Bulut Madenciliği Nedir? Bulut Madencilik Siteleri

Bulut Madenciliği Nedir? Bulut Madencilik Siteleri

Bulut madenciliği ya da İngilizce ismi ile Cloud Mining, pek çok kişi tarafından tercih edilen para kazanma yollarından bir tanesidir. Peki, herkes tarafından bilinen ve oldukça kâr elde ettiren Bulut madenciliği nedir? Kripto paralarla alışveriş yapan kâr elde eden ya da kripto paralara ilgisi olan kişilerin en çok bilgi sahibi olmak istedikleri konulardan bir tanesi de bulut madenciliğidir.

Madenciler, kripto para ekosistemine madencilik ile katkı sağlarken bu katkı sonucunda bir ödüle sahip oluyorlar. Bu ödül de madencilerin bulut madenciliğinden kazançları oluyor. Bilindiği üzere bulut madencilik, uzaktan kurulan sistem ile sadece bilgisayar gücü kullanılarak madenciliği rahat bir şekilde yapmanıza imkân tanımakta olan bir sistemdir. Bu sayede teknik olarak sahip olmanız gereken tek şey bir bilgisayardır yani madencilik ekipmanlarına sahip olmadan da madencilik yapma imkânınız ortaya çıkmaktadır.

Bulut Madenciliği Nedir?

 

Bulut Madenciliği Nedir? Bulut Madenciliği Nedir?

 

Madenciliği yapmak, çoğu insanın para kazanmak için düşündüğü bir şeydir. Fakat gerekli donanımları sağlamak için de binlerce dolar para harcanması gerektiği de göz ardı edilmemelidir. Gerekli ekipmanlara ve bu bütçeye sahip değilseniz eğer bulut madenciliği sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bulut madenciliği, herhangi bir yük bütçeye sahip olmadan ve ekipman ihtiyacı olmadan bitcoin ve kripto para üretimine katılmanın bir yoludur. Genellikle bulut madenciliğinde şirketlerden sözleşme satın alınarak süreç ilerlemektedir. Bu sözleşmeler sayesinde madencilikten şirketin elde ettiği kazanca yatırım yaptığınız süre boyunca sizlerde ortak olmaktasınız. Kısacası siz para yatırıyorsunuz, şirketler madencilik yapıyor ve siz bu madencilikten bir kazanç elde ediyorsunuz.

Eğer biraz daha konuyu detaylandırırsak döngü şu şekilde gerçekleşir: Bulut madenciliği yapmak isteyen birey, bu alanda hizmet vermekte olan şirkete 200 dolar ödeme yapıyor. Bu şahıs, yapmış olduğu ödeme ile şirketin madencilik yapma gücünü bir nevi kiralamış oluyor.

Teknik ve günlük olarak takip edilmesi gereken şeyler ile şahıslar değil şirketler uğraşıyor. Siz ödemeyi yaptıktan sonra şirket sizin için ASIC cihazlarını bu doğrultuda çalıştırıyor. Ardından da kazanılan miktardan sizin elde edeceğiniz karı, sizin vereceğiniz hesaba yatırıyor. Bundan dolayı bulut madencilik faaliyetleri, son derece uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların diğer yöntemlere göre çok daha risksiz ve güvenilir olan bu sistemi tercih ederek yatırımlarını katlamak istemeleri de mantıklı bir seçenek olarak ortaya çıkmaktadır.

Bulut Madenciliği (Cloud Mining) Nasıl Yapılır?

 

Bulut Madenciliği Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz gibi madencilik ekipmanları oldukça pahalıdır. Elbette ucuz ekipmanlar da var fakat bunlarla gelir elde etmek te oldukça zordur. Bulut madenciliğinde fiyatı binlerce dolar olan ASIC’ler ile çalışmak zorundasınız. Yüksek meblağlı bu ücretlere bir de ürünlerin çalışmasından kaynaklı olan fatura miktarları da epeyce artacaktır.

