Brexit Coinbase 'i İrlanda'ya Gönderdi

Brexit Coinbase 'i İrlanda'ya Gönderdi

En büyük kripto broker ve borsası Coinbase, “AB ve AEA’daki müşterileri için pasaportlarını güvenli bir şekilde korumak” için İrlanda’da bir e-money lisansı aldıklarını açıkladı.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkmasını teklif etmesi, Coinbase’i AB ile ilgili bu faaliyetleri yapmaya zorladı. Silikon Vadisi merkezli şirket, Amsterdam veya Avrupa’daki diğer finans merkezlerinin yerine İrlanda’yı seçti. Coinbase, “Avrupa Coinbase için büyük bir fırsatı temsil ediyor ve bugünkü ilan bölgede bizim için bir başka olumlu adım” dedi.

İrlanda Merkez Bankası'nın onayı şimdi İrlanda operasyonumuzu genişletmemizi ve en hızlı büyüyen pazarların bazılarında müşterilere daha iyi bir ürün sunmamızı sağlayacak.”

Bu duyuru, İngiltere’de, bir milyon insanın birlik bünyesinde kalmaya destek olmak için Parlamentonun potansiyel bir anlaşma ve / veya referandumda oy kullanmayı bekleyenlerin yürüyüşü ile sonuçlanan tarihi bir haftaya girildiği zamanda yapıldı.

Brexit Coinbase 'i İrlanda'ya Gönderdi Brexit Coinbase 'i İrlanda'ya Gönderdi

Bu oylar, Coinbase’in referandum sonucuna bağlı olarak hareket etmesinin gerekip gerekmediğini belirleyebilir. Buna ek olarak, anlaşma geçerse iki yıl süren bir geçiş dönemi olacak. Coinbase'in bu hamlesi artık görünmeyen bir anlaşma için hazırlık aşaması olarak değerlendirilmekte.

Başbakan Boris Johnson, seçilir seçilmez ilk icraatlarından bir tanesi olarak Avrupa Birliği'nden ayrılma planını sundu. Ancak bu durum İngiltere içinde büyük bir kesim tarafından kabul görmedi. Bunun en büyük sebepleri arasında AB ülkeleri vatandaşlarının İngiltere'ye girişlerinde daha sıkı kontrollere maruz kalmaları kadar İngiltere vatandaşlarının da diğer AB ülkelerine girişlerinde aynı uygulamalara maruz kalmaları bulunuyor.

Bununla birlikte eğer İngiltere AB üyeliğini sonlandırırsa dünyanın herhangi bir ülkesinde adli sicili temiz olmayan hiç kimse İngiltere sınırlarından içeri giremeyecek. AB ülkeleri içinde bu durum şu anda tolere edilebiliyor ve sicili sorunlu olanlar AB ülkeleri içinde dolaşabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.