DigiByte Coin Geleceği 2022-2025 | DigiByte Coin Yorumları | DGB Coin Nedir

DigiByte Coin Geleceği 2022-2025 | DigiByte Coin Yorumları | DGB Coin Nedir

DigiByte coin geleceği son zamanalrda kripto para yatırımcıları tarafında merak edilen konuların başında gelmektedir. Bu yazımızda digibyte coin yorum, digibyte coin nedir gibi sorulara kapsamlı olarak cevaplayacağız.

DigiByte (DGB) Coin Nedir?

DigiByte coin, güvenlik ve hız odaklı bir kripto para birimidir. DigiByte coin, kripto para borsası biriminde DGB şeklinde de yer almaktadır. DGB cüzdanı ile yatırım işlemleri gerçekleştirilir. Alım satım işlemleri DGB cüzdan üzerinden gerçekleştirilir. Kripto para birimi üzerinden DGB cüzdanda işlemler yapılır. Kullandığınız kripto para borsasına bağlı olarak DGB cüzdan kullanımlarında, özelliklerde farklılık görülebilir.

DigiByte (DGB) Cüzdan Özellikleri Nedir?

DGB cüzdanın sunduğu özellikler arasında yer alan unsurlar şöyledir:

 • Cüzdana eklenen DGB coin harcanmış sayılmaz. Başka birine gönderilen coin harcanmış sayılır.
 • DGB cüzdan ile yapılacak çift harcamalar güvenlik problemlerinin önüne geçer.

DigiByte Özellikleri Nelerdir?

DigiByte özelliklerinde yer alan farklı noktalar ve işlemler bulunmaktadır. DigiByte özellikleri şunlardır:

 • DigiBytegeliştiricileri, 5 farklı algoritmanın zorluk derecelerini değiştirebilmektedirler.
 • Ağ üzerinde herhangi bir algoritmanın hakim olmasının önüne geçilir.
 • DGB'de, SegWit teknolojisi kullanılır.
 • SegWit teknoloji sayesinde bloklar daha hızlı oluşturulur.
 • DigiByte bloğunun üretilmesi 15 ila 18 saniye sürmektedir.
 • DigiByte, uzun blok zincirine sahiptir.
 • DigiByte, algoritmalar ile güvenliği sağlar.

DigiByte Amacı Nedir?

DigiByte, para ödeme ve değer tutma amacıyla kullanılmaktadır. Kripto para birimi olan DigiByte, cüzdan özelliği ile dosyaları ve işlemleri depolar.

DigiByte'ı Kim İcat Etti?

Jared Tate, DigiByte 'ın kurucusu ve yaratıcısıdır. 2013'ten beri proje üzerinde çalışmaktadır. Hem DB hem de Bitcoin, hesaplar arasındaki blockchain işlemlerini takip etmek için teknik bir yöntem olan Unspent Transaction Output (UTXO) kullanıyor. Ancak DigiByte, Temmuz 2019 itibariyle Bitcoin'in 600.000'den az bloğuna kıyasla 9 milyondan fazla bloğa sahip. Ayrıca Bitcoin'den 40 kat daha hızlıdır, bu da onu dünyanın en hızlı ve en uzun UTXO blok zinciri yapar.

SegWit Teknolojisi Nedir?

SegWit teknolojisi, iyileştirme tekniği olarak kullanılmaktadır. SegWit teknolojisi ile blok zinciri boyut sınırlama sorunlarını hafifletmek amaçlanır. SegWit teknolojisi ile veri aktarımına izin verilmesi sağlanır.

SegWit'in Avantajları Nelerdir?

SegWit teknolojisinin sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Kullanılan bloğun taşıyabileceği veri miktarını arttırır.
 • SegWit güncellemesi, bir blokta daha fazla veri taşınmasını sağlar.
 • Alıcı, verilerini tutmaya devam eder.
 • İşlemdeki bilgilerin değiştirilememesini sağlayan imzaları oluşturur.
 • SegWit teknolojisi ile imza değişikliğinin önüne geçilir. Bu şekilde başkalarının imzaya müdahalesi engellenir.
 • İmzalı işlemler için güvenli bir alan sağlar.

Digibyte (DGB) Teknik Özellikleri Nelerdir?

DGB teknik özelliğinde, UTXO tabanı kullanılmaktadır. UTXO tabanı ile işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediği anlaşılabilir. UTXO tabanı kullanımı ile DigiByte üzerindeki birtakım sorunların önüne geçilir.

DigiByte (DGB) Coin Grafik

Aşağıdaki grafikten digibyte coin grafik verilerine ulaşabilirsiniz.

[mcrypto id="23809"]

UTXO Nedir?

UTXO tabanı, alınmış ama henüz harcanmamış işlemlerin ileride harcanmasını gerçekleştiren sistemdir.

UTXO Özellikleri Nedir?

