DAI Coin Nedir? Dai Coin Nasıl Alınır?

DAI Coin Nedir? Dai Coin Nasıl Alınır?

Kripto para topluluğunun en eski stablecoin’lerinden birisi olan DAI Coin, değeri farklı varlıklara bağlı olan ve 1 birime endekslenmiş olan para birimidir. 1 ABD dolarına endekslenmiş olan DAI Coin, 2017 yılının sonlarında piyasaya sürülmüştür. Bir stablecoin olmasına rağmen bu altcoin bazı yapılarda benzerlik gösterebilmekte, bazı yapılarda ise stablecoin’lerden tamamen ayrılmaktadır.

Dai Coin Nedir?

Son zamanlarda yatırımcılar Dai Coin nedir sorusuna yanıt arıyor. Dai Coin’in stablecoin’den en önemli farkı multi- collateral yapı özelliğine sahip oluşudur. Hiçbir kurum tarafından desteklenmediği bilinen bu altcoin, merkeziyetsiz oluşu ile tanınmaktadır. Merkeziyetsiz olarak çalışsa da akıllı kontratlarla çalışarak, 1 Dai coin’i 1 ABD dolarına eş değer olarak tutabilmektedir. Bu alt coin kişiler tarafından satın alınmakta ve piyasaya sürülebilmektedir. Bunun tek nedeni ise Maker Protokolüdür.

Bu protokol şeffaf bir hizmeti kapsarken hiçbir merkeze bağlı olmadan güvenli bir şekilde DAİ üretimini ve al- sat işlemlerini üstlenebilmektedir. Bu protokolde kişiler DAI coin sahibi olabilmek için elinde var olan tokenlerini, teminat bırakabilmektedir. Ancak bu işlemi yalnızca bu merkeziyetsiz uygulamaya dahil olan yatırımcılar yapabilecektir. Bu sistemi kullanmayan yatırımcılar yalnızca kripto para borsaları üzerinden alım ve satım faaliyetlerini sürdürebilecektir.

Dai Coin Yorum

Dai Coin yorum içerikleri göz önünde bulundurulduğunda, büyük bir artış gözlemleneceği kanısına varılabiliyor. Bu proje pek çok yatırımcı tarafından ilgi görmüştür. Ancak zaman içerisinde Ethereum ağında gerçekleştirilmiş olan DAO saldırısı, bu projeye endişeli yaklaşılmasına da neden olmuştur. Şu sıralar bakıldığında ise DAİ token için, yeni bir sayfa açıldığını söyleyebilmek mümkün. Maker protokolü ve Dai coin projelerinin birbirini desteklemesi bu altcoinin gelecek vaad ettiğini gösterebilmektedir. Özellikle Defi sektörüne hitap eden bu altcoin hakkında analistler, büyük bir atak beklediklerini ifade ediyor.

Dai Coin Grafik

Dai Coin grafik içerikleri incelendiğinde şu an durağan bir seyirde olduğu görülebilecektir. Şu sıralar tam 1 dolar seviyesinden işlem gören bu para birimi bu değer ile 24. Sırada yer alıyor. Ayrıca piyasa değeri neredeyse 500 milyonu bulabilmiştir. Geçmiş verilere dönüp bakıldığında ise bu altcoin en dip seviyeyi, 0.9455 ile 10 Mayıs 2020 tarihinde görmüş. En yüksek seviye ise 18 Kasım 2020 tarihinde görülen 1.14 dolar değeridir.

Dai Coin Nasıl Alınır?

Dai Coin Binance borsası üzerinden satın alınabilecektir. Bunun için ilk olarak borsadaki TL bakiyesi yükseltilmelidir. Bunun yerine farklı bir kripto para alınarak takasta yapılabilecektir. Daha sonra ise;

  • Sol üst bölümde yer alan Al- Sat seçeneği tercih edilmelidir.
  • Daha sonra ise Klasik sekmesi tercih edilmelidir.
  • Sağ üstten USDT sekmesi seçildikten sonra DAI para birimi aratılmalıdır.
  • Çıkan sonuçlardan DAI/ USDT çifti seçimi yapılmalıdır.
  • Daha sonra al seçeneği tıklanarak, miktar ve fiyat bilgisi girilmelidir.
  • En son olarak ise işleme onay verilerek, satın alma adımı tamamlanabilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.