Dash Coin Geleceği 2022-2025 | DASH Coin Yorum | Dash Coin Nedir

Dash Coin Geleceği 2022-2025 | DASH Coin Yorum | Dash Coin Nedir

Dash coin geleceği 2014 yılında yaratıldığından bu yana merak edilmektedir. Çünkü emsallerine oranla güzel bir çıkış yakalayan birim, birçok yatırımcısını bünyesine katmıştır. . 2021 yılının ilk çeyreğinde tüm kripto paralar muazzam derecede yükselmiştir. Popüler birimler arasında yer alan DASH ise yükselişten nasibini almış, adından çokça kez söz ettirmiştir. Bu yazımızda Dash coin yorum ve dash coin hakkında kapsamlı bilgi içermektedir.

Peki, DASH geleceği nasıldır? Uzman analistlerin ve yorumcuların tahminlerine göre 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için DASH fiyat tahmini ve yorumlarını yazımızda detaylıca aktardık. Şimdi gelin, yıllara göre yapılan DASH tahminlerini inceleyelim.

Dash Coin Nedir

Dash coin, herhangi bir merkezi bulunmadan, tüm dünya üzerinde hızlı, güvenli ve basit bir şekilde ödeme yapılabilmesini sağlayan sistemdir. Dash coin ilk kurulum aşamasında Bitcoin’in kullandığı blockchain teknolojisi üzerine kurulmuştur fakat sonrasında üzerinde ciddi geliştirmeler yapılmıştır. Dash coin’i bu kadar popüler hale gelmesinde ki en büyük etken sıkı gizlilik politikası ve piyasada yapılan işlemlere göre daha hızlı olmasıdır. Tüm bu işlemleri sağlamasının arkasında “Masternode’lar” isimli model bulunuyor.

Dash coin ağı kendi kendini yönetebilen ve finanse edebilen bir modele sahip. Bitcoin sisteminin aksine Dash, teknolojisini geliştirmek için kendi kendini finanse ediyor ve kullanıcılarına sağlam bir alt yapı sunuyor. “Dijital ve “Cash” kelimelerinden türetilen Dash coin, 18 Ocak 2014’te Evan Duffield aracılığıyla “Xcoin (XCO)” ismiyle piyasaya sunuldu. 28 Ocak 2014’te “Darkcoin” olarak isim değişikliği yaptı. Tüm değişimlerin aksine beklediği ismi bulamadığını düşünen firma 25 Mart 2015’te “Dash” olarak ismini değiştirdi ve markalaştırdı.

Dash coin Litecoin üzerinden fork’landı. Litecoin de oluşturulurken Bitcoin üzerinden forklanmıştı fakat Dash forklama esnasında bir sorun ile karşılaştı ve çıktığı ilk iki gün içerisinde 1.9 milyon Dash madenciliği yapıldı. Bu miktar toplam Dash coin miktarının %10’luk kısmını temsil ediyor.

Teknik hatalar devam ederken Evan Duffield coin için tekrar yayınlama teklifinde bulundu fakat Dash topluluğu bu teklifi kabul etmedi. 2014-2016 arasında Dash fiyat politikasını arttıramadı ve 10$ civarında gezindi. 2017 itibari ile değerlenmeye başlayan Dash, Aralık 2017’de zirve rakamları görerek 1540$’a yükseldi.

Dash Nasıl Kullanılır?

Dash coin, fork’landığı Litecoin ve Bitcoin sistemlerini geride bırakacak birçok özelliğe sahip. Dash sunduğu gizli ve hızlı para aktarma hizmetinin arkasında Masternode’lar, PrivateSend ve InstantSend sistemleri bulunmaktadır. Bu faydalı üç özellik ile Dash coin, Bitcoin ve Litecoin gibi kripto para birimlerine göre büyük katkı sağlıyor.

Masternodes Sistemi

Bir kullanıcının Masternod olabilmesi için en az 1000 DASH yatırımı yapması gerekiyor. Dash ağında Masternod’lar kritik fonksiyonları sağlayan özel sunucular olarak hizmet ediyorlar. Bir Masternod, Dash madenciliği esnasında toplam alınan ödülün %45’ini kendi hanelerine yazdırıyor. Ödüllerin;

  • %45’i Madencilere
  • %45’i Masternod’lara
  • %10’u Ağ Geliştirmelerine aktarılıyor.