UTXO tabanının sunduğu özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler işlemlerin oluşumunu sağlarken güvenliği de oluşturur. UTXO özellikleri şöyledir.

 • UTXO, hem gönderdiğiniz para biriminin hem de ödediğiniz para miktarının asıl UTXO’nun miktarı olacaktır.
 • Kripto para cüzdanınızda tek bir bakiyenin olduğu gözükse de cüzdanınızda UTXO olabilir.
 • Dijital cüzdanların iyi olması UTXO tabanının iyi olmasını sağlar.

Digibyte (DGB) Güvenilir Midir?

DigiByte, güvenli bir yapı oluşturmak için var olan sorunları ortaya koyarak çözüm odaklı seçenekler sunar. SegWit teknolojisi ya da DigiAsses sistemi, DigiByte yapısının güvenli olmasını sağlayan unsurlar olarak kullanılır.

DigiByte Madenciliği Nedir?

DigiByte coin ile yapılacak işlemlerin DigiByte madencilik havuzunda birikmesidir. DigiByte madenciliği ile alım satım işlemlerinin gerçekleştiği tüm alanlarda oluşturulan işlemlerdir.

DigiByte Coin Piyasaya Ne Zaman Çıktı?

DigiByte coinin piyasaya sunulduğu yıl 2014'tür. DigiByte ilk olarak 2013 yılında geliştirildikten sonra piyasaya sunulmuştur.

Digibyte Coin Piyasası Geçmiş Değer Durumları Nasıldır?

DigiByte coin grafiğine bakıldığında 2017 ve 2018 yıllarında yükselmenin yaşandığı gözükür. DigiByte, 2019’da DigiAsses’i ortaya çıkarmıştır. DigiAsses, akıllı sözleşmeler, dijital kimlikler ve daha fazla özellikleri hizmete sunan bir altyapıdır. DigiByte coin için gelişme ve yükseliş göstermiş olduğu söylense de piyasa durumuna göre düşüşlerin yaşandığı dönemler de olmuştur.

DigiByte Coin İçin Uzmanlar Nasıl Yorumlar Yapmaktadır?

DigiByte coin yorumları ileriye yönelik olumlu ya da belirsizliklerin belirtildiği yorumlardan oluşur. Son zamanlarda ve önümüzdeki yıllara göre uzmanlar uzun vadeli yatırımların olacağını belirtmektedir. %23’lük bir artış son zamanlarda DigiByte piyasasında gözükmüştür. Bu durum uzmanlar için umut vadeden gelişmeler arasında yer almaktadır. Uzmanlar ve analistlere göre DigiByte piyasasının gelişme göstermesi bekleniyor.

Kullanıcılar DigiByte Coin İçin Nasıl Yorumlar Yapmaktadır?

DigiByte kullanıcıları, DGB coin için çeşitli yorumlarda bulunmaktadır. Kullanım şekilleri, elde ettikleri ve yaptıkları alım satım işlemlerine göre de yorumları şekillenmektedir. DGB coin için kullanıcılar 2020 yılını durağan bir piyasa olarak değerlendirmektedirler. 2021 yılı için ise bazı kullanıcılar, DGB coinin iyi bir ivme kazandığını dile getirmişlerdir.

DigiByte Coin Gelecek Hedeflerinde Neleri Planlıyor?

DGB coin hedefleri arasında bir takım planlar bulunmaktadır. DGB'nin amaçları doğrultusunda uygulamayı planladığı hedefleri şöyledir:

 • Kamu tabanına odaklanmayı ve geniş çapta kabul görmeyi hedeflemektedir.
 • Ana kriptolardan birine dönüşmeyi hedeflemektedir.
 • Uyguladığı sözleşme sistemlerini geliştirmeyi hedeflemektedirler.

DGB Coin Geleceği Nasıl Gözükmektedir?

DigiByte coinin ilerisi için kesin bir yargıya vararak yorum yapmak mümkün değildir. Piyasaların durumuna göre değer ve fiyatlar farklılık gösterir. Uzmanların ve analistlerin incelemeleri doğrultusunda DigiByte coinden bir yükseliş beklendiği söylenebilir. DGB kullanıcıları da aynı şekilde bu olumlu çizginin gerçekleşeceğine yönelik bir beklentidedir. DGB değeri için öngörüde bulunmanın yolları piyasaları takip etmektir.

DigiByte 'e göre, Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirleri yeterince güvenli veya ölçeklenebilir değil. DigiByte, rakiplerinden daha hızlı ve daha güvenli olduğu kanıtlanmış ve test edilmiş bir çözüme sahip olduğunu iddia ediyor.

DB üç farklı katmana dayanan eksiksiz bir blockchain ağıdır. En üst katman akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve özelleştirilebilir coinler içindir. Orta katman, DigitByte coininin ağ boyunca hareket edebileceği ve temel varlığı olarak hizmet edebileceği bir cüzdandır. Alt katman ise sistemin çekirdek altyapısıdır ve merkezi olmayan düğümleri, istemci yazılımını ve her biri arasındaki iletişimi içerir.

