Bu Altcoin Projesine Büyük Yatırımlar Yapıldı! İşte Detaylar

Bu Altcoin Projesine Büyük Yatırımlar Yapıldı! İşte Detaylar

Bu Altcoin Projesine Büyük Yatırımlar Yapıldı! İşte Detaylar

Mina Protocol’ün (MINA) benimsenmesini hızlandırmak amacı ile 92 milyon dolarlık bir coin satışı gerçekleştireceğini duyuran Mina Vakfı, proje ile ilgili fazla bir bilgi paylaşmadı ve token satış şartlarını belirtmedi. Fakat FTX Ventures ve Three Arrows Capital'ın bu yatırıma öncülük etmesi elde edilen bilgiler arasında yer almaktadır.

MINA Dev Şirketlerden Yatırım Alıyor

FTX Ventures ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen fon topla turunda katılımcı olarak Alan Howard, Amber Group, Blockchain.com, Brevan Howard, Circle Ventures, Finality Capital Partners ve Pantera gibi isimler bulunuyor. Hakkında sıfır bilgi kanıtı olan (zero-knowledge proofs) bir projenin yatırım alması projeyi dikkat çekici yapıyor. Bu konu hakkında Foundation CEO’su Evan Shapiro şu açıklamayı yapıyor:

Buradaki ana fırsat, normal geliştiriciler için ZK proof ile program yapabilmek. Tarihsel olarak, bu mümkün değildi. ZK proof’la çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz programlama türlerinde süper iyi olan bir kriptograf olmanız gerekiyordu. Bunu heyecan verici kılan şey, Javascript’i bilen herhangi bir geliştiricinin artık ZK proof’la çalışabilmesidir.

Evan Shapiro yaptığı açıklamada altcoin projesine ait tokenlerin satıldığı fiyatı veya turun temsil ettiği Mina Vakfı hazinesinin yüzdesi hakkında hiçbir bilgi vermedi.

Yapılan Yatırım Programının Amacı

Aralık 2021 yılında piyasaya sürülmesinden sonra ekip tarafından üretimi yavaş bir şekilde artan MINA yatırımının temel amacı, protokolü desteklemeye yardımcı olabilecek tekliflere destek verme kapasitesini arttırmaktır. İler ki zamanlarda bir DeFi uygulaması geliştirmeyi planlayan ekip, uygulama içerisinde DAO işlemleri, üyelikleri ve özel NFT sahipliği barındırmayı hedefliyor. Evan Shapiro konuyla ilgili şunları söylüyor:

Bu, ZK proof’ların, yalnızca geliştiricileri seçmenin değil, insanların genel olarak kullanabileceği bir şey haline geldiği özel bir an. Bu, MINA ve uzay için heyecan verici bir şey

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.