Başarılı DeFi Coini Hızla Yükseliyor, İşte Sıradaki Hedefi!

Başarılı DeFi Coini Hızla Yükseliyor, İşte Sıradaki Hedefi!

Son dönemde DeFi coini ve projelerinin ne denli yükseldiğine şahit olmuştuk. Son olarak bu kervana katılan coin’lerden biri de Terra (LUNA) blokzincirinde yer alan Anchor Protocol (ANC) oldu. Altcoin’lerde meydana gelen “büyük çöküş” senaryosunu ANC tek başına ortadan kaldırdı. İşte ANC coin için beklenen seviyeler…

Anchor Protocol (ANC) Fiyat Artışının Nedenleri

ANC coin’in yükselişinde birçok etken bulunuyor. Öncelikle ANC’nin fiyat grafiğine göz atmak gerekiyor. Geçmiş verilere göre 3 Mart tarihinde ANC coin 4,97 dolar seviyesini görmüştü. Bu muazzam artış, önceki en yüksek seviyesi olan 4,50 doların da üzerinde idi. Bu performansı sergilerken söz konusu coin, FED’in agresif faiz artırımı beklentilerine karşı tüm kayıplarını silmiş oldu.

defi coini

ANC coin’in yükselişinde;

  • Ocak 2022’de başlayan kripto para piyasasındaki ufak çaplı yükselişler ile mümkün oldu.
  • Diğer nedenler arasında ANC ve LUNA arasındaki korelasayon kat sayısı 23 Şubat’ta 0 iken, 3 Mart’ta 0.91’e yükseldi. Bu durum, ANC fiyatını LUNA coin’in hareketlerine endekslemiş oldu ve TERRA yükseldikçe, ANC coin’de yükseliş gösterdi.
  • O dönemde LUNA’nın büyük bir arzla satın alınması, coin’i %90’a yakın oranda artırdı. Bu nedenle TERRA hareketlerinden etkilenen ANC fiyatı da artmış oldu.

İşte DeFi Coini ANC İçin Beklenen Seviyeler

Anchor Protocol (ANC) coin için analistler RSI üzerinden okumalar gerçekleştirdi. Analistlere göre RSI değeri 80’e yakın bir pozisyonda bulunuyor. Bu durumda coin’in “aşırı alım” noktasında olduğunu aktarıyorlar. Şayet bir satış gerçekleşirse, bir sonraki destek seviyesi olan 1.0 Fib. çizgisine denk gelebilir bu da 4 dolar civarına tekabül etmektedir.

Buradan yaşanacak ekstra bir düşüş sonucunda ise, ANC fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamasını, bir sonraki destek alanı olan 3,14 dolara götürebilir. Ancak bahsi geçen senaryoların aksine yüksek oranda bir alım meydana gelmesi durumunda ANC 5,50 doları zorlayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.