Coinbase Borsası İçin Sosyal Medyada Çarpıcı İddialar?

Coinbase Borsası İçin Sosyal Medyada Çarpıcı İddialar?

Bugün ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase hakkında önemli gelişmeler konuşuluyor. Bugün Coimbase’in iflas ettiğine ilişkin söylentiler, sanal platformlarda geziniyor. Peki olayın aslı ne? İşte detaylar…

İflas Söylentileri Sanal Dünyada!

Henüz net olmasa da küresel çaptaki pek çok haber platformunda ve Twitter’da Coinbase borsasının iflasına yönelik söylentiler yayıldı. Analistler ise bu negatif durum henüz netlik kazanmamış olsa dahi iflas söylentilerinin kripto para piyasası üzerinde olumsuz etkilere sebep olabildiğini vurguladılar.

Uzmanlar, kripto para piyasasının güçlenebilmesi için günümüzde başarı hikayelerini duymaya ihtiyacımız olduğunu belirtiyorlar. Özellikle kripto para borsalarına, DEFİ, NFT ve Web3 sektörlerine yönelik olumlu haberler, kripto para piyasasında varlık fiyatlarının artışına destek sağlıyor. Ancak kripto para borsalarının iflasına ilişkin söylentiler ve haberler ise piyasada değer kaybı yaratabilmekte.

Coinbase Ortaklıkları Askıya mı Aldı?

Bilindiği gibi geçen hafta risk sermaye şirketi olan Three Arrows Capital ve kripto para komisyon şirketi Voyager Dijital iflas korunma başvurusunda bulundu. Bu kez ise listeye Coinbase’in ekleneceğine dair söylentiler sanal ortamda yayıldı. Uzmanlar, Coinbase’in ortaklık programlarını askıya aldığını belirttiler. Diğer yandan Coinbase’in ortaklıkları askıya alımı ardından likidite sıkışıklığı yaşayabileceği ve bunun iflas riskini yükselttiği ifade edildi.

Pek çok kripto para yatırımcısı ve uzmanı, askıya alınan ortaklıkları Coinbase iflas sebebi olarak algıladılar. Business Insider’ın raporuna göre ise Coinbase CEO’su Brian Amstrong, ABD’ye bağlı kuruluş pazarı programını sonlandırıyor. İflasa yönelik söylentilerin netleşebilmesi için ise Coinbase tarafından bir açıklama gelmesi gerekiyor. Ancak kripto para borsası söylentileri henüz doğrulamış değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.