DEX 2020 Yılında 1 Milyar Dolar İşlem Hacmine Ulaşacak

DEX 2020 Yılında 1 Milyar Dolar İşlem Hacmine Ulaşacak

Ethereum'un üzerinde merkezi olmayan bir borsa olan DEX, 2020 yılında 1 milyar dolar hacmine ulaşması bekleniyor. DEX'ler, Maker, Compound ve Synthetix gibi merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına yönelik talepteki hızlı artış nedeniyle genel olarak son aylarda güçlü bir performans sergiledi.

Ethereum'daki çoğu DEX 1 milyar dolar hacmine ulaşacak

DYdX'in kurucusu Antonio Juliano, Şubat 2020'de Ethereum'a dayanan merkezi olmayan bir marj ticaret platformu olan dYdX'in 160 milyon dolardan fazla işlem yaptığını söyledi. DEX 24 Hour Bot'tan elde edilen veriler, Kyber Network, Uniswap Exchange ve Oasis DEX'in Şubat ayında sırasıyla 138 milyon $, 132 milyon $ ve 99.7 milyon $ kazandığını gösteriyor.

DEX 2020 Yılında 1 Milyar Dolar İşlem Hacmine Ulaşacak DEX 2020 Yılında 1 Milyar Dolar İşlem Hacmine Ulaşacak

Bu istatistiğe dayanarak, Set Protokolü pazarlama direktörü ve ethhub kurucu ortağı Anthony Sassano, tüm büyük DEX'lerin bir milyar doların üzerinde hacim görmesini beklediğini söyledi. Sassano, “Tüm DEX'lerde toplam 1 milyar dolarlık GÜNLÜK hacim tahmin ediyorum,” dedi.

Bu yılın başlarında, Sassano 2020'de bir gün içinde toplam günlük DEX hacminin 1 milyar doları aşacağını açıkladı. Sassano’nun iyimser tahminleri, güçlü bir ETH 2.0 Phase 0 lansmanı ve DeFi için oldukça yüksek talep beklentisinden kaynaklanıyor.

Ethereum için gecikmiş 2020 tahminlerim: Eth2 Phase 0 güçlü bir lansman yapacak; Toplam günlük DEX hacmi 1 milyar $'a ulaşacak USD -Difi kilitli USD 5 milyar $'ı aşacak. Ölçekleme / katman 2 teknolojisi hızla olgunlaşacaktır; ETH / token işlemlerinin en az % 20'si özel olarak yapılacaktır.”

DeFi büyümenin çoğunu yönlendiriyor

Teminat olarak Ethereum'a dayanan kilitli fonların çoğu, merkezi olmayan borç verme veya marj ticareti uygulamaları olan Maker, Compound, InstaDApp ve dYdX'e yerleştirilir.

DeFi pazarı 2019 ortasından bu yana üstel büyüme görmeye devam ettiği sürece, merkezi olmayan borsalar ve marj alım satım platformlarının doğal olarak hacimde kademeli bir artış görmesi muhtemeldir.

Bir önceki yazımız olan "Bitcoin Fiyatı Yeni Bir Boğa Piyasası İçin Mevcut Seviyeyi Kırmalı" başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.