Atom Coin Geleceği 2023-2025 | Atom Coin Yorumları | Atom Coin Nedir

Atom Coin Geleceği 2023-2025 | Atom Coin Yorumları | Atom Coin Nedir

Cosmos coin geleceği her yatırımcının merak ettiği konulardandır. Özellikle 2021 yılında büyük çıkış yapan bu yıl 32.14 dolar bandını görmüştür.

Cosmos coin geleceği her yatırımcının merak ettiği konulardandır. Özellikle 2021 yılında büyük çıkış yapan bu yıl 32.14 dolar bandını görmüştür. Şu anda da 11.51 dolar civarında seyretmektedir. 2021 yılına damga vuran Cosmos coinin gelecekteki seyri de merak edilmektedir.

Peki, Atom coin geleceği nasıldır? Uzman analistlerin ve yorumcuların tahminlerine göre Atom coin 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 fiyat tahminlerini sizler için derledik. Cosmos coin geliştiricileri tarafından blockchainin interneti olarak lans edilmektedir. California merkezli bir startup şirketi olan Tendermint işbirliğiyle geliştirilen ve inovasyon özelliği olan bir internet teknolojisinin temelini inşa etmeyi hedefleyen bir coin'dir.

Blokzincir yapısı bağımsız bir yapı yada ekosistem sunmaktadır. Kripto para piyasaları için son zamanların önemli yatırım araçları olarak görüldüğü için Cosmos nedir sorusu da merak ediliyor. Cosmos kripto para birimi olup özellikle yenilikçi altyapısı ile hizmet vermeyi amaçladığı için öne çıkıyor.

Cosmos (ATOM )Nedir?

Cosmos coin Blockchain iletişim protokolü IBC ile Kaliforniya çıkışlı bir girişim olan Tendermint ortaklığında geliştirilmiştir. Yeni nesil internet teknolojisini temel alarak oluşturulan bu kripto varlık blok zincirleri için aynı zamanda bağımsız bir eko sistem olarak da tarif edilebilmektedir.

Cosmos (ATOM) temel olarak kripto para birimlerini bölmek yerine tümünü bir araya getirerek birlikte çalışmalarını hedeflemektedir. Para değişimleri için ise bu bakımdan özel blockchain internetini mümkün hale getiriyor.

Ağ tarafından kullanılmakta olan tescilli para birimine ise ATOM deniliyor. Özellikle blockchain sektörünün en büyük sorunları arasında yer alan problemleri gidermek için geliştirilmiş olan bir proje olması bakımından dikkat çeken Cosmos birbirine bağlı blockchain ağları arasında ekosistem oluşturmayı hedefleyerek Bitcoin ağında halihazırda kullanılmakta olan pahalı, yavaş ve çevreye zararlı olarak nitelendirilen proof-of-work protokolü için de bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Cosmos projesinin diğer hedefleri arasında ise merkeziyetsiz uygulamalar için geliştirilmiş olan modüler protokol ve geliştiricileri için blokzinciri teknolojisinin karmaşık yapısını da ortadan kaldırmak bulunuyor.

Bunun yanında Interblockchain Communication ismi verilen bir blokzinciri ağları arasında da haberleşme protokolü kurularak bu ağ sayesinde ağların birbirleri ile iletişim kurmalarını mümkün hale getirmeyi amaçlıyor. Bu sayede sektör içerisindeki parçalanmanın da önüne geçilmesi hedefleniyor.

Cosmos’un temelleri ise Tendermint’in kuruluşunu gerçekleştirdiği 2014 yılına kadar götürülebiliyor. Cosmos ağını ifade eden makalenin 2016’da yayınlanması sonrasında ertesi yıl da token satışlarına başlanmıştır. ATOM tokenleri kazanmak için proof-of-stake algoritmasının kullanılması gerekiyor ve proje de Cosmos Hub tarafından güvenli bir hale getiriliyor. Kripto para birimine sahip olanlar aynı zamanda ağın yönetimi için de söz sahibi olabiliyorlar.

 

 

Cosmoc Coin Ağı Güvenli mi?