Bulut madenciliği nasıl yapılır? Öncelikle güvenilir sitelerle çalışmalıdırlar. Bu noktada güvenli siteler sizin için daima güvenilir bir kazanç sağlayacaktır. Her kullanıcı kendi araştırmasını yapmalıdır. Geçmişe bakıldığında birçok bulut madenciliği sitesi kullanıcılarını dolandırmıştır. Bulut madenciliği kapsamında çok fazla dolandırıcı olduğunu da unutmamalısınız.

 • Bulut madenciliği yapmak istiyorsanız dikkatli ve özenli bir araştırma süreci geçirmelisiniz.
 • ◦Şirketler ile yapacak olduğunuz sözleşmeleri de çok dikkatli okumanız gerekmektedir. Sözleşmelerde karşınıza çıkabilecek olan giderleri iyice incelemelisiniz.
 • Hangi kripto para ile bulut madenciliği yapmak istiyorsunuz? Buna da karar vermeniz çok önemlidir. Yapacak olduğunuz sözleşme ve elde edeceğiniz gelir bu durumda önem kazanıyor.
 • Her kripto paranın üretim zorluğu birbirinden farklıdır. Tüm bunlar çerçevesinde değerlendirmeniz gerekmektedir.

Bulut Madenciliği Siteleri

 • Genesis Mining
 • CryptoUniverse
 • Hashflare
 • GENESIS MINING
 • HASHFLARE
 • HASHING24
 • FLYMINING
 • EOBOT

 

Örnek olarak bazı bulut madenciliği sitelerini sizler için inceleyeceğiz:

◦        Genesis Mining

2014 yılında kurulmuş olan şirketi, kuruluş tarihi sebebiyle en tecrübeli şirketlerden birisi olarak değerlendirmemiz mümkündür. İngiltere'nin Virgin adalarında faaliyetlerine başlamış olan şirket bulut madenciliği yaparak sadece Bitcoin ve Dash elde etmektedir. Kurulduğu yıllarda Litecoin, Ethereum ve Monero gibi kripto paralar için de faaliyet göstermektedir.

◦        CryptoUniverse

Çok eski bir şirket olmamakla birlikte iki yıldır alanında güvenli bir şekilde hizmet vermektedir. Şirketin bu projesinin altındaki fikir, kripto para elde etmek isteyen kişiler kolay yoldan kazanç elde etmeleridir diyebiliriz.Birçok bütçe için uygun sözleşmeleri bulunmaktadır. Siteye kayıt olarak bulut madenciliği alanında faliyetlere başlayabilirsiniz.

◦        Hashflare

Diğerlerinden farklı bir çalışma sistemleri bulunmakta olan bu şirket bulut madenciliğini kendisi adına 3. bir firmaya yaptırmaktadır. Yani sizin elinizde olmadığı gibi şirketin elinde de herhangi bir elektronik cihaz bulunmuyor. Hashflare’in kullanıcılarına sunduğu sözleşmeler ile Bitcoin, Ethereum, Litecoin’i kapsamaktadır. Fakat 3. taraf kişiler de işin içine girdiği için risk oranı artmakla birlikte pek fazla önerilen bir şirket değildir.

Bulut Madencilik Kârlı mı?

 

Bulut Madencilik Kârlı mı?

Yazımızda belirttiğimiz gibi pek çok şirketin asıl amacı kişileri dolandırmaktır ve karşımıza böyle örneklerin çıkma ihtimali de oldukça fazladır. Bu yüzden eğer karlı bir şekilde bulut madenciliği yapmak istiyorsanız eğer bahsetmiş olduğumuz güvenilirlikleri yüksek olan siteleri iyi bir araştırmanın neticesinde tercih ederek bu alanda yer alabilirsiniz.

Ayrıca vermiş olduğumuz şirketler hakkında da araştırma yaparak güveninizi kazanan şirket üzerinden sözleşmenizi imzalayarak bulut madenciliğine başlayabilir. Doğru bir ilerleme stratejisi ile de uzun vadede çok iyi miktarlarda kazanç ve kâr elde edebilirsiniz.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum