Coinify Nedir? Hangi Hizmetleri Sunar?

Coinify Nedir? Hangi Hizmetleri Sunar?

Coinify Nedir? Hangi Hizmetleri Sunar?

Coinify topluluğu 214 yılından beri kripto para birimlerine ev sahipliği yapan, güvenilir bir ağ geçididir. Değerlerinizi korumaya yönelik geliştirilen bu platform, her gün binlerce kullanıcının aktif olarak kullandığı bir sektör. Biz de Coinify’i tanıtmak için hazırladığımız bu yazımızda; Coinify Nedir? Nasıl Kulanılır? Özellikleri Nelerdir? Hangi Hizmetleri Sunar? Bireysel ve Kurumsal Hizmetleri Nelerdir? Çalışma prensibi ve işleyişi nasıldır?konularını ele aldık.

Coinify Nedir?

Coinify “İşletmelerin ve bireylerin finansal inovasyonu benimsemelerini sağlama” mottosu ile piyasaya çıkan bir platformdur. Bu platform; Avrupa, Asya ve diğer bölgelerde aktif olarak çözümer sunan köklü bir küresel sanal para platformudur.

Coinify'nin hizmetleri şunları içerir:

 • Bireysel döviz ticareti
 • Kurumsal aracılık
 • Ödeme işleme hizmetleri
 • Coinify API aracılığıyla kurumsal çözümler

Görevleri, sanal para birimlerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve böylece işletmelerin ve bireylerin finansal inovasyonu benimsemelerine yardımcı olmaktır. Dahası, 15 para biriminde blok zinciri ödemelerini kabul edebilen ve fiat cinsinden ödeme alabilen tüccarlar için bir köprü olarak görülebilir.

Coinify’nin ekibi, ödemeler, finans, risk, e-ticaret ve uyumluluk alanlarında güçlü geçmişlere ve 2010'dan beri dijital para birimleriyle çalışma deneyiminden oluşmaktadır. Şirket 2014 yılında kurulmuştur ve SEED Capital Danimarka, Nordic Eye Venture Capital ve Accelerace tarafından desteklenmektedir.

Coinify Özellikleri ve Benimsediği İlkeler

 • Uyumluluk

Coinify, müşterilerin değerini korumak ve sanal para birimlerinin yaygınlaştırılmasına yönelik sürekli çalışmak için güvenli ve uyumlu bir platform sağlamaya kendini adamıştır. Ulusal ve uluslararası düzenleyici kurumlarla birlikte çalışıyor ve hatta bir kuruluş olarak en yüksek endüstri standartlarına ve uluslararası yasalara uymayı sağlamak için Avrupa Komisyonu bünyesindeki Blockchain ve Sanal Para Birimleri Çalışma Grubunun kurucu üyesi olarak yeni düzenlemelerin şekillendirilmesine yardımcı oluyorlar.

· Güven

Açık, dürüst ve adil davranarak müşteriler ve ortaklarla şeffaf ilişkiler kurmak, söyledikleri ile yaptığı şey arasında tutarlılık göstermek için müşterilerle canlı iletişim sağlamakta.

· Çeviklik

Hızla gelişen bir endüstriye ve müşteri ihtiyaçlarına uyum sağlamak için, statükoya meydan okuyarak ve hedeflerine ulaşmak için yeni yollar bularak karmaşıklığı azaltmak amacı ile faaliyetlerini sürdürmekte.

· Hesap Verebilirlik

Müşteriler ve ortaklarla yaptıkları anlaşmaları her zaman yerine getirmek, kendi eylemlerini sahiplenmek, platformun benimsediği ilkeler arasında.

2019'dan beri Coinify, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi kurumsal sorumluluk girişimi ve onun insan hakları, çalışma, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki ilkelerine bağlı şekilde faaliyetlerine devam etmekte.

Coinify Hizmetleri Nelerdir?

Coinify topluluğuna katılan kripto para tüccarları, platformda pek çok işlemi ister bireysel ister kurumsal olarak gerçekleştirebilmekte. Ayrıca işletmeleri de düşünmüş olmalı, diğer platformlara göre onları bir adım öne atmış oluyor.

Bireyler için hizmetleri;

Ödeme Alma

 • Mevduat Oluşturma
 • Para Çekme
 • Fatura Ödeme
 • Alışveriş Yapma
 • Cüzdan Oluşturma ve Erişim Sağlama

Temel hizmetleri arasında yer alıyor. Tabi ki bu hizmetlerin çoğunda kripto para birimleri kullanılıyor ve günlük hayatta geleneksel para birimleri ile yaptığımız işlemleri burada, bu platformda yapmaya olanak sağlıyor.

Coinify Sonuç

Coinify’i 3 özellikte anlatmak istersek aşağıdaki gibi tanımlamak mümkün olacaktır.

 • Basit: Size kullanım kolaylığı sağlamak için geleneksel ve yeni ödeme dünyalarını birbirine bağlar
 • Kasa: Değerinizi korumaya yardımcı olan güvenli ve uyumlu platform
 • Üstün: 2010'dan beri sanal para deneyimi olan profesyonel ekip ile faaliyetlerini sürdürür.

Ayrıca resmi ortakları arasında Ledger, Forbes, OKEX ve STEX gibi piyasada önemli yere sahip kuruluşlar ile de iş faaliyetlerini sürdürmekteler. Son zamanlarda ise Galaxus ile çalışarak, stabil coinleri kullanıp dünyanın ilk e-ticaret ödemesini gerçekleştirmeyi başarmışlardır. Daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz Coinify'nin adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum