Celsius İflastan Kurtulmak Amacıyla Yeni Bir Hamle Yapıyor!

Celsius İflastan Kurtulmak Amacıyla Yeni Bir Hamle Yapıyor!

Celsius Network’ün iflas başvurusu ardından gündeme taşıdığı yeni açıklaması, yatırımcıların ilgisini çekti. Şirket avukatı, yeniden yapılandırma amacıyla şirketin bazı finansman tekliflerini değerlendirildiğini ifade etti. İşte konuya ilişkin detaylar…

Celsius Avukatı Şu Bilgileri Sundu!

Celsius Network’ün şirket avukatı, şirketin yeniden yapılandırma sürecini finanse edebilmek için taze nakit teklifleri aldığını açıkladı. Celcius’un paylaştığı bir tweet’e göre ise teminatsız koleksiyoner komitesi önümüzdeki hafta buluşacak ve dava üzerinde güçlü şekilde çalışılmaya devam ediliyor.

Celsius bildiğimiz gibi geçen hafta para çekme işlemlerini durdurmuştu. Geçen ay ise iflas koruması için başvuru gerçekleştirmişti. Şirket yeni bir açıklama yaptı ve şu anda yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırdıklarını, iflas avukatları ile çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti.

Mahkeme Belgeleri Celsius İçin İç Açıcı Değil!

Bloomberg tarafından paylaşılan bir rapora göre, Celsius farklı büyüklüklere sahip ve farklı taraflardan gelen finansman paketlerini değerlendiriyor. Finansman teklifleri hisse bazlı mı yoksa borca dayalı mı henüz bilinmiyor. Diğer yandan tekliflerin kabul edilmesi halinde şartların ne olacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadı.

Mahkemeye ilişkin belgelerde yer alan bilgiler ise oldukça çarpıcı. Mahkeme belgelerine göre, şirketin likiditesi ancak Ekim ayna kadar fayda sağlayabilir. Dosyada, Celsius’un sermaye harcamalarının ve işletme maliyetlerinin nakit akışını 34 milyon dolar eksiye çevirebileceği yer aldı. Ek olarak, madencilik faaliyetlerindeki sorunların Ağustos ve Ekim aylarında 137 milyon dolar kayba sebep vereceği vurgulandı.

Ripple, Celsius ile İlgileniyor!

Celsius tükenme riskiyle karşı karşıyayken, yeniden yapılandırma seçeneklerini değerlendirmeye karar verdi. Ripple Labs ise Celsius’u satın almakla ilgileniyor. Ripple geçtiğimiz ay Supermojo’ya yaptığı son yatırımla da gündemdeydi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.