Digibyte Coin Teknik Analiz

Aşağıdaki grafikten digibyte coin teknik analiz verilerine ulaşabilirsiniz.

Digibyte Coin Geleceği 

Üç katmanlı ağ sistemi ile 2013 yılında geliştirilen Digibyte Coin geleceği hakkında birçok farklı yorum bulunmaktadır. Çoğu Coin’ e göre yenilikçi ve farklı standartlara sahip olan Digibyte Coin’ in fazlaca da yatırımcısı piyasada yer almaktadır.

Wallet Investor, Trading Beasts gibi ünlü kripto para analistleri bu Coin hakkında yaptıkları tahminler ile yatırımcılarına yol gösterebilmektedir. İşte, analistlerin Coin hakkında yapmış olduğu fiyat tahminleri!

Digibyte Coin Geleceği 2022

İlk olarak Digibyte Coin geleceği 2022 için yapılan yorumlara değinecek olursak;

 • WalletInvestor’ un tahminlerine göre Digibyte Coin 2022 yılında $0.027 seviyelerinde olacakken Coin’ in bu yıl sonuna kadar $0.05’ a kadar yükselmesi beklenmektedir.
 • Trading Beasts’ in değerlendirmesine göre de Coin bu yıl içerisinde maksimum $0.045’ a minimum olarak da $0.026’ a kadar ulaşması ön görülmektedir. Bununla birlikte ekip Coin’ in ortalama olarak $0.036 dolaylarında yer alacaktır.
 • Digital Coin Price’ a göre ise Coin 2022 yılında ortalama olarak $0.035 seviyelerinde olacaktır.
 • Son olarak Price Prediction ekibinin yapmış olduğu tahminlerde ise Coin’ in yıl içerisinde maksimum $0.042 minimum $0.037 ortalama olarak da $0.038 olması beklenmektedir.

Digibyte Coin Geleceği 2023

Analistlerin Digibyte Coin geleceği 2023 yılı hakkında yapmış olduğu fiyat tahmin verileri şu şekildedir;

 • Wallet Investor ekibi Coin’ in bu yıl içerisinde ortalama olarak $0.04 ila $0.05 seviyelerinde olmasını beklemektedir.
 • Trading Beasts’ e göre 2023 yılında Digibyte Coin geleceği önceki yıla nazaran biraz daha parlak geçecektir. Coin bu yıl içerisinde maksimum $0.055 minimum $0.025’ ı görmesi beklenmektedir. Diğer yandan Coin’ in 2023 yılında ortalama olarak $0.04 seviyesinde yer alması beklenmektedir.
 • Digital Coin Price’ a göre ise Coin’ in yıl içerisinde $0.041 olacaktır.
 • Price Prediction fiyat tahminlerinde ise Coin’ in maksimum $0.065 minimum $0.052 ortalama değer olarak da $0.054 olacağı görülmektedir.

Digibyte Coin Geleceği 2024

Digibyte Coin geleceği 2024 tahminlerine değinecek olursak;

 • Wallet Investor Coin’ in piyasa değerinin büyümesini beklemektedir. Ekip Coin piyasa değerinde yaklaşık %150 oranında bir yükseliş tahmin etmektedir.
 • Trading Beasts’ in tahminlerine göre ise Coin 2024 yılında maksimum $0.069 minimum olarak $0.038’ ı görecektir. Ayrıca ekip Coin’ in bu yılda ortalama olarak $0.05 seviyesinde yer almasını beklemektedir.
 • Digital Coin Price fiyat tahminlerinde yer alan verilere göre ise Coin’ in ortalama $ 0.048 seviyesinde olacaktır.
 • Price Prediction’ ın varsayımlarında ise Coin’ in maksimum $0.093 minimum $0.078 ortalama olarak da $0.081 olacağı belirtilmektedir.

Digibyte Coin Geleceği 2025

Analistlerin Digibyte Coin geleceği 2025 fiyat tahminlerine gelecek olursak;

 • Wallet Investor ekibine göre Digibyte Coin geleceği 2025 yılında özellikle piyasa büyüme kapsamında olumlu geçecektir. Ekip Coin bu yıl içerisinde %200’ ün üzerinde bir kazanç artışı yaşamasını tahmin etmektedir.
 • Trading Beasts tahminlerine göre ise Coin 2025 yılında maksimum $0.079 minimum $0.047 ortalama olarak da $0.06 seviyelerinde yer alması beklenmektedir.
 • Digital Coin Price’ ın tahminlerine göre ise Coin yıl içerisinde ortalama $0.056 olacaktır.
 • Son olarak Price Prediction, Digibyte Coin geleceği tahminlerini de yazacak olursak; ekibe göre Coin 2025 yılında maksimum $0.14 minimum $ 0.11 ortalama olarak da $0.12 seviyelerinde olacaktır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.