 

Cosmos coin ağı güvenli mi sorusu da bu coin’i tercih etmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Bahsedildiği gibi Cosmos, proof-of-stake algoritmasını kullanmaktadır. Bu kapsamda yüksek miktarda ATOM tokenine sahip olan doğrulayıcı düğümler, işlemlerin doğrulamasını yağmak ve ödül kazanmak için daha fazla olasılık sunuyorlar. Kurallara uygun bir şekilde hareket etmemiş olan düğümler ise cezalandırılıyor ve ilerdeki aşamada sahip oldukları tokenleri de kaybetme riskleri bulunuyorlar. Bu bakımdan Cosmos Atom güvenli bir altyapıya sahiptir.

 

Cosmos Coin Kaç Tane Var?

 

Cosmos coin adet olarak tam sayısında piyasada bulunuyor. Kendisine özgü toplam arz miktarı 260,906,513 adet olarak belirlenmiş durumda. Gün geçtikçe piyasadaki ATOM sayısı da artıyor. Bu noktada bilinmesi gereken konu, Cosmos ATOM birimleri madencilik ile çıkarılmıyor ve staking yapılarak kazanılıyor. ATOM için Ocak 2017 tarihinde iki özel satış yapılmıştı. Daha sonra ise aynı yılın Nisan ayında halka açık bir satış daha gerçekleşti. Bu iki satış sonrasında özellikle ATOM popüler bir hale gelebildi ve geniş kesimler tarafından tercih edildi. Cosmos ATOM dağılımı göz önünde tutulduğunda tokenlerin yaklaşık yüzde 80’inin yatırımcılarda, kalan yüzde 20’lik kısmının ise iki şirkette olduğu görülüyor. ATOM tokenleri, BTC için kullanılmakta olan ASIC donanımlarına benziyorlar.

 

Cosmos Coin Yorum

 

Cosmos coin yorumları özellikle sistemde son zamanlarda yaşanan gelişmeler bakımından olumluluk taşıyorlar. Cosmoc coin yorumları son zamanlarda artan fiyatlar yüzünden de yatırımcılar tarafından beğeni toplamaktadır. Yakın zamanda hayata geçirilen Stargate güncellemesi ile birlikte Cosmos sistemine tarihi olarak adlandırılan bir güncelleme de yapılmış oldu. Güncelleme kapsamında Cosmos ağı olduğundan çok daha iyi bir hale getirildi. Blockchain ağları birbirleri ile daha iyi bağlantıya kavuştular ve IBC protokolü de ağa dahil edildi. Bu sayede IBC üzerinden token ve verilerin farklı zincirlerin arasında transfer edilmesi daha kolay hale geldiği için Cosmos ağları da kendi aralarında veri ve ödeme transferini de kolay hale getirdiler. Cosmos açık kaynak kodlu olduğu için sürekli güncelleniyor ve özellikle ağ verimliliğini arttırıyor. Bunun yanında ara yüz açısından da kullanıcılar için kolay kullanım sunan özellikler taşıyor. En son yapılan güncelleme ile birlikte full node’un yanına light clients de dahil edilerek işlem verimliliği daha üst bir seviyeye çıkarılmış oldu. Tüm bu özelliklere bakıldığında Cosmos coin istikrarlı yapısını devam ettirdiği sürece geleceğin parlak coin’leri arasında kendisine yer buluyor. Piyasa sıralaması olarak 2021 yılının başlarında ilk yirmide yer alan Cosmos istikrarını devam ettirmesi halinde daha iyi yerlere gelebilecek pot

Cosmos Coin Nasıl Alınır?

Cosmoc coin satın almak için henüz Türk Lirası ile satışının yapılmadığını belirtmek gerekiyor. ATOM tokenleri almak için Bitforex, Binance, Huobi, Kraken gibi yurtdışı kaynaklı olan platformlar kullanılarak satın alma işlemleri yapılabilmektedir. Alım satım işlemleri esnasında ise BTC, ETH, USDT, EUR ve KRW gibi para birimleri kullanılabiliyor.

