BTCST (Bitcoin Standard Hashrate) Coin Nedir?,  BTCST Alınır mı?

BTCST (Bitcoin Standard Hashrate) Coin Nedir?, BTCST Alınır mı?

2020 yılının Aralık ayı içerisinde ünlü kripto para borsası platformlarından bir tanesi olan Binance Smart Chain (BSC) üzerinde piyasaya giriş yapan Bitcoin Standard Hashrate (BTCST) madencilik alanına yönelik kullanılmaktadır.

BTCST aslında kripto para birimi olan Bitcoin’ in madenciliği sırasında mining olma işlev gücünü ve verimini gösteren imgeleri temsil etmektedir. Buna göre de  mining yapan kullanıcılar yapmış oldukları işlemlerde ne kadar verim aldıklarını daha rahat hesaplayabilmektedir.

BTCST Coin çıkış amacı aslında yatırımcıların sağlamak istedikleri likiditeyi doğrudan mining’ e yöneltmektir. Bu şekilde de mining sırasında kullanıcıların işlemlerini daha az maliyet ile gerçekleştirmekte ve buradan Hash gücü ile beraber çalışmaktadır. Böylece de Bitcoin madenciliği sırasında daha az maliyetle daha fazla verim elde edilmekte ve var olan likidite oranı da daha da artmaktadır.

BTCST Token' ın Kurucuları Kimdir?

BTCST Token aslında BTC mining işlemi ve yatırımı ile uğraşan kişilerin oluşturduğu Standard Hashrate Group adlı bir topluluk tarafından oluşturulmuştur. Geçtiğimiz Şubat ayından itibaren de bu Token grubun %12’ si kadarı BTC minerlarından meydana gelmektedir.

BTCST Token'ı Benzersiz Yapan Nedir?

Bu Token tamamen Bitcoin madenciliğine temellendirilmiş olup yapılan madenciliğin gücüne ve verimine göre değer kazanmaktadır. Böyle olunca kullanıcılar ellerinde var olan BTCST Coin ve varlıklarını istediklerinde stake ederek ettikleri miktarla ve madenciliğin gücüyle orantılı olacak şekilde ödüller kazanabilmektedir. Bu Coin ile kullanıcılar stake ödülleri elde etmeye hak kazanabilmektedir.

Platform BEP-20 protokolü ve standartlarına uyumlu olarak geliştirilmiştir. Kullanıcılara dağıtılacak olan ödüllerin miktarı hesaplanması adına saat başı kullanıcıların bakiyeleri ve toplam havuz bakiyesi hesaplanmakta, ekran görüntüsü kayıt edilmektedir.

Kullanıcılar platformda bulunan fonlarını kullanıp yönetebilme konusunda özgür olup istediklerinde sistemde bulunan bütün fonlarını geri çekebilmektedir. Bunun yanında kullanıcılar yine bu fonlarını diledikleri havuzlar arasında geçiş yaptırabilmekte ve istedikleri değişikliği yapabilmektedir.

BSC üzerinde bulut mining sistemi sunan BTCST platformu merkezi olmayan DEFi sistem protokollerine uygun olarak geliştirilmiştir. Bu platform DApp’ a dayalı olmak üzere günlük olarak çeşitli ödemeler sunmaktadır.

BTCST Token Ağı Nasıl Güvenlidir?

BTCST Coin ağının güvenilirliği ve sistem koruması doğrudan bağlı olduğu Binance Pool tarafından sağlanmaktadır. Binance Pool ile platform şeffaf bir şekilde korunmaktadır. BTCST Coin platformu merkezi olmayan bir platform olduğu için DAO gibi bir sistem ile yönetilip kontrol edilmektedir. Böylece bu Coin’ i elinde bulunduran bütün BTCST sahipleri ve mining yapan kullanıcılar platform ile ilgili alınacak bütün önemli konular hakkında fikir beyan edebilmektedir.

Platform ile alınacak hemen hemen bütün kararlar bu topluluk tarafından alınmakta ve nihai karar verilmektedir.  Bu nedenle platformun yönetimi ve alınan bütün teklifler ve yapılan girişimler oldukça şeffaf bir şekilde işlemektedir. En ufak karar bile topluluk sayfasında bildirilir ve kayıt edilir.

BTCST Nereden Alınır?

14 Haziran 2021 tarihinde 6 adet borsada listelenmekte olan BTCST Coin’ i bu borsalardan birinden satın alabilirsiniz. Coin, Binance, Gate.io gibi bilindik borsalarda da listelenmektedir. Dilerseniz bu Coin’ i en çok güvenilen ve kullanılan kripto para borsalarından biri olan Binance aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Bu Coin’ i Binance aracılığı ile satın almak için öncelikle bu borsaya kayıt olmalı ve kendinize ait bir hesap açmalısınız. Borsa hesap kaydı onayını aldıktan sonra hesabınıza banka hesaplarınız aracılığı ile itibari para göndermelisiniz. Para gönderiminin gerçekleşmesinden sonra bu Coin’ i BTCST/USDT, BTCST/BUSD ve BTCST/BTC paritelerini kullanarak temin edebilirsiniz.

BTCST Coin Fiyat

Kripto para piyasasında  1 BTCST fiyatı [mcrypto coin="BTCST" currency="TRY"] TL‘dir. Ek olarak 1 BTCST [mcrypto coin="BTCST"] dolardır.

[mcrypto id="26700"]

BTCST Yorum

BTCST, 14 Haziran 2021 tarihinde Saat 02.15’ te son 24 saat içerisinde yaklaşık olarak % 6 oranında değer kazanmış olup $28.43’ a ulaşmıştır. Bu Coin’ in 24 saatlik trade edilen hacim miktarı ise yaklaşık olarak % 23 oranında azalmış olup $3,753,012’ dır.

Coin son 24 saat içerisinde en yüksek $29.25’ a yükselmişken en düşük değer olarak da $26.06’ ı görmüştür. Bu Coin’ in toplam 15,000,000 arzının 8,464,089.96’ ı dolaşımdadır.  Coinmarketcap piyasa sıralamasında ise #145’ ci sırada yer almaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.