CoinEx Token (CET) Nedir?, CoinEx (CET) Nasıl Satın Alınır?

CoinEx Token (CET) Nedir?, CoinEx (CET) Nasıl Satın Alınır?

CoinEx Token (CET) Nedir?

CoinEx Token, adını pek çok mecrada duyurabilmiş büyük borsalardan olan CoinEx borsasının yerli tokenidir. 2017 yılında kurulan CoinEx platformu kripto para dünyasına son atılımını bu token ile gerçekleştirmiştir.

Token, CoinEx’in değişim platformuna dayalı resmi bir katma değer hizmet ve ayrıcılalıkları sunan program olarak da adlandırılabilir. Token, ERC-20 tabanlı olarak çalışır ve CoinEx Chain platformunda geliştirilmiştir. Ayrıca her borsanın kullandığı gibi, CoinEx de tokenini gas ücretlerinde ve borsada gerçekleştirilen pek çok farklı işlemde kullanıcılarına sunmuştur.

CoinEx Token Nasıl Çalışır?

Token gücünü borsanın yüksek verimli teknolojilerinden almaktadır. Yüksek hızlı eşleştirme motoruna bağlı olan CoinEx, daha yüksek ve kaliteli coinleri destekler, likidite ile birlikte kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutmaya çalışır.

Ayrıca borsa ve tokeni kendilerini, marj ticareti başlatacak ve dünya çapında hizmetler sunacak bir platform olarak gördüklerini belirtmektedirler. CET’in ekoloji sisteminde yer alan dikkat çekici özelliklerden biri de türev alım-satım platformu olmasıdır. CET token, türev ticaretlerde gerçekleştirilen yüksek kaldıraçlı alım satım ve diğer riskleri ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu durumda kullanıcılar, çıkacak risklerden borsa teknolojileri ve CET ekolojisi sayesinde korunmuş olur.

CET Token Ayrıcalıkları Nelerdir?

CoinEx Coin ayrıcalıkları pek çok yönden her kullanıcıya hitap etmekte. Özellikle borsada yapılan işlemlerde, ödüllendirmelerde ve daha pek çok fonksiyonda CET tokenler kullanıcılara dağıtılabilir. Başlıca CET tokenin ayrıcalıkları aşağıdaki gibidir:

  • Kullanıcılar ücret olarak CET kullanabilir: Borsada yapılan birkaç ayar sonrası işlem ücretlerinden daha fazla tasarruf ederek bu işlemlerde CET kullanılabilir hale gelir.
  • CET kişiye özel VIP hizmeti sunar: Bir miktar CET token tutmak için VIP seviyesine yükseltme yapılabilmektedir. VIP müşteriler de ticaret indirimi, para çekim hızlandırma, birebir müşteri hizmeti ve daha pek çok önemli avantaja sahip olmuş olur.
  • Promosyon ayrıcalıkları CET sahiplerini bekliyor: CET sahipleri kaliteli projeler ve pek çok promosyonlar için ayrıcalığa sahip olur.
  • Gaz ücreti olarak CET kullanılabilir: Borsada yapılan işlemlerde CET token, gas ücreti olarak kullanılabilir. Ayrıca yatırım amaçlı olarak elde tutulabilir, dilediğiniz kripto para ile değiştirebilirsiniz.

CoinEx (CET) Nasıl Satın Alınır?

CET Token, CoinEx borsasının pek çok farklı fonksiyonundan ücretsiz olarak elde edilebileceği gibi, borsadan direkt olarak satın da alınabilir. Değişim, alım-satım, çekme-gönderme işlemleri yine CoinEx platformundan gerçekleştirilebilir.

Sadece kendi borsasında değil, büyük borsalardan ikisi olan BitMax ve BKEX platformlarından da CET Token satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden tokeni kolayca temin edebilirsiniz.

CoinEx Token (CET) Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 CET Token 0,06 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00000068 BTC, ABD Doları ile 0,0076$ tutarına tekabül etmektedir. Token bir borsanın yerel coini olduğu için, fiyat verilerinin ne durumda artıp yükseleceği belirsizdir. Yine de kullanıcı arz ve taleplerine göre CoinEx fiyatı değişimler gözlemlenebilir.

Tokenin seyreden güncel fiyat verileri için CoinMarketCap adresini ziyaret edebilirsiniz.

CoinEx Coin (CET) Yorum

Yukarıdaki grafikte tokene ait tüm zamanları içeren fiyat değişimlerini görebilmekteyiz. Ocak 2018 yılında piyasaya sürülen token, diğer tokenlerin aksine en yüksek değerini çıktığı ilk dönemlerde değil, 2019 yılının Mayıs - Nisan aylarında görmüştür. O dönemlerde token oldukça ilgi görmüş, neredeyse her ticari işlemde kullanılmıştır. Bu oranda da fiyatında yükselmeler yaşamış.

Şu anda ise dip seviyelerine yakın seyretmekte ve mevsimsel fiyat düşüklüğü durumundan CET token de nasibin almaktadır. Piyasa sıralamasında şu anda 652. Sırada yer alan token, ilerleyen dönemlerde borsadaki kullanım oranına göre düşük ivmeli bir başarı yakalayabilir. Yine de uzun soluklu bir proje olacağını, CoinEx borsasına dayanarak söyleyebilmek mümkündür.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.