Centrifuge Coin Nedir, Centrifuge Coin Geleceği?

Centrifuge Coin Nedir, Centrifuge Coin Geleceği?

Bazı trader ve yatırımcıların oldukça sevdiği kripto para Centrifuge Coin gün içerisinde büyük bir düşüş yaşayarak yatırımcıları şok eden yatırım varlıkları arasında yer aldı. 2017 yılında geliştirilmiş olan Coin, kripto para blok zincir teknolojisinin hemen hemen bütün sistemlerini barındırmakta ve bunları kullanmaktadır.

Bilindiği gibi kripto para uygulamaları genellikle belli sistem ve protokollere bağlı kalarak geliştirilmekte ve kullanıcılar da platformda var olan ekosistemden yararlanmaktadır. Centrifuge Coin platformu ise Polkadot, DeFİ, NFT gibi hemen hemen her kripto para sistemini içerisinde taşımaktadır. Biraz daha bu sistemin nelerden oluştuğunu açacak olursak;

 • Centrifuge Coin blok zinciri üzerinde kullanıcılarına daha düşük maliyetle ve yüksek hızda hizmet vermek için Polkadot’ u kullanmaktadır.
 • Finansman sağlamak ve gene olarak finansal işlemler için Tinlake,
 • Ve sistem doğrudan ETH blokchain alt yapısına uyumlu olarak geliştirilmiştir.

Centrifuge’ ü kısaca tanımlayacak olursak; DeFİ protokolüne uygun olarak merkezi olmadan kripto paralar ile işlem yapılan bir uygulamadır.

 • Merkeziyetsiz bir platform olan Centrifuge’ ün esas geliştirilme amacı küçük büyük demeden her ölçekteki işletme ve yatırımcılara genel olarak çıkan maliyetleri azaltmaya ve onlara düzenli olarak bir gelir kaynağı oluşturmaya çalışmaktır. Bunu yaparken platform aynı zamanda DeFİ sistemine bağlı olan finansal işlemleri ve bütün varlıkları reel dünya üzerine de geçmesini sağlayarak onları RWA ile buluşturmaktadır.
 • Platformun diğer bir amacı da kullanıcıların kar elde etmek için tamamen kripto varlıklara bağımlı olma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktır. Geliştiriciler kripto para varlıkların gerçek anlamda sahip oldukları değerleri takip etmektedir.
 • Platform kullanıcılarına eşsiz bir likidite imkânı sunmaktadır. Birçok yatırımcı platformun sunmuş olduğu DeFİ’ ye bağlı likidite havuzuna erişmek için katılım sağlamaktadır. Bunun içinde platformda gerçek varlıkların hepsi istenildiği şekilde tokenize edilebilmektedir ve bu Token’ larla merkeziyetsiz dApp protokolü Tinlake aracılığı ile finansman imkanı yakalayabilmektedir.
 • Centrifuge platformundan destek almak için belli bir kural bulunmamaktadır. Sistem hemen hemen her kullanıcısına likidite sunmaktadır. Platformda yatırımcılara bazı ödüller sunulur ve bu ödüller de CFG Token cinsinden takdim edilmektedir.
 • Platform gerçek dünyada var olan fatura, taşınmaz mallar, menkuller gibi birçok şeyi DeFİ sistemi ile aynı ortama taşımayı başarmaktadır.

Centrifuge Coin Kurucuları Kimdir? Centrifuge Coin Ne Zaman Çıkacak?

Centrifuge Coin 2017 yılında Lucas Vogelsang ve Martin Quensel tarafından ilk olarak geliştirilip kurulmuştur. Platformun hem CEO’ su hem de mühendisi olarak görev yapan Lucas, e ticaret sitelerinden bir tanesi olan Deandeal’ in kurucu ortağıydı. Buradan daha sonra ayrılan Lucas birçok uygulamada teknik müdür ve yönetici pozisyonlarında görev aldı.

Centrifuge’ un diğer kurucu ortağı Martin Quensel ise platformun COO’ sudur. Buradaki görevinden önce bazı şirketlerde yazılım geliştiricisi gibi pozisyonlarda çalışmaktaydı.

Centrifuge Coin Güvenilir Mi?

Platformda yatırımcıların hepsi yapmış oldukları işlemlerin ödemelerini CFG Token ile yapmaktadır. Buradan da Polkadot’ ta işlem toplayıcısı olarak çalışanlarda dataların işlenme oranı ve depolama miktarı üzerinden kendilerine düşen payı alarak kazanç elde etmektedir.

Bu şekilde düzen geliştirilerek sistemi sağlam kurmaya çalışan ekip burada tamamen güvenli bir alan oluşturmak istemektedir. Bununla birlikte sistemde Nominated Proof-of-Stake protokolü ile birlikte sistemin daha adil bir şekilde çalışmasını sağlamakta ve buradan her bir yatırımcıya hakkı olan ödülleri doğru şekilde dağıtımını kontrol etmektedir.

Polkadot blok zincirinin var olması sistemi daha da güvenli hale getirmekte olup daha az bir ücretle yüksek güvenlik sağlanmış olmaktadır.

Centrifuge Coin Yorum

15.07.2021’ de Saat 04:33 itibari ile güncel olarak Centrifuge Coin yorum yazacak olursak; Coin gün içerisinde yaklaşık olarak % 90 oranında bir kayıp yaşamış olup $0.6’ dan işlem görmektedir. Gün içerisinde en yüksek $8.88’ ı yakalayan Coin ardından hızlı bir şekilde dump sonrası en düşük değeri $0.6’ ı görmüştür.

Coin’ in 24 Saatlik trade hacmine baktığımızda ise yaklaşık olarak %3115.05 oranında yükselmiş olup $2,317,851’ dır.

Centrifuge Coin Hangi Borsada Listelenmektedir?

Centrifuge Coin bu yazı kaleme alındığı tarihte listelendiği borsalar şunlardır;

 • KuCoin
 • OKEx
 • Bitz’ dir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.