Bu Metaverse Projesine Büyük Çaplı Yatırım Yapıldı! İşte Detaylar

Bu Metaverse Projesine Büyük Çaplı Yatırım Yapıldı! İşte Detaylar

Merkezi olmayan oyun girişimi ve metaverse coin YGG’nin arka planın bulunan Yield Guild Games’in (YGG) bölgesel odaklı ortağı olan Ola GG, İspanyol pazarlarında oyna-kazan (play to earn) platformunu genişletmek amacı ile 8 milyon dolar yatırım topladı. İşte haberin detayları...

İşte Yatırım Alan Metaverse Coin

Yaptığı açıklamada tohum finansman turunun diğerlerinin yanı sıra Galaxy Interactive, BITKRAFT ve Arca’nın yatırımlarını içerdiğini belirten Ola GG, bölgesel odaklı bir altDAO” ve “ana YGG DAO’nun bir uzantısı olarak hizmet ettiğini açıkladı. Fakat yasal bir bakış açısıyla bağımsız olarak faaliyet gösteren Ola GG, aynı zamanda fonların gelir üreten NFT’ler elde etmek ve İspanyolca eğitim içeriği oluşturmak amacı ile kullanılacağını duyurdu. Yaptığı bu açıklamalara ek olarak gelirlerin ayrıca ABD, Latin Amerika ve İspanya’da oynayarak kazanılan oyunların benimsenmesini genişletmek için kullanılacağını söyleyen firma, şu açıklamayı yapıyor:

İspanyol pazarının, YGG’nin doğduğu Güneydoğu Asya pazarına pek çok benzerliği var. Ola GG kurucu ortağı Clara Bullrich, Yoksulluk sınırının altında yaşayan ve kaliteli eğitime erişimi olmayan bu kadar çok insanla, Play-to-Earn Blockchain oyunlarına ve onunla birlikte kripto para birimlerinin benimsenmesine eşit derecede güçlü bir iştah görüyoruz.

P2E Oyunları Kullanıcılar Tarafından Giderek Benimseniyor

Loncanın kazançların yüzde 30’unu elinde bulundurduğu ve peşin tazminat gerektirmediği 3.000 burslu oyuncusu bulunan Ola GG’nin ortak ödül programı, bu sayıyı daha da arttırmayı hedeflemektedir. Diğer NFT oyunlarının yanı sıra sonunda Genopets, Karmaverse ve StarSharks’ı desteklemeyi planlayan Ola GG, bunun ile birlikte kullanıcıların Axie Infinity ve CyBall oynamasına izin veriyor. İspanyolca konuşulan pazarda ayda 230 milyon aktif oyuncu bulunduğunu belirten firma buna en büyük kanıt olarak ise Venezuela gibi Latin Amerika ülkelerinde birçok gencin Axie Infinity oynayarak aileleri için geçimini sağlamasını gösteriyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.