Cardano (ADA) Coin Geleceği 2023- 2027 | ADA Coin Fiyat Tahminleri | ADA Coin Yorum

Cardano (ADA) Coin Geleceği 2023- 2027 | ADA Coin Fiyat Tahminleri | ADA Coin Yorum

cardano coin geleceği, ada coin yorum, ada coin fiyat tahminleri, cardano coin ne olur sorularına kapsamlı cevaplar yer almaktadır.

Cardano (ada) coin geleceği birçok yatırımcının merak ettiği bir konudur. Son dönemde başarılı seyri ile adından sıkça söz ettiren Cardano (ADA) coin, piyasa sıralamasında 8. Sırada yer almaktadır. Ayrıca piyasa değeri olarak da 8. Sırada bulunan ADA, Ethereum’un hemen arkasında yer alıyor. Yazımızda ada coin geleceği yanı sıra ada coin yorumlarına da yer verilmiştir.

Birçokyatırımcı ise Cardano’nun geleceğine ilişkin fiyat hedeflerini merak ediyor. Kripto para analiz sistemleri, yıllara göre Cardano fiyat tahmini ve yorumlarını aktarıyor. İşte ADA coin için gelecekte görmesi muhtemel seviyeler nelerdir.

Binance Kayıt Ol %20 İndirim Kazan

Cardano (ADA) Nedir?

Çeşitli üniversitelerden bilim adamları ve mühendisler bir araya gelerek Proof of stake tabanlı, merkezi olmayan ve blockchain üzerinde dapps gibi hizmetlere izin veren Cardano adında bir platform oluşturdu. Bu platform esasen akademik araştırmalar sonucunda son ürün olarak ortaya çıkan kripto para sistemidir diyebiliriz.

Proof Of Work ile çalışan çoğu sisteme nazaran birçok avantajı bulunan Cardano’nun geliştirmeye açık kaynaklı olması ve iki katmanlı sistemde kriptografik olarak çalışması en dikkat çeken sahip olduğu donanımlarından bir tanesi oldu.

Bu yeni sayabileceğimiz sistem iki ayrı katmandan oluşacak şekilde geliştirildi. Bunlardan biri hesaplara ait olan bakiye katmanı iken diğer katman kontrol katmanı olarak ayarlandı. Her iki bölümün de birbirinden ayrı işlevi bulunmaktadır.

Platformun sahip olduğu yazılım ve blockchain teknolojisi ile Cardano’nun tüm yatırımcılara açık olması ve kripto alanında faal olmak isteyen merkezsiz uygulamalara bile uyumlu hale gelmesi Cardano’nun sunmuş olduğu imkanların rahatlıkla kullanılabilmesine yaramıştır. Oluşturulan bu sistemi tüm kullanıcılar eşit payda da istedikleri gibi efektif şekilde kullanabilmektedir.

Cardano, katmanlı bir mimari aracılığıyla güvenliğe odaklanan Ethereum'a benzer akıllı bir sözleşme platformudur. Kendini tanımlayan “üçüncü nesil blockchain” bilimsel felsefeden yaratılmış ve hakemli akademik araştırmalar üzerine kurulmuş türünün ilk örneğidir.

Cardano'nun arkasındaki ekip bunu hem son kullanıcı hem de düzenleyiciler göz önünde bulundurarak yaratıyor. Blockchain teknolojisinin özündeki gizlilik ve ademi merkeziyet ilkeleri ile düzenleme ihtiyacını dengeleyen bir orta yol bulmaya çalışıyorlar.

Platform aynı zamanda yüksek derecede hata toleransına sahip bir programlama dili olan Haskell'i benzersiz bir şekilde kullanıyor. Blockchain tabanlı sistemlerin nispeten bilinmeyen geleceği ve karmaşıklığı ile projelere esneklik kazandırmak önemlidir. Bir sistemin aylar hatta yıllar içinde neler olabileceğini bilmek neredeyse imkansızdır, bu nedenle Haskell gibi belirli bir hata payına izin veren sağlam bir dile sahip olmak önemlidir.

Cardano, hesap değerlerinin defterlerini, değerlerin bir hesaptan diğerine taşınmasını esas alan iki katman halinde geliştirilmektedir. Bu ayırma, platformdaki akıllı sözleşmelerin daha esnek olmasını sağlar. Ayrıca, işletmelere her bir sözleşmenin tasarımını, gizliliğini ve yürütülmesini özel kullanım durumlarına daha iyi uyacak şekilde uyarlama fırsatı sunar. Cardano, Kiayias, Miller ve Zindros'un (KMZ) iş kanıtlarını içeren yeni bir protokole dayanan yan zincirleri de destekliyor. KMZ yan zincir protokolü, fonların CSL'den herhangi bir CCL'ye veya protokolü kullanan herhangi bir blok zincirine güvenli bir şekilde hareket etmesine izin verir.

cardano coin nasıl alınır - cardano coin hangi borsalarda

Cardano Kurucusu Kimdir?

