Cardano'nun Kurucusu Twitter 'ın Merkezi Olmayan Sosyal Medya Tasarısını Destekliyor

Cardano'nun Kurucusu Twitter 'ın Merkezi Olmayan Sosyal Medya Tasarısını Destekliyor

Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, şirketin ademi merkeziyetçi sosyal medya için açık bir standart oluşturma çabasına öncülük edeceğini açıkladı. Şirket, Twitter'ı nihayetinde barındıracak standardı oluşturmak için küçük ve bağımsız bir ekip olan Blue Sky'ı yarattı, dedi.

Cardano’nun kurucusu ve Ethereum eski kurucu ortağı Charles Hoskinson, Jack’in orijinal tweetine cevap vererek ona destek verdi:

Jack'leyim. Sadece ihtiyacın olanı bana bildir. ”

Twitter Ademi Merkeziyetçilik Yolundan Gidiyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri, merkezileştirilmiş çözümlerin terk edilme zamanının geldiğini savunarak, ademi merkeziyetçiliğe gidilmesi gerektiğini söyledi.

Twitter'ın kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, şirketin sosyal medya için açık ve ademi merkeziyetçi bir standart oluşturma çabasına öncülük edeceğini açıkladı. Dorsey, şirketin şu anda Twitter tarafından kullanılan merkezi çözümlerin hiçbiriyle çözülemeyen zorluklarla karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Blue Sky adlı yeni ekip, Twitter'dan tamamen bağımsız olacak ve Dorsey, yalnızca şirkette sınırlı bir görev alacağını söyledi:

Sosyal medya için, bu ekibin ileriye doğru ilerlemelerine yardımcı olabilecek ve sıfırdan bir tane merkezi olmayan bir standart bulmasını istiyoruz.”

Blue Sky yalnızca merkezi olmayan bir protokol geliştirmekle görevlendirilmeyecek - Dorsey, Twitter'ın projeyi çevreleyen ve kurumları, araştırmacıları, şirketleri ve liderleri “derin düşünmeye” itmek için kapsayıcı ve açık bir topluluk istediğini söyledi.

Şimdi Merkezileşmeyi Sonlandırmak İçin En İyi Zaman

Şu anda, Dorsey’in iddialı projesi halen başlangıç ​​aşamasında. Twitter’ın proje için bir lider bulma görevini üstlenecek olan teknik direktör Parag Agrawal dışında, henüz Blue Sky üzerinde çalışmak için hiç kimse işe alınmadı. Agrawal’a göre, Blue Sky’ın liderliği için ideal bir aday, sosyal medya için bir ustalıkla deneyimli, uygulamalı bir blok zinciri ustası olmalı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.