 

Cosmos (ATOM) Coin satın almak isterseniz, yerel olarak almanız mümkün değildir. Ancak yabancı borsalardan alım yapabilirsiniz. En popüler kripto paralarından biri olan Binance platformu üzerinden yada Hotbit kripto para borsasından alım - satım işlemi yapabilirsiniz.

Yabancı borsaya bitcoin aktarımı yapıp BTC/ATOM paritesiyle alım satım yapabilirsiniz. Öncelikle yerel borsadan nasıl bitcoin alınacağı aşağıda anlatıyoruz.

Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimini satın almak istiyorsanız öncelikle ilgili firmada hesap ve cüzdan açmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Adım adım BtcTürk üzerinden bitcoin satın alma işlemi için aşağıda ki adımları uygulayınız.

  1. BtcTürk resmi sitesine girdikten sonra https://www.btcturk.com/yeni-uyelik adresine giderek kendinize yeni üyelik oluşturun.
  2. Siteye üye olduktan sonra Ayarlarım kısmından 2 aşamalı güvenliği etkin etmeniz gerekiyor.
  3. Telefon ve Mail doğrulaması yapmadan BtcTürk üzerinden bitcoin satın alamazsınız.bitcoin üyeliküyelik ekranı

 

  1. Bitcoin cüzdanı, banka hesabınız gibi kullanabileceğiniz hesaba verilen bir isimdir.
  2. Bitcoin cüzdanınızı aktifleştirmek için https://www.btcturk.com/bitcoin-cuzdani adresine giderek Cüzdanı aktifleştir butonuna tıklayınız.
  3. Bitcoin cüzdanı oluşturmak için kimlik bilgilerinizi onaylamanız gerekiyor. Cüzdan oluşturmadan da bitcoin işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.bitcoin cüzdan resmi
  4. .Üyelik ve güvenlik işlemleri hallettikten sonra https://www.btcturk.com/al-sat adresinden almak istediğiniz tutarı girerek Bitcoin Alın butonuna basın.bitcoin satın alma ekranı

 

 

5.Bitcoin satın almak için Türkiye’de faaliyet gösteren herhangi bir bankanın hesap/kredi kartını kullanabilir ve Papara üzerinden güvenli ödeme yapabilirsiniz.

 

Cosmos Coin Geleceği 

 

Cosmos geleceği konusunda özellikle alt yapısına bakmak gerekiyor. Cosmos temelde iki katmandan oluşuyor. İlk katman olan Tendermint, blockchain geliştirmeye odaklı çalışan açık kaynağa sahip bir taban özelliği taşıyor. Bu uygulamaya sahip olanlar ise merkezi olmayan ve BFT uyumlu fikirlerini de bu tabana entegre edebiliyorlar. IBC ise tüm bağımsız halde bulunan zincirler arasında bir ara bağlantı katmanı olarak tanımlanıyor. Bu katmanda yer alan zincirler bağımsız olarak görülüyor fakat ortak bir sistem mimarisine de sahip bulunuyorlar. Geçen yıllarda sistemin bir saldırı tehdidine açık kaldığı öne sürülmüş olsa da sistem sürekli olarak kendisini yeniliyor ve güçleniyor. Talep edilen seviyeye getirilmesi halinde Cosmos coin ETH’a rakip olarak görülüyor.

 

 

Cosmos Coin Geleceği 2022

 

Piyasa yorumcuları, ATOM coinin fiyatında bu yıl için yavaş bir seyir olacağını öngörüyor. Hesaplarına göre ATOM bu yıl sonunda 11.53 dolar bandında seyredebilir. 2022 yılına ise yine bu bant aralığında girebileceği düşünülüyor. Bitcoin durumuna da bağlı olarak Cosmos artabilir ya da azabilir, deniliyor.

 

Atom Coin Geleceği 2023

 

Piyasa yorumcuları, Atom coin geleceği 2023 yılı için dalgalı geçebileceğini aktarmaktadır. Özellikle 2022’nin sonundaki bir dalgalanma ile fiyatın 12.61 dolar bandında seyredeceği düşünülmektedir. ATOM’un 2023 yılı sonunda bir toparlanma yaşaması halinde 2024 yılına sağlam gireceği, analistlerce aktarılmaktadır.

