmış platformların bir listesini ve daha başka fonksiyonları birleştirmek amacı ile tasarlanmıştır.

Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri kullanarak, blok zincir üzerinde kullanıcılara kendi merkeziyetsiz pazar yeri ve toplulukları oluşturma imkanı tanır. DNT Coin ise ERC-20 standartından yararlanılarak oluşturulmuş ETH tabanlı bir sanal para birimidir. Kısaltmasının açılımı “District0x Network Token” olan sanal birim, platformun yaptığı açıklamalara göre kendi platform ağının gelişimine çokça katkı sağlayacağı söylenmekte.

Ağ yönetişimini bünyesindeki topluluğa vermeyi kolaylaştırmak için oluşturulan coin, kendi ağ gelişimi için kullanıcılara da imkan tanımış, pek çok imtiyazı kullanıcılarına vermiştir.

District0x Coin Nasıl Çalışır?

Platform, tüm internet kullanıcılarına, herhangi bir bölgeden serbestçe katılma ve katkıda bulunma, bir bölgenin tüm katılımcıları arasında teşvikleri bir araya getirme amacı ile tokenlerini dağıtıyor. Ayrıca District0x ağına koordineli karar alma mekanizmaları uygulama fırsatı sağlamak için district0x Network Token'ı kullanıcılarına sunuyor.

District0x ağı, dağıtılmış topluluk pazarlarında bulunan bir dizi koordinasyon sorununu ve verimsizliği çözmeyi amaçlar. Bu durum, piyasa katılımcıları arasında teşvikleri ve karar almayı daha iyi hizalayabilecek araçları kullanarak hayata geçirilir. En nihai amacı ise, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan gelişebilen, kendi kendini idame ettiren bir ekosistem yaratmaktır.

District0x Coin (DNT) Nasıl Satın Alınır?

DNT Token çıktığı ilk dönemlerde sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada alıcıları ile buluşuyor. Dünyanın en büyük ve güvenilir borsalarından olan Binance, DNT coini bünyesinde barındırıyor. DNT/BTC çiftinden işlem gören coini Binance borsasından alabilmek mümkün. Alternatif borsa arayanlar aşağıdaki platformları da kullanabilirler.

  • Coinbase Pro
  • VCC Exchange
  • CoinDCX
  • Mercatox
  • Uniswap
  • IDEX

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım satım bölümünden coin ticaretine kolayca başlayabilirsiniz.

District0x Coin Değeri Ne Kadar?

DNT fiyatı alıcıların arz ve taleplerine göre değer kazanıp kaybedebilmekte. Yazının hazırlandığı sırada ise 1 DNT Token 0,07 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000078 BTC, ABD Doları ile 0,0088$ tutarına tekabül etmekte.

Coinin seyreden güncel fiyat verileri için CoinMarketCap adresini ziyaret edebilirsiniz.

DNT Coin Yorum

district0x coin yorum

Yukarıdaki grafikte DNT tokenin tüm zamanlara ait fiyat değişimlerini görebilmekteyiz. Coin her altcoin biriminde olduğu gibi çıktığı ilk yıllarda yüksek fiyat verilerinden seyrederken, Ocak 2018 tarihinde yaşadığı bu yüksek ivmeyi bir daha görememiştir.

Uzun bir süre dip seviyelerinde seyrederek yatırımcılarının coine olan güvenini kırmıştır. Bu tip coinler uzun vadede kazandırabileceği gibi tam tersine büyük bir çöküş de yaşayabilir. Öte yandan Binance, Coinbase Pro ve Bittrex gibi büyük kripto para borsalarının bu tokeni bünyelerinde sıralıyor olması da, coinin gelecek vaat ettiğine bir işarettir.

Ayrıca DNT yorum başlığı altında söylenenlerin bir yatırım tavsiyesi olmadığı, yatırımcılara tokenlere yönelik avantaj-dezavantaj fark etmeksizin her ayrıntının tarafsız olarak aktarıldığı unutulmamalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.