Coronavirüs Pandemi mi? Peki Kripto Paralar Güvende mi?

Coronavirüs Pandemi mi? Peki Kripto Paralar Güvende mi?

Dünya Sağlık Örgütü veya DSÖ, Coronavirüsü resmi olarak bir pandemi olarak sınıflandırdı. Şu anda, Blockchain pazarlarının bu haberden olumsuz etkilenip etkilenmeyeceği veya fırtınadan güvenli çıkıp çıkamayacağı belirsizdir. Resmi olarak COVID-19 olarak bilinen virüs, 11 Mart'ta CNBC'nin bildirdiğine göre, koronavirüsün pandemi olarak sınıflandırmaya yetecek kadar küresel anlamda yayıldığını söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Son iki hafta içinde Çin dışındaki vakaların sayısı ve etkilenen ülke sayısı üç kat arttı," dedi.

Ghebreyesus, “Önümüzdeki gün ve haftalarda, vaka sayısının, ölüm sayısının ve etkilenen ülke sayısının daha da arttırmasını bekliyoruz.” dedi.

Kripto virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir

Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin COVID-19'un kullanıcılar arasında yayılmasını önlemeye yardımcı olabileceğine inanmak için sebep olabilir.

Dijital değer transferi yöntemleriyle ünlü olan kripto para birimleri, genellikle bir kişiden diğerine mikrop taşıyan nakit – kağıt ve devlet borç senetlerinin kullanılmasını gerektirmez. Endüstrinin dijital ve merkezi olmayan doğası, blockchain alanının virüsler için doğal bir üreme alanı olmadığı anlamına gelir.

Buna ek olarak, endüstrideki birçok proje, çalışanların mikrop yayılmasından kaçınmasına olanak tanıyan uzaktan - veya en azından uzak potansiyel ile çalışır. Bu, birçok Blockchain şirketinin, diğer sektörlerdeki işçilerin yapamayacağı şekilde ekonomiye katkıda bulunmaya devam etmesini sağlar.

Varlıklar değer düşüşünden kaçmayabilir

Öte yandan, kripto varlıkların değerleri yeni adlandırılan pandemi sonucunda düşebilir. Bitcoin ve diğer ademi merkeziyetçi varlıklar, düşen ana akım finansal piyasalar karşısında önemli bir düşüş gördü. Düşen geleneksel piyasa fiyatları ile koronavirüs arasında bir bağlantı olduğu tartışılmaktadır. Uzmanlara göre, düşen geleneksel pazarlarda yatırımcılar daha istikrarlı varlıklara akın ederken kripto fiyatlarını da etkilemiş olabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin eldeki durumdan ayrılabilirse, varlığın dünya çapında finansal krizle karşı karşıya olan insanlar için küresel bir korunma seçeneği haline gelmesine yardımcı olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.