 

Atom Coin Geleceği 2024

 

Atom coin geleceği 2024: Ünlü analistlerden WalletInvestor’a göre ATOM’un fiyatı bu yıl sonunda 19 dolar bandını görebilir. Özellikle ATOM’un üstünde duran analist, 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin de tahminlerini aktardı. Bu tahminlere göre 2022’nin sonunda 33 dolar bandında seyreden bir ATOM görebiliriz. 2024 yılına ise 33 dolarla giriş yapabileceği ve devamında yükselerek hareket edeceği düşünülmektedir.

 

Atom Coin Geleceği 2025

 

Ünlü analistlerden WalletInvestor’a göre ATOM’un fiyatı 2024 yılında 65 dolar civarında olacaktır. Atom coin geleceği 2025 yılında oldukça parlak geçebileceği düşünülmektedir. Bu tahminlere bağlı olarak 2025 yılı ve sonrasını da yorumlamak mümkün olabilmektedir.

 

Atom Coin Geleceği 2026

 

Atom coin geleceği 2026 yılı için ünlü analist WalletInvestor birtakım çıkarımlarda bulunmuştur. Analiste göre 2025 yılını sağlam bir şekilde bitiren ATOM, 2026 yılında (özellikle son çeyrekte) 75 dolar bandını aşabilir. Bu tahminiyle dikkat çeken analist, ATOM’un bu potansiyelde olduğunu vurgulamaktadır.

 

ATOM Coin Alınır mı, Yatırıma Değer mi?

 

ATOM coin diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, geleceğe yönelik sorunlara da çözüm bulmaya çalışmaktadır. Ayrıca günümüzde güncel sorunların çözümü için zaten gerekli projeleri hayata geçirmektedir. Peki, ATOM coin yatırıma değer mi? Cosmos projesinin çözmeyi amaçladığı sorunlar oldukça ilgi çekicidir. Aynı zamanda çeşitli engeller projenin gelişimini de engelleyebilir. Bu durumda kripto para biriminin fiyatı negatif yönde ilerleyebilir. Aynı zamanda da hızla yükselebilir. Özellikle popülerliğini artırmak amacıyla birçok üçüncü taraf ile yeni projelere imza atabileceği düşünülmektedir. ATOM’un fiyatının artmasında sahip olduğu etkili birtakım güçler vardır. Bu güçler analistlere göre şu şekilde sıralanmıştır:

 

  • Proje ekibinin deneyimi
  • Rekabette üstünlük sağlama
  • Kripto para dünyasına ve Blockchain’e hâkimlik.

 

Tüm bunlar, Cosmos (ATOM) coini, rakiplerinden ayıran ama aynı zamanda sistemin deviminde ilerilere taşıyan etkenlerdir. Tüm bunlar düşünüldüğünde, gelecekte Cosmos’un çok daha iyi yerlere gelebileceği ve yatırım aracından ziyade güvenilir bir liman olabileceği düşünülmektedir.

 

ATOM Teknik Analizi ve Fiyat Tahmini

 

  ATOM teknik analizi için güncel verilerini incelediğimizde, kısa süreli yükselişlerde bile ATOM yatırımcısının birimi satın almakta olduğunu görebilmekteyiz. Şu anda “Sat” sinyali veren ATOM coin, yazının hazırlandığı sırada 11.49 dolardan seyretmektedir. Bu sebeple bir süre daha düşüş seyrinde ilerleyebilir. 7 günlük kademeli yükselişinin ardından şu anda bir düzeltmeye gittiğini söyleyebilmek mümkündür.

Cosmos Coin Teknik Analizi

 

 

İlerleyen günlerde Bitcoin hareketine bağlı olarak fiyatı da değişecektir. Önümüzdeki takvime baktığımızda ise Atom ile ilgili birkaç önemli projenin hazırlık aşamasında olduğunu görebilmekteyiz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.