DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı

DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı

DeFi Pulse'a göre , 15 Ekim'de, ademi merkeziyetçi finansal uygulamalarda ilk kez engellenen toplam ethereum miktarı 3 milyon ETH'yi (552 milyon dolar) aştı.

DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı

1,6 milyon ETH'nin yarısından fazlasının, Ethereum blok zincirindeki ana merkezi olmayan DeFi uygulaması olan MakerDAO dApp'tan geldiğine dikkat edin. Merkezi olmayan finansman uygulamalarında kullanılan baskın kripto para birimidir . Buna karşılık, Bitcoin şu anda merkezi olmayan finansmanda sadece 1,400 BTC'ye sahip, Şimşek Ağı sayesinde mevcut fiyatlarla 11,6 milyon dolar değerindedir.

Engellenen fon hacmine göre önde gelen üç ETH uygulaması:

- MakerDAO - Dai stablecoin destek sistemi;

- Compound.finance - Borç verme için bir kripto platformu;

- Synthetix - sentetik varlıklar oluşturmak için.

DeFi Büyümesi

Bugün merkezi olmayan finansmanlar, gelişimin erken aşamalarında. Anında işlem ve takas, nakitsiz borç verme ve dijital varlık kredisi gibi hizmetler sunan Ethereum ağındaki birçok platform sayesinde finansal enstrümanlar çeşitliliği sürekli artmaktadır. Tüm bu hizmetler aracılar veya merkezi otorite olmadan yürütülmekte, bu da onları daha ucuz ve daha güvenilir kılmaktadır.

Ethereum Nedir?

Ethereum açık kaynak kodları bulunan ve kullanıcılarının güvenli olarak kullanabilmesi için blockchain programını esas alarak online akıllı sözleşme işlevselliğine ve bilgi işlem sistemine dayalı bir kripto para platformudur.

DeFi (Decentralized finance) Nedir?

DeFi (Decentralized finance), Merkezi olmayan finansman anlamına gelen "DeFi" Bitcoin ve Eteherum gibi halka açık kripto para cüzdanlarına (Blockchains) dayanan mali hizmetleri tanımlayan bir koruma kavramıdır. Genel olarak Ethereum' da gerçekleşen ICO (Initial Coin Offering) eylemlerini kapsamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.