Chromia Coin Nedir? Nereden Alnır?

Chromia Coin Nedir? Nereden Alnır?

Chromia,  merkezislik ilkesi ile DApp'ın mevcut platformlarındaki eksik olan noktalarına cevap olarak oluşturulmuş ve hali hazırdaki ölçeklendirmenin de ilerisine geçmek adına farklı ve yeni bir DApp nesili oluşturmak için tasarlanan blockchain platformudur.

Chromia platformu da gerçek dünyaya uygulanabilir düzeyde teknik çözümler sunmayı planlıyor.  Bu planın doğrultusunda da Blockchain teknolojisini kullanan Chromia platformu “İlişkisel Blockchain” ismini vermiş oldukları sistem tasarlıyorlar.

Chromia Nedir?

Chromia Token platformu, ilişkisel Blockchain ismini verdikleri sistemi oluşturmak adına Blockchain teknolojisi ile ilişkisel veritabanını birleştirecek. Blockchain kayıt defteridir ve kayıt defterinde bir şeyleri bulmak istiyorsanız eğer tüm sistemi taramanız gerekmektedir.İlişkisel veri tabanı da banaklara, sosyal ağlara ve diğer bütün uygulamalara veri sağlayan güçtür. Chromia platformu da bu 2 sistemi birleştirerek gerçek dünya adına çözümler üretmektedir.

Chromia blockchain oluşumunun yanında da ilişkisel veritabanı hizmeti imkanı da sunuyor. Bu da DApp'lerin proje , oyun ve uygulama yönünden bakılmadan bütün geliştiricilerin aşina olacağı şekilde hizmete sunuyorlar.  Chromia sisteminde olan Dapp’ler geliştiriciler içinde esneklik ile kontrol sağlamaktadır.

Chromia  Özellikleri Nelerdir?

  1. İlişkisel Program Dili: Chromapolis DApp'in arka uç kısımları ilişkisel model ile bütünleşen özel bir dil ile yazılır. Bu özellikte programcının üretkenliğini artırır ve uygulamanın tutarlığını da sağlamış olur.
  2. İlişkisel  Model: Blockchain verileri ile uygulama durumlarının ilişkisel veritabanında saklar. Esneklik, yönlülük ve tutarlılık bakımından sınıfında en iyisi olduğu düşünülmektedir.
  3. Zengin Dizin Oluşturma ile Sorgulama: Dapps ihtiyaç duydukları bilgileri direkt olarak uygulamayı çalıştıran düğümlerden hızlı bir şekilde alabilir.
  4. Yatay Ölçeklendirme: DApp'lerin kendilerine ait block zincirleri vardır. Bu blok zincirler düğüm alt kümesi ile çalıştırıldıklarından düğüm sayılarını artırarak toplam verimi arttırmakta mümkün.
  5. PBFT Fikir Birliği: Yapılan işlemler saniyeler içinde onay alabilir.
  6. Yüksek G/Ç Verimi:  Veri sorguları ile güncellemeler DApp'lerin fazla sayıda veri güncelleme ile sorgu işlemlerini gerçekleştirmesine imkan tanıyan optimize edilmiş ilişkisel veritabınına aktarılır.
  7. DApp Düzeyinde Tedarik: Kaynakların sözleşmelerin aksine DApp'lere tahsis olması kendi kaynak kullanım ile ücret politikalarını oluşturma imkanı verir.

Chromia Coin Nereden Alınır?

Araştırmacılar ile kullanıcılar tarafından umut vaat ettikleri proje olarak isimlendirdikleri Chromia Binance'te bulunmaktadır. Kripto para işlemleri yapılırken kullanılan platformların da güvenlik riskini azaltması bakımından ciddi önem taşıdığı için  Chromi Coin işlemlerinin Binance üstünde gerçekleştirilmesi de kullanıcılar açısından  büyük avantaj sağlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.