Coinlerde Yüzde Ne Zaman Sıfırlanır (Uzman görüşleri içerir)

Coinlerde Yüzde Ne Zaman Sıfırlanır (Uzman görüşleri içerir)

Kiripto para borsalarında yatırım yapılan coinler her gün değişkenlik gösteren yüzdelik değerlerde artar. Kripto paranın yüzdesi ne kadar yüksekse değeri de o kadar yüksektir. Coinlerin değerleri, tüm kripto para borsalarında olan mum grafikler yardımı ile ölçülüyor.  Bu yazımız coinlerde yüzde ne zaman sıfırlanır, coinlerde sıfır atmak ne demek ve kripto para neye göre artar gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Coinlerde Yüzde Ne Zaman Sıfırlanır?

Mum grafiklerinde destek ve direnç seviyeleri bulunmaktadır. Grafiklerdeki direnç seviyeleri dört saatte bir yeniden hesaplanır. Bu nedenle yatırım yapmak isteyenlerin aklındaki en önemli soru coinlerde yüzde ne zaman sıfırlanır sorusudur.

Bir günlük süre yani 24 saat bittiği anda coinlerde yüzde sıfırlanır. Türkiye saatine göre 24 saat gece 03:00 olarak belirlenmiştir. Bütün borsalar 24 saat açıktır fakat coin yüzde değerleri 4 saatlik dilimlerin sonucunda belirlendiği için gece 03:00’da sıfırlanır ve artık yeni güne geçilir. Eğer borsada yeni işlem görmeye başlayan kripto paralar varsa listelendiği saatten başlayarak 24 saat dolana dek yüzdesi sıfırlanmadan işlemine devam eder. Sonrasında diğer kripto paralarda olduğu gibi süreç aynı ilerler.

Coinde Sıfır Atmak Ne Demek?

Yatırımcıların ya da yeni yatırım yapmaya başlayacak olan kişilerin en çok takıldığı konulardan biri de coinde sıfır atmak ne demek sorusudur. Kripto para ile yatırım yapan her yatırımcı varlıklarının 10 kat, 100 kat artmasını hayal eder. Böylece elinizdeki coinler 10 ya da 100 kat artınca coinden sıfır atmak anlamına gelir.

Kripto Para Neye Göre Artar?

Her gün yaşanan ve değişen olaylar neticesinde kripto para birimlerinde de değişken artış veya azalışlar görülmekte. Yatırım yapan kişilerin piyasaları iyi takip etmesi ve olayları doğru yorumlaması gerekmektedir. Yatırım yapmak için doğru zamanı beklemesi gereken kullanıcılar, büyük kayıplar yaşamamaları için fiyat oynaklıklarına dikkat etmesi oldukça önemlidir. Kripto para neye göre artar, hangi durumlar değerini arttırır veya azaltır? Gibi sorular aklınızı kurcalayabilir.

  • Arz ve talep kiripto paraların fiyatının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Eğer bir coin için arz az fakat talebi çok ise o kripto paranın değeri yükselir. Ya da tam tersi durumda kripto paraların değerinde düşüş meydana gelecektir.
  • Her yatırım aracında olduğu gibi kripto para fiyatında da medya ve kamu önemli bir etkendir. Yatırımcıların kararlarını, para birimleri hakkında yapılan olumlu veya olumsuz haberler etkilemektedir. Kısaca olumsuz haberler kripto paraların fiyatını düşürebileceği gibi olumlu haberlerde ise yükselecektir.
  • Kripto paranın güvenliği, kurucusunun kim olduğu ya da gelişimine katkı sağlamak için hazırlanan projeler gibi etkenlerde kripto paraların fiyatını etkilemektedir.
  • Kripto para madenciliğinin zor olması fiyatı etkilemektedir. Eğer herhangi bir coinin madenciliği kolay ise arzın artmasına neden olabilmektedir. Bu durumda fiyatın düşmesine neden olur. Tam tersi durumda fiyat yükselecektir.

Altcoin Sıfırlanırsa Ne Olur?

Son zamanlarda Bitcoin’ in düşmesi ve piyasada yaşanan olumsuz durumlar nedeniyle pek çok para biriminde sıfırlanma meydana gelmiştir. Bu nedenle yatırımcılar altcoin sıfırlanırsa ne olur sorusunun cevabını bulabilmek için araştırma yapmaya başlamıştır. Bir altcoinin sıfırlanması, o coindeki tüm yatırımların çekilmesi anlamına gelmektedir. Özetle bu coinde hiç yatırımcı kalmayarak alım satım yapılmaz. Eğer yaşanan bu durum uzun süre devam ederse sıfırlanan altcoin piyasadan ve borsadan kaldırılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.