Bounce Token Nedir? Bounce Token Nasıl Alınır?

Bounce Token Nedir? Bounce Token Nasıl Alınır?

Bounce Token Nedir?

Bounce Token tanımı Bounce Finance bünyesinde ortaya çıkarılan bir yerel kripto para birimi olarak yapılır. BOT Token olarak da adlandırılan Bounce Token rekabetçi piyasa oluşturmayı hedefleyen oluşumlar arasında yer almaktadır.  Bunun yanı sıra tahsilatının sınırlı miktarlarda yapılabilmesi, rekabet ortamını arttırıcı etkenlerden olmaktadır. Bounce Finance tarafından yapılan açıklamalara göre 220.000 civarında token arzı bulunmaktadır.

Bounce Token Nerede Kullanılır?

Bounca Tokenin kullanılabileceği yerler şu şekildedir:

 • Madencilik
 • Yönetim Kasası
 • Yatırımcılar
 • Staking

Coin ile token arasındaki farklar göz önüne alındığında Bounce Tokenin mantığı daha net anlaşılabilmektedir. Coinler, kendi blok zincir oluşumları üzerinde işlem görürken tokenler, kendi blok zincirlere bağlı olmadan hareket etmektedir. Token, farklı ağların blok zincir yapıları üzerinden işleyen bir finansal sistem olmakla beraber yalnızca belirli amaçlar dahilinde kullanılabilmektedir. Coin, dijital para birimi olarak işleme alınırken tokeni dijital varlık olarak nitelendirmek mümkün olur. Bounce tarafından yapılan açıklamalara göre DeFi alanının daha fazla büyümesi için yapılan çalışmalardan biri olarak BOT gösterilmektedir.

Bounce Token Nasıl İşler?

Bounce Tokenin işleyiş biçimi arzın bölümlere ayrılması üzerinden olmaktadır. Bounce Finance piyasası, temelde açık arttırma protokolü olarak değerlendirilebilmektedir. Merkezsiz bir sisteme sahip olan Bounce Finance, havuz ve swap kavramları üzerinden kullanıcıların kullanımına sunulur.  220.000 Bounce Token arzı, bölümlere şu şekide ayrılmaktadır:

 • Takım: 16500 BOT
 • Yönetim Kasası, Satış ve Ödül: 91.500 BOT
 • Günlük Ödül Dağıtımı: 100.000 BOT
 • İlk Tecrübeli Yönetici Davetiyeleri: 12000 BOT

Tokenlerin bu şekilde dağıtılmasındaki ana sebeplerden birisi, profesyonel kesimin ilgisini çekebilmek olarak ifade edilmektedir. Takım üyelerine verilecek olan tokenler, platformda canlılık meydana getirmeye yönelik düşünülmüştür. Sınırlı miktarlarda token arzı olması ise platformda rekabet oluşmasındaki tetikleyici niteliklerden olacaktır.

Günlük ödül dağıtımının 100.000 BOT civarına ulaştığında ise durması kararı alınmıştır. Bounce Token üzerinden kullanıcıların havuz oluşturma imkanı veya swap edilmek istenen tutarlar gibi durumları belirleme şansı bulunur. Kullanıcıların sınırlı oranlardaki tahsilatlardan yararlanabilmeleri ve swap işlemini yapabilmeleri için birbirleriyle rekabet etmesi gerekir. Bounce işlemleri iki tür havuz üzerinden ilerler:

 • Dinamik Oranlı Swap: Yapılan takasların havuzda bulunan ETH oranı ve token sayısına göre değişiklik gösterdiği durumlar, dinamik oranlı swap olarak ifade edilmektedir.
 • Sabit Oranlı Swap: Dinamik oranlı swap işleyişinden farklı olarak ETH ve token arasındaki oran değişmiyorsa bu tanım, sabit oranlı swap için kullanılmaktadır.

Bounce Token Nasıl Alınır?

Bounce Tokenini almanın yolu her borsada olduğu gibi kripto para platformlarında işlem yapmaktan geçer. Güncel fiyat takibi yapılması ve verilerin kontrol edilmesi, alım yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Bounce Token satın alınabilecek borsalar şunlardır:

 • Coinone
 • Huobi Global
 • Binance
 • OKEx
 • BKEX
 • UniSwap

Bounce Token alabilmek için işlem hacmi yönünden gelişmiş olan Binance üzerinden işlem yapılabilmektedir. Güvenli ve kolay biçimde BOT alım satımı gerçekleştirebilmek için piyasa üzerinden gerekli incelemeler yapılarak en uygun borsaya giriş gerçekleştirilebilir.

Bounce Token Fiyatı Nedir?

Bounce Token fiyatının ne olduğu güncel piyasa hacimleri üzerinden belirlenmektedir. Güncel veriler göz önünde bulundurulduğunda 1 BOT 375,43 USD’ye karşılık gelmektedir. DeFi altoinlerden olarak adlandırılan BOT, otoritelere bağlı olmaksızın varlığını sürdüren bir sistemdir. 2020 yılının Ağustos ayında 949,15 dolara çıkan BOT, en yüksek seviyesini o zaman görmüştür.

Kullanıcıların işlem yapmasına açık olarak oluşturulan BOT finans sistemi, açık blok zincirleri temel alınarak oluşturulmuştur. Bounce Token rekabetçi bir ortam içerisinde varlıkların swap edilmesi üzerinden işlemektedir. Swap etmek ise değiştirmek, takas etmek veya değiş tokuş etmek gibi anlamlara gelmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.