BTC Fiyatları Altını Geçmeye Devam Edecek mi?

BTC Fiyatları Altını Geçmeye Devam Edecek mi?

Altın ve döviz karşısında yatırımcıların yeni ismi olan BTC için çoğu isme göre altının yerini aldığı yorumları yapılıyor. BTC’nin 2021 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği yükselişe bakıldığında, altın için durumun kötü gittiği görülüyor. Messari tarafından yayınlanmış olan ilk çeyrek verileri temel alındığında piyasa değeri trilyonların üzerinde olan varlıklara bakıldığında en fazla getiri BTC tarafından sağlandı.

BTC, yıl başından itibaren mart ayının sonuna kadar olan dönemde yüzde 103 oranında artış yaşayarak yatırımcıları için önemli bir gelişme gösterdi. BTC’nin hemen arkasında ise en çok kazandıran yatırımların arkasında petrol geliyor. Petrol fiyatları da ilk çeyrekte yüzde 26 oranında yükselme yaşadı ve yatırımcılarının önemli kazançlar elde etmelerini sağladı.

Altın İçin Zaman Kötü Geçiyor

Verilere bakıldığında en alt sıralarda altın görülüyor. Altın, tarihi boyunca en kötü çeyrek dönemlerinden birisini yaşıyor. Yılın başından itibaren ise yatırımcılarına yüzde 10 oranında zarar vermiş oldu. Altın yatırımlarına göre daha iyi olmasına rağmen hazine tahvillerinde de yüzde 5 oranında zarar edildiği görülüyor. Yatırım tahvilleri kapsamında ise yüzde 4 zarar ile en çok zarar ettirenler arasında yerini alıyor. Bu gelişmeler altın alımlarını geriletirken BTC alımlarının ilerleyen dönemde daha da artış göstereceğine işaret ediyor. Ancak altın tarihsel olarak çok uzun dönemlere dayandığı için kripto yatırımlarının geleceği için henüz belirsizlik de devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.