Cardano ilk olarak blokchain uzmanı ve Ethereum kurucu ortaklarından biri olan Charles Hoskinson tarafından kuruldu. Bu platform her ne kadar tek kişi tarafından kurulmuş olsa da geliştirilmesi aşamasında birçok kurum farklı görevlerde yer almaktadır. Sadece tek bir kişi tarafından kontrol edilen bir sisteme sahip değildir. Cardano’nun geliştirilmesi ve kontrol edilmesine, ticari girişimlerin ayarlanması gibi birçok görev için üç farklı grup çalışmaktadır. Sistemin temelleri İlk olarak 2015 yılında atılsa da pazara sürülmesi 2017 yılını bulmuştur. Bu kripto para sistemi 29 eylül 2017’de tam olarak faaliyete geçmiştir.

Cardano ve Diğer Kripto Paralar Arasındaki Fark Nedir?

BTC, ETH gibi kripto paraların hemen hemen hepsi Proof of Works protokolüne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Bu da bu paraların mining (kazma)işlemlerinin yapılmasının biraz daha zor ve maliyetli olmasına sebep olmaktadır. PoW protokolüne uygun çalışan bu sistemler için bir kripto para birimi için yıllarca çalışmak, elektrik enerjisi dahil birçok kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır. Kaynak ve imkan bulamayan kişiler de mining yapma fırsatından mahrum olmaktadırlar. Buna karşın Cardano sistemi;

  • Tüm bu olumsuz koşulları elimine ederek protokolünü daha da softlaştırmış, Ouroboros olarak tanımladığı algoritmasını Proof of Stake üzerine kurmuştur.
  • Bu protokole uygun olarak işleyen sistem ile mining için çok büyük enerji kaynaklarına gerek kalmamaktadır. Bu da özellikle günümüzde azalan enerji kaynaklarını kullanmadan daha az ihtiyaçla ADA Coin elde edilmesine imkan tanımaktadır.
  • Böylelikle hemen hemen her yatırımcının rahatlıkla kendi araçları ile mining yapabilmesine olanak tanıyarak herkes için daha eşit fırsatlara sahip bir ortam oluşturulmaktadır.
  • Ayrıca bu sistemin geliştiricileri yatırımcıların Coin’lerini stake edebilmeleri için Daedalus adında ayrı bir cüzdan oluşturmuşlardır. Bu cüzdanın geliştirilme amacı da eklenen kriptografik özellik sayesinde kullanıcı bilgilerinin ve hareketlerinin daha da korunaklı hale getirilmesi ve aynı zamanda staking işleminden coin elde etmelerini sağlamaktı.
  • Geliştirilmeye açık bir donanıma sahip olduğu için ileride herhangi bir upgrade olması ya da yeni düzenlemelere her zaman daha uygun olmaktadır.
  • Hesap ve kontrol olmak üzere iki ayrı katmana sahiptir.

Cardano Madenciliği Nasıl Yapılır?

Cardano Coin diğer kripto paralara göre oldukça yeni bir sisteme sahiptir. Sahip olduğu yazılım, donanım ve çalışma protokolü hepsi kendisine has olarak diğer kripto para sistemlerinden farklı olarak ayarlanmıştır. Keza madenciliği de yine diğer coinlerden daha farklı bir yöntem üzerinden yapılmaktadır.

Tüm farklılıkları Cardano platformunu geliştiren ekip planlı olarak ve sistem üzerinde uzun süre çalışarak tasarladılar. Amaç herkese madencilik fırsatı vermek ve daha az enerji israfına neden olmaktı.

  • Cardano’nun donanımı Proof of Stake protokolü ile tasarlanmış bir protokole sahiptir ve bu da madencilik kısmına yansımaktadır. ADA madenciliği yapmak isteyen kişilerin tek yapması gereken Daedalus cüzdanına bu Coin’den yüklemektir.
  • Proof of Stake ile bu Coin’ler stake edilir ve bu da cüzdanınızda bulunan ADA miktarı üzerinden yeni Coin’lerin cüzdanınızda birikmesini sağlar. Görüldüğü gibi bu yöntemle Coin madenciliği yapmak oldukça kolaydır. Hemen hemen herkes istediği gibi madencilik yapabilmektedir. Hem kolay hem de ucuz bir yöntem olduğunu söylemeliyiz.