 

PrivateSend Sistemi

Kripto para sistemlerinde yapılan tüm işlemler blockchain alt yapısı ile tüm dünyaya açık şekilde gerçekleştiriliyor. Gizliliğin neredeyse hiçe sayıldığı sisteme çözümü PrivateSend ile getiren Dash coin, üzerinden yapılacak olan tüm işlemlerin geriye dönük takibine izin vermiyor ve kullanıcı kimliklerini de gizliyor.

InstantSend Sistemi

Kripto para birimlerinin atası olarak isim yapan Bitcoin sistemi, işlem onaylama hızı olarak 10 dakikalık bir süre sunuyor. Bu ölçekte kripto para üzerinden yapılan işlemlerde aksamalar ve gecikmeler gerçekleşebiliyor. InstantSend sistemi sayesinde Dash, Masternod ağı üzerinden işlemleri neredeyse anında kabul ediyor. Ücretli kullanımı olan InstantSend sisteminin ücretsiz versiyonunda ise 2.5 dakikalık bir onaylama süreci bulunuyor. Bu onaylama skoruna bakıldığında ücretsiz versiyonu ile Bitcoin’den oldukça hızlı diyebiliriz.

Dash Coin Hangi Ülkenin ?

Dash Coin 2014 yılında Evan Duffield tarafından kurulmuştur. Duffield ABD vatandaşı olduğu için Dash Coin hangi ülkenin sorusuna ABD kaynaklı yanıtı verilebilecektir.

1 Dash Coin Kaç TL?

1 Dash Coin  fiyatı [mcrypto coin="Dash" currency="TRY"] TL‘dir. Ek olarak 1 Dash Coin [mcrypto coin="Dash"] dolardır

Dash Coin Güvenilir Mi?

Yatırımcıların merak ettiği bir noktada Dash Coin güvenilir mi konusudur. Dash coin aktarımı esnasında diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi üçüncü parti yazılımlar gerektirmeden güvenli transfer imkanı sağlıyor. Visa kredi kartı ile yapacağınız tüm işlemleri ilerde lazım olabilir ihtimalini göz önünde bulundurarak kayıt ediyor ve tüm işlemlerin güvenli şekilde gerçekleştirildiğinden Visa ile ortak kontrol sağlıyor. Blockchain sistemi üzerine kurulu olması nedeniyle daha güvenli bir alt yapı sunan Dash, dünya genelinde 4.943 adet sunucudan onaylama işlemi yapıyor.

Dash’ın yayınlanması esnasında gerçekleşen hata neticesinde birçok tartışmaya sebep olabiliyor fakat teknoloji alt yapısında herhangi bir sorun olmadığı sürece güvenli bir sistem diyebiliriz. O zaman gerçekleştirilen sızıntı en çok Dash’ın kurucusuna fayda sağladı. Yaşanan bu hatanın tekrarlanmaması üzerine tüm çalışmalarını sürdürdüklerinin açıklamasını yapan Dash Topluluğu; “Diğer kripto paralar kadar güvenliyiz rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Dash Coin Yorum

Dash Coin yorum içeriklerine göre, bu altcoin zaman içerisinde büyük değer kazanacak. Güvenli yapısı ve Masternode’ler ile iki katmanlı hizmet veren Dash Coin’in Bitcoin sisteminden bile güçlü olduğu görüşü hakim. Bu gelişmiş sistem sayesinde Dash Coin sistemi günden güne büyüme eğilimi gösteriyor.

Dash Coin Grafik

Aşağıdaki grafikten dash coin grafik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

[mcrypto id="30796"]

Dash Coin Nasıl Alınır?

Dash Coin, Türkiye’nin ilk ve en büyük kripto para borsası olarak tanınan BtcTürk üzerinden alınabilecektir. Bu platforma üye olan yatırımcılar, hesaplarına istedikleri miktarda TL gönderimi yapmalıdır. Sonrasında kripto para birimleri bölümüne giriş yapan yatırımcı DASH/ TRY paritesini seçerek miktarı girmeli ve işlemi onaylamalıdır.

dash coin nasıl alınır

Dash Coin Haberleri

En güncel Dash Coin haberleri için kointimes.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dash Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten dash coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

Dash Coin Geleceği

Dash Coin geleceği hakkında ağırlıklı olarak olumlu görüşler mevcut. Bu Network sisteminde bulunan Masternode’lar sayesinde bütçe yönetimi, güvenli ve hızlı işlem imkanı sunulabilmekte. Eklenen ve eklenmesi planlanan pek çok özellik yatırımcının pratik bir şekilde tüm işlemleri yerine getirebilmesini sağlıyor. Analistlerin büyük bir kısmı bu sistemin normal normları kırıp, geleceğin kripto paraları arasında olacağını düşünüyor. Bir sonraki aşamada ise Dash Coin ile merkeziyetsiz bir elektronik ağının oluşturulması planlanıyor.

