Yatırımcıların Paralarını İkiye Katlayan DeFi Coin Listesi

Yatırımcıların Paralarını İkiye Katlayan DeFi Coin Listesi

Yatırımcıların Paralarını İkiye Katlayan DeFi Coin Listesi

Merkezi olmayan finans yani DeFi, kendi protokolüne ait DeFi Coin projeleri ile öne çıkmakta. Peki, DeFi Nedir? DeFi Coinleri Hangileridir? Karınızı katlayacak DeFi coinleri nelerdir? detaylıca anlattık.

DeFi, Ethereum üzerine inşa edilmiş, bir grup finansla araç için kapsayıcı bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. Amacı, internete erşimi olan herkesin bir komisyoncuya ihtiyaç duymadan borç verme, borçlanma ve bankacılık fonksiyonlarını yapabilmesine imkan tanımaktır. DeFi, blokzincir ve merkeziyetsiz olmayan web ortamının en hızlı büyüyen alanlarından biri olarak kabul görmektedir.

Para arzı dünya işletmesini etkin bir şekilde idare etmek adına, küçük bir takım tüzel bankayla çalışan bir grup merkez bankası tarafından kontrol işlemleri sağlanır. Bu sistem genel anlamda yüzyılın en iyi bölümünde dünya ekonomisi için işlerin yürümesini sağlasa da belirli sınırları bulunur.

DeFi Coinleri Hangileridir? DeFi Coin Listesi

DeFi yukarıda sayılan özelliklerine ek olarak; verilerin toplanma ve yönetiminin sağlanmasında, menkul kıymet tokenleri ve Stablecoin’lere kadar finansal hizmetleri, sektördeki çeşitli bileşenleri demokratikleştirmeye yardımcı olur. DeFi’nin izleme sitesi DeFi Prime’a göre, şu anda bile çeşitli DeFi çözümlerini ele alan 100’den fazla gerçekleştirilmesi beklenen ya da çoktan gerçekleştirilmiş proje bulunuyor.

İşte DeFi alanında başarı yakalamış ve yatırımcıların, ürün geliştiricilerin dikkatini çeken 3 DeFi Coin listesi

1- DIA

Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı ya da kısaca DIA; şeffaf, açık erişimli ve oracle’ların benimsenmesini sağlamayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen açık kaynaklı İsviçre blockchain projesidir. DIA token sahiplerinden oluşan merkezi olmayan bir topluluk kontrolündedir. Bu projenin yönetişim tokeni, kilit piyasada rol oynayanlara yönelik bir teşvik olarak hizmet etmektedir.

2- Orion

Orion Protokol ya da ORN; piyasaya ilk DYCO olarak geldi ve 2020’de en çok arza sahip satışlarını yaşadı. Orion, deneyimli bir blockchain geliştiricisi ve Waves borsasının yaratıcısı CEO A. Koloskov liderliğinde, şimdiye kadar geliştirilen en gelişmiş likidite toplayıcı üzerinde B2B ve B2C çözümlerini oluşturuyor.

3- Serum

Önde gelen kripto para türev borsası FTX, Solana’da inşa edilecek yeni DeFi DEX’i yani, merkezi olmayan borsayı duyurdu. Serum adı altında piyasaya çıkacak olan DEX, alıcıların istediği hız ve fiyatta ticaret işlemlerini sağlayarak diğer DEX’ projelerinin başarısız olduğu hususları kapatmaya çalışacak.

2020'de Yatırımcıların Paralarını İkiye Katlayan DeFi Coin Listesi

DeFi platformlarına yatırım yapan kripto para yatırımcıları kısa vadede müthiş para kazanarak kar elde ettiler. Bu DeFi coinlerinden öne çıkan 4 DeFi Coini sizler için derledik.

1- Aave (Lend Token)

Yazının yazıldığı sıralarda DeFi platformlarında bir numaraya oturan platform Aave oldu. Aave platformu, DeFi payının %21’ine sahip durumda. Platform kasasında 1.52 milyar dolarlık fon kilitli durumda.

Eğer 1 Haziran tarihinde 1000 dolarlık Lend Token satın almış olsaydınız şu anda 14.000 dolarlık bir karınız olacaktı.

2- YFI Token

Yearn Finance platformunun tokeni olan YFI token, her yönüyle tarihe geçmiş durumda. Oldukça yeni olan bu proje, geçtiğimiz ay kripto para dünyasına atılmıştı. YFI, 7.23 milyar dolarlık DeFi payından 849 milyon dolar kadar payını alıyor.

Token, CoinMarketCap verilerine göre 20 Ağustos tarihinde 16.400 doları görmüş, bu rakamla da pek çok alanda rekor kırmıştır. Yazının yazıldığı anda CoinMarketCap verilerine göre 127.139 Türk Lirasından işlem görüyor. Bu tutar yaklaşık 17.411 dolar civarındadır.

Eğer 18 Temmuz tarihinde 1000 dolarlık YFI tokeni alsaydınız 20 Ağustos’ta 482.000 dolar karınız olacaktı.

3- DeFi Coin: SNX Token

1 Haziran tarihinde 0.80 dolardan işlem gören SNX tokeni, 15 Ağustos’ta 7.37 dolar tutarına erişerek kendi tarihinin en yüksek rakamına ulaşmış oldu.

Eğer 1 Haziran tarihinde 1000 dolarlık SNX tokenden almış olsaydınız 15 Ağustos’ta 9.212 dolar kar elde etmiş olacaktınız.

4- Comp Token

Comp token, 17 Haziran döneminde CoinMarketCap’te 70 dolardan işlem görüyordu. Bu tarihten yaklaşık 4 gün sonra ise 382 dolar seviyelerine kadar çıkarak kendi tarihinin rekorunu kırdı.

17 Haziran tarihinde 1000 dolarlık bir token alımında bulunsaydınız, 4 gün sonrda 5.457 dolar karla günü kapatabilirdiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.