Cardano Nasıl Satın Alınır?

Cardano ADA 100’e yakın farklı borsalardan ayrı pariteler üzerinden satın alınabilmektedir. Satın almak için Paribu ya da Binance gibi büyük borsaları tercih edebilirsiniz. Binance’den satın almak için borsa hesabı açmalı ve aktif hale getirmelisiniz.

Ardından hesabınıza Advcash ya da Papara aracılığıyla itibari para transferi yapmalısınız. Binance borsasından ADA/USDT, ADA/BTC, ADA/BUST, ADA/EUR, ADA/ETC ya da ADA/USDC pariteleri üzerinden bu Coin’i satın alabilirsiniz. Dilerseniz Cardano ADA Coin’lerinizi soğuk cüzdanlarınızda saklayabilirsiniz.

cardano coin nasıl alınır - cardano coin hangi borsalarda

Cardano Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten cardano (ada) coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

Cardano Geleceği 2023

Cardano geleceği 2023 yılında, yükseltme ile birlikte gelen trendi güçlü kılacaktır. 2023 yılı fiyat tahminlerine göre ADA fiyatı muhakkak 0,40 doları aşmış olacak. Longforecast verilerine göre 2023 yılı sonunda ADA fiyatının 1 dolar bandında olacağı düşünülüyor. Öte yandan Wallet Investor sisteminin yayınlanan verilerine göre ADA, 2023 sonuna kadar ancak 1,50 doları görebilecek. Bu durum, WalletInvestor analistlerince uzun vadeli diğer yükselişleri beraberinde getirebilir.

Cardano Geleceği 2024

Cardano coin geleceği 2024 yılına oldukça sağlam seviyelerden giriş yapabilir. 2024 yılı için yapılan yorumlara göre ADA fiyatı 10.50 dolar ve üstünde olacak. Longforecast verilerine göre 2024 yılı sonunda bahsi geçen rakamın çok daha yükseleceği düşünülüyor. Analizlerini aktaran kripto sistemi Wallet Investor’a göre, ADA fiyatı 2024de 5.5$ seviyesinde olacak. Yıl sonunda 6.80$ bandına yaklaşabilir ancak şirkete göre ADA fiyatı 2024’de en fazla 7 doları görebilecek.

Cardano Geleceği 2025

Cardano geleceği 2025 yılında bazı dönemler düzeltmeler ile seyredebilir. 2025 yılı için yapılan ADA yorum ve öngörülerine göre, yıl genelinde fiyat 15 doları aşmış olacak. Hatta yıl sonunda ufak çaplı bir düzeltme ile tekrar yükseliş söz konusu olabilir. Longforecast verilerine göre bahsi geçen durum, Bitcoin hareketine bağlı olarak sert olabilir.

Bunların yanı sıra ADA için tahminlerini aktaran Wallet Investor, daha temkinli tahminlerde bulunuyor. Analizlerini aktaran kripto sistemi Wallet Investor’a göre, ADA fiyatı 2025 yılına girdiğimizde 7.30$ seviyesinde olacak. 2025 yılının yarısında bir düzeltme gelebilir. Fiyat yıl sonuna kadar toparlanacak ancak yıl sonunda yükselerek 8.87$ seviyesine ulaşabilir.

Cardano Geleceği 2026

Ada coin geleceği 2026 yılında bazı dönemler düzeltmeler ile seyredebilir. 2026 yılı için analiz sistemleri 11$ seviyesine dikkat çekiyor. Ancak 10$, 2026 yılı için psikolojik bir engel olabilir. Yıl sonu fiyat tahminleri ise çok daha iyi seviyelerde olacağını işaret ediyor.

Cardano Yükselir mi

Cardano yorum ve görüşlerine göre, Eylül ayında gerçekleşecek akıllı sözleşme yükseltmesi, birim fiyatını yukarılara taşıyabilir. Öyle ki, bu haberin açıklanmasıyla bile, ADA coin ATH rekorunu yeniden tazeledi. Şu anda 2.75$ seviyesinde işlem görüyor. Uzmanlara göre ADA fiyatı 2023 yılı sonuna gelmeden bile 5 doları görebilir. Bu potansiyele sahip olduğunu dile getiren uzmanlar, piyasanın yakından takip edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Cardano coin fiyat tahminleri son birkaç günün en merak edilen konusu oldu. Çünkü birkaç gün önce Cardano (ADA) ATH değerinde rekor kırarak 2.97$ seviyesine ulaştı. 2017 yılında piyasada sürülen başarılı birim, bugün kripto sıralamasında 3. Olmayı başarabilmiştir. Bzielrde bugün ADA coin’in yıllara göre fiyat tahminlerini, uzmanların görüşlerini derleyerek aktardık. Şimdi gelin, ADA coin fiyat tahminleri haberimize bir göz atalım…