DASH Coin Geleceği 2021

Dash Coin geleceği 2021 yılında çokça araştırılmış bir konudur. Ünlü kripto para tahmin sistemlerinden olan Trading Beasts, Dash coin için 2021 yılında göreceği fiyatının 95 dolar bandına kadar düşebileceğini söylemektedir. Popüler analist WalletInvestor ise DASH fiyatının en düşük 20 dolara kadar düşebileceğini aktarmıştır. WalletInvestor, DASH birimini uzun vade için “kötü” olarak nitelendirmektedir.

Popüler analist CoinSwitch, Investor’un aksine 2021 yılında fiyatın 950 dolar bandından aşağıda olmayacağını aktarmıştır. Bu durumda 900 dolar çevresinin bir destek seviyesi niteliğinde olduğunu bildirmektedir.

Dash coin Geleceği 2022

Dash coin geleceği 2022 yılında çokça araştırılmış bir konudur. Ünlü kripto para tahmin sistemlerinden olan Trading Beasts, Dash coin için 2022 yılında fiyatının 100$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise DASH fiyatının 2022’de düşüşten kurtularak 50$ bandında seyredebileceğini aktarmaktadır.

Popüler kripto para yorumcusu Coinliker, 2022 yılında Dash coin fiyatının 100 dolar bandı ve üstünde olacağını bildirmiştir. Coinliker’in yanı sıra Dash coin tahmininde bulunan bir diğer analist CoinSwitch ise 2022 fiyatının 950 doları görebileceğini aktarmıştır.

Dash coin Geleceği 2023

Dash coin geleceği 2023 yılında nasıl olacağı yatırımcılarca merak edilmektedir. Popüler yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dash coin için 2023 yılında fiyatının 150$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise Dash fiyatının 2023’de 55 dolara yaklaşacağını ancak bu seviyeyi aşabileceğini düşünmemektedir.

Piyasada tanınan ve adını duyurmuş biri olan yorumcu Coinliker, 2023 yılında Dash coin fiyatının 120 dolar bandı ve üzerinde seyredeceğini aktarmaktadır. Bu seviyelerden aşağıda olmayacağını da dile getirmiştir. Analist ayrıca 120 dolar bandına dikkat çekmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dash coin tahmininde bulunan popüler analist CoinSwitch ise 2023 fiyatının 100 doları aşabileceği konusunda kesin görüşlere sahiptir.

Dash coin Geleceği 2024

Dash coin geleceği 2024 yılında çok iyi yerlere gelebileceği öngörülmektedir. Popüler yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dash coin için 2024 yılında fiyatının 180$ bandında olacağını söylemektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor ise Dash fiyatının 2024’te 20 dolar ve üstünde seyredeceğini ancak 20 dolar altına düşmesi halinde 10$ seviyelerine kadar geri çekilebileceğini öngörmektedir. WalletInvestor, uzun vadede DASH coin’den umutlu olmadığını da dile getirmektedir.

Piyasada tanınan ve adını duyurmuş biri olan analist Coinliker ise, 2024 yılı Dash coin fiyat tahmininde 130 dolar bandına dikkat çekmektedir. Analist fiyatın bu seviyelerde seyredebileceğini aktarmaktadır. Analist ayrıca 120 dolar bandının önemli bir direnç olduğunu da bildirmektedir. Coinliker’in yanı sıra Dash coin fiyat tahmini yapan popüler analist CoinSwitch, 2024 DASH fiyatının 150 dolar ve üstünde olacağını öngörmektedir.

Dash coin Geleceği 2025

Dash coin geleceği 2025 yılında uçuşa geçebilir. Yorum ve analiz sistemi olan Trading Beasts, Dash coin için 2025 yılının güzel bir sene olacağını aktarmaktadır. Popüler sisteme göre 2025 yılında fiyatının 1050 dolar bandında olacağı öngörülmektedir. Popüler analistlerden biri olan WalletInvestor da DASH fiyatının 2025’te en az 50 dolar seviyelerinde olacağını vurgulamıştır. Ancak WalletInvestor, bu görüşüne ek olarak DASH birimine sıcak bakmadığını da vurgulamaktadır.

ZEC Coin Geleceği 2022-2025 | Zcash (ZEC) Coin Yorumları | Zcash Coin Nedir

Neo Coin Geleceği 2022-2025 | Neo Coin Yorum | Neo Coin Tahminleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.