Celsius Coin (CEL) ve Celsius Network Nedir? Nasıl Çalışır?

Celsius Coin (CEL) ve Celsius Network Nedir? Nasıl Çalışır?

Celsius Coin (CEL) ve Celsius Network Nedir? Nasıl Çalışır?

Celsius Coin (CEL), mobil uygulama aracılığı ile erişim sağlanabilen, Blockchain tabanı bulunan kripto para platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneksel finansal hizmetlere yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen platform, bu hizmetlerin topluluk için olması gerektiğini savunuyor.

Peki, Celsius Coin Nedir? Nasıl Çalışır? Nereden ve nasıl satın alınır? CEL Coin fiyatı ve CEL Coin yorum/yorumları nelerdir? tüm bu konuları detaylarıyla yazımızda derledik.

CEL Coin Nedir

CEL Coin nedir? Tam adı Celsius olan CEL Coin kullanıcılara yönelik hazırlanan bir finans ve bankacılık platformudur. Çıkışını Haziran 2018’de yapmıştır. Platform üzerinden cüzdan ve kredi tipi ödeme hizmetleri sunulmaktadır. Celsius platformu kullanıcılarına düzenli ödeme ve faiz imkânı sunmaktadır.

Sözü edilen kripto para birimi şu an itibariyle CoinMarketCap verilerince 4,27 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri yüzde 3,26 tutarınca düşen CEL Coinin piyasa değeri yine CoinMarketCap verilerine göre 0.004331 şeklindedir. Ayrıca CEL Coin kripto para biriminin şu anki güncel sırası ise 107 numaradır. Piyasada 238,863,519.83 CEL arzı dolanan bu altcoinin son 24 saatteki hacmi ise 4,418,402 dolardır. CoinMarketCap’dan edinilen bilgilere göre CEL Coin 25 farklı borsada listelenmektedir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi, Celsius bankacılığın geleceğini yönetme gücünü kullanıcıların hâkimiyetine vererek, sistemi değiştirmeyi amaçlayan, ayrıca tümüyle şeffaf bir blokzincire sahip olan finansal bir hizmet platformudur. Finans hizmetlerinin topluluğa hitap etmesini, topluluk için olması gerektiğini savunmaktalar. Bu savunmasına ek olarak da, üyelik sistemi sayesinde geleneksel finansal kurumlarda bile olmayan “kollayıcı” finansal hizmetlere kullanıcıların erişebilmesine olanak tanıyor.

CEL Coin Geleceği

CEL Coin geleceği uzman kişi ve ekipler tarafından yapılmaktadır. Uzmanlar CEL Coin para biriminin dolar bazındaki değerinin önümüzdeki 4 yıl da giderek artacağını belirtilmektedir.

CEL Coinin 2021 yılında Digitalcoinprice ekibine göre 6,17 dolardan işlem göreceği beklenmektedir. Coinarbitragebot ekibi CEL Coinin 2021 yılının son aylarında 4.32888 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir.

CEL Coinin 2022 yılında Digitalcoinprice ekibine göre 7,71 dolardan işlem göreceği tahmin edilmektedir. Coinarbitragebot ekibi CEL Coinin 2022 yılında 4.72132 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir.

CEL Coinin 2023 yılında Digitalcoinprice ekibine göre 8,98 dolardan işlem göreceği ön görülmektedir. Coinarbitragebot ekibi CEL Coinin 2023 yılında 8.78496 dolardan işlem görmesini beklemektedir.

CEL Coinin 2024 yılında Digitalcoinprice ekibi 10,53 dolardan işlem göreceğini beklemektedir. Coinarbitragebot ekibi CEL Coinin 2024 yılında 14.2141 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir.

CEL Coin geleceği 2025 yılında Digitalcoinprice ekibi 12,65 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir. Coinarbitragebot ekibi CEL Coinin 2025 yılında 22.9984 dolardan işlem göreceğini ön görmektedir.

CEL Coin Yorum

CEL Coin yorum uzmanlar tarafından makaleler şeklinde açıklanacaktır. Uzmanlar gelecek 3 yıl içerisindeki CEL Coin tahminleri bu sanal para biriminin birden olmasa da zaman içerisinde katlanarak artacağını tahmin etmektedir. Uzmanlar ayrıca CEL Coinin piyasadaki yerini koruyacağını da ön görmektedir.

celsius network nedir

Peki, CEL Token işleyişi nasıl ilerliyor? Ticaret nasıl sağlanıyor? Tokenin fiyatı; sadece elinde bulundurmayı seçip coini destekleyen, CEL coin cinsinde %30 daha fazla faiz kazancı elde eden veya kredileri %30 indirimle geri ödemek için CEL coin kullanan yatırımcıların miktarı ile doğru orantılıdır.

Celsius Coin genel ekonomi olarak, kripto para piyasasından ziyade CEL Coin topluluğuna duyarlıdır. Yani kendi içinde kendi borsası, kendi ekonomisi ve kendi faiz getirisi olan bir platformdur. Buna göre, topluluk büyüdükçe ve de kullanıcılar faiz geliri elde etmek için platforma daha fazla para yatırdıkça CEL’in ekonomisi de canlanır.

celsius network

Öyle ki coin piyasaya çıktığından beri Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinden bile daha iyi performans gösterdi. Bunun en büyük nedeni ise şüphesiz coinin spekülasyona dayalı sanal bir varlık olmasına dayanmakta. CEL işleyişinde faiz kazanmak, kredi almak ve kullanıcı talebine dayalı bir alana yatırım yapmayı düşünen bireylerin isteklerine bağlı çalışır.

Celsius Coin Nereden Satın Alınır?

CEL Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan CEL Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Uniswap
  • Liquid
  • IDEX
  • Bilaxy
  • Hoo
  • MXC

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Celsius Coin Fiyatı

CEL Coin fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 CEL Coin 3,44 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00004787 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00137725 ETH tutarındadır. Coinin seyreden güncel verilerine ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Celsius (CEL) Yorum

CEL Coin

Piyasa sıralamasında 84. Sıradan yerini alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 3,65 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 0,15 TL civarında görmüştür. 2018 yılından bu yana alıcıları ile buluşan CEL Coin 12.010.811 Türk Lirası civarında bir hacme sahip.

Toplam arzı 695.658.161 CEL ve dolaşan arzı da 238.863.520 CEL civarındadır. Ayrıca son 24 saatte %2,48 oranında değer kaybetmiş. Şu anda da yükseliş trendinde olan coin, 2,10 – 3,15 TL dirençleri arasında seyretmekte. Ayrıca bu zamana kadar ki en yüksek değerini bu günlerde alarak, hızla yükselmeye devam etmekte.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.