Cardano Fiyat Tahminleri 2023

Cardano Fiyat Tahminleri 2023 yılı sonuna doğru yükselişe geçebilir. Önümüzdeki günlerde olası bir yükseliş rallisi gelebilir. Bu olursa, ADA 0,9 dolarlık direnç seviyesinin ötesine geçebilir ve 1,5 dolarlık yükseliş fiyatına ulaşabilir. Tabii ki, Bitcoin seyri ve piyasa durumu Cardano'da kalmaya devam ederse, bunun gerçekleşmesi daha olasıdır. Ayrıca Eylül ayında meydana gelecek Cardano yükseltmesi, fiyatı daha da yukarılara taşıyabilir. Uzmanlara göre 2023 yılı sonunda 2.5$ bandı söz konusu olabilir.

Cardano Fiyat Tahminleri 2024

Cardano Fiyat Tahminleri 2024 yılında genellikle düzeltmeler olabileceğini gösteriyor. Ancak zaman zaman ADA için ralliler söz konusu olabilir. LongForecast ve Wallet Investor sistemlerine göre, ADA fiyatı 2024’de genellikle 10$ üstünde olacak.

Cardano'nun fiyatı çok yüksek seviyelere bile çıkabilir. Uzmanlar 10 dolara ulaşabileceğine inanıyor. Üstelik bu, ancak piyasanın yükseliş eğilimini sürdürmesi durumunda mümkündür. Ek olarak, ADA’nın psikolojik seviyeleri aşması gerekmektedir. Tüm bunlar, ADA coin fiyat tahminleri açısından mühimdir.

Cardano Fiyat Tahminleri 2025

Cardano Fiyat Tahminleri 2025 yılında, en son güncellemeler, gelişmeler, Cardano fiyat tahmini ve analiz sistemlerinin yeni proje tahminlerine göre derlenmiştir. Cardano'nun fiyatı 2025’de artabilir. Fiyat yükselerek 25 dolara ulaşabileceği için en iyi yatırım olarak görülmektedir. 2025 yılı sonunda 30$ bandına yaklaşması bekleniyor. Ayrıca Bitcoin’in seyri daha iyi olursa, bahsi geçen rakamlar oldukça makul kalacaktır.

Cardano Fiyat Tahminleri 2026

Cardano Fiyat Tahminleri 2026 yılı genelinde yükseliş eğilim gösterecek. Longforecast verilerine göre ADA fiyatı 2026’te 35$ seviyesinde olacak. Yılın ilk çeyreği sonunda olası bir düzeltme gelmesi durumunda yeniden 30 dolara geri çekilme meydana gelebilir. Yine Longforecast verilerine göre bu fiyattan bir ralli meydana gelmesi birim fiyatı son düşüşünden daha iyi bir seviyeye itebilir. Bu alanın da 40$ ve çevresi olması beklenebilir. Bu sebeple ADA’nın yakından takip edilmesi önerilmektedir.

Cardano Fiyat Tahminleri 2027

Cardano Fiyat Tahminleri 2027 yılı genelinde yükseliş eğilim gösterecek. Longforecast verilerine göre ADA fiyatı 2027’te 45$ seviyesinde olacak. Yılın ilk çeyreği sonunda olası bir düzeltme gelmesi durumunda yeniden 35 dolara geri çekilme meydana gelebilir. Wallet Investor sistemine göre, Cardano fiyat tahmini 38$ çevresinde olacak. Bu alanda 35$ önemli bir destek olabilir. Longforecast’a göre ise ADA 2027 sonunda 40 doları aşmış olacak.

Cardano 10 Dolar Olur mu?

Cardano geleceği hususunda merak edilen en önemli konu, ADA’nın 5 doları aşabilecek potansiyele mevcut olup olmadığıdır. Uzmanlara göre, Ada coin’de bunların fazlası mevcut. Hatta 2022’de 10$ üstünden seyredeceği düşünülürse, 2021 yılı sonunda ADA’nın 5 doların üstüne zaten çıkacağı öngörülmektedir. Yukarıda bahsi geçen Cardano yükseltmesi, bu ralliyi tetikleyen önemli bir etken olacaktır. Yine de birimi yakından takip etmekte fayda vardır.

Cardano Coin Haberleri

Güncel cardano coin habelerine kointimes.net'ten ulaşabilirsiniz. Haber ekibimiz güncel kripto para haberleri ve analizleri sunmaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum