Çin'den Kripto Paraları Derecelendirme Listesi

Çin'den Kripto Paraları Derecelendirme Listesi

Geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana düzenli olarak paylaşılan Çin kripto paraları derecelendirme listesinin 11.’si bugün paylaşıldı. Bu listeye göre EOS birinci sırada yer alırken Bitcoin ise tam 15. sırada yer aldı. Çin devletinin de desteğiyle hazırlanan bu liste aylık bazda paylaşılmakta.

Bitcoin Beklenenden Aşağıda

Hazırlanan listeye göre Bitcoin 15. Sırada kendisine yer buldu. Geçtiğimiz Şubat ayın içerisinde ilk defa listeye giren Tron ise son yayınlanan listede Ethereum’u yerinden etmiş görünüyor. Tron Mart ayı listesinde ikinci sıraya yerleşti. Liste, Çin’in Bilgi ve Endüstri Gelişimi Merkezi tarağından hazırlanmakta ve 11 aydır düzenli olarak yayınlanmakta. Geçen yıl Mayıs ayından beri hazırlanan listenin ilk sırası Haziran ayında EOS oturmuştu. EOS o günden bugüne birincilikteki yerini korumaya devam ediyor.

Bir ay önce ikincilik bulunan Ethereum ise bu yerini Tron’a bırakarak üçüncü sıraya geriler. Aynı şekilde geçtiğimiz Şubat ayında 15. sıradan 13. sıraya çıkan Bitcoin ise bir ay sonra Mart ayında yeniden 15. sıraya geriledi. Kripto paraları derecelendirme listesinde Ripple ise Şubat ayına göre bu ay 2 sıra birden yükseldi ve 18.’liğe yerleşti. Litecoin 34’ten 32’ye çıkarken Bitcoin Cash ise 27.’likten 31. sıraya geriledi.

Listenin tamamı aşağıdaki gibidir.

Hazırlanan liste yavaş yavaş dünyada da ses getirmeye başlayan bir liste oldu. Bunda listenin istikrarlı bir şekilde hazırlanması da ön planda. Çin hükümetinin desteğiyle hazırlandığından dolayı herhangi bir bütçe sıkıntısı çekmeden ucu açık bir kredi ile hazırlanan bu liste pek çok yatırımcı tarafından özellikle takip edilmekte. Ancak ileriye dönük bir liste olmak yerine geriye dönük bilgiler sonucunda oluşturulan bir liste. Bu bakımdan istatistik tutulması açsından da önemli.

Meksika Merkez Bankası'nın kripto paraları yasaladığ ile igili haberimize buradan ulaşanilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.