Blockstack STX Nedir?

Blockstack STX Nedir?

Blockstack; kullanıcıların verilerini ve kişisel bilgilerini kontrol altına alarak çalışan, herhangi bir merkezi bulunmayan özel bir platformdur. Blackstack platformuna 100‘den fazla bağımsız geliştirici uygulamalar tasarlamış olup, son olarak halka açık bir yazılım sistemi geliştirilmiştir.

Blockstack STX Nedir?

Yatırımcıların çok merak ettiği konuların başında Blockstack nedir sorusu geliyor. Bu platformun esas amacı güvenilir bir internet ortamı kurabilmektir. Buna göre kullanıcıların tüm verilerini ve kişisel bilgilerini güvenli bir şekilde girebileceği, herhangi bir merkeze bağlı olması söz konusu olmayan bir internet dünyası yaratılabilecektir.

Bu ekosistemin temelinde yer alan kuruluş ise Blockstack PBC’dir. Bu kuruluş ekosistemin temel gereksinimleri, protokolleri ve geliştiricilerinin uygulanabilirliği için 75 milyon dolarlık ciddi bir sermaye toplamıştır. Öne çıkan bu ekosistemin geliştiricileri olarak Stanford, MIT ve Princeton dünyanın en önemli üniversitelerini gösterebilmek mümkün. Blockstack ekosistemi 4 yılı aşkın bir sürede yapılan çalışmalar ve araştırmalar sonrasında kurulmuştur.

Şu an günümüzde bu platformda 270 uygulama tasarlanmış olmakla birlikte, 8 binden fazla aktif geliştirici yer almaktadır. Blockstack platformunun kurucuları, bu ekosistem için ‘’Fiziksel dünyada sahip olunan haklara dijital dünyada da yer vermeyi umuyoruz’’ ifadelerini kullanıyor. Kurucular Blockstack platformunun düzenleyiciler ile uyumlu bir şekilde çalışmasının piyasayı rekabete süreceğini ifade ederken , bu ekosistemin günden güne büyüme eğilimi gösterdiğini dile getirmiştir.

Blockstack Coin Nedir?

Blockstack Coin, bu yeni ekosistemin kripto para birimi konumundadır. Blockstack ekosistemi Blockchain ağındaki karmaşık sistemi daha basit bir hale getirebilmek amacı taşıyarak geliştirilmiştir. Bu platform üzerinde kimlik doğrulama bilgileri, akıllı sözleşme Blockchain zincirinin hemen üzerinde yer alır. Bunun yanı sıra uygulama verilerinin tamamı bu zincirin dışında tutulmaktadır. Böylece sisteme her şekilde kolaylıkla erişim sağlanabilecektir.

Blockstack ekosisteminde Android ve IOS gibi ortamlar düşünülerek tasarlanmış programlama kütüphaneleri bulunmaktadır. Bu kütüphane dil ve protokol bilgisi gereksinimi duymadığı için programlar kolayca indirilebilmektedir. Blockstack token güvenlik, hızlılık ve ölçeklenebilirlik yönünden oldukça tatmin edici olan bir para birimi olarak öne çıkıyor. STC tokende hız ve güvenilirlik dengesinin hassas bir şekilde kurulabilmesi adına, proof-of-work algoritması kullanılır.

Blockstack Coin Yorum

STX coin para biriminin zaman içerisinde daha çok borsa üzerinde listeleneceği öngörülmektedir. Daha çok borsada yer alması talebini arttıracağı için fiyatında artışlar yaşanmasına da nihai bir sonuç olarak bakılmaktadır. Bu altcoini diğerlerinden ayrı kılan bir durumda İlk SEC onaylı altcoin olmasıdır. Bu nedenle Blockstack coin yorum içeriklerine bakıldığında zaman içerisinde yatırımcıların bu tokene daha çok yatırım aracı gözüyle bakılacağı düşünülmektedir.

Blockstack Grafik

Blockstack grafik verileri göz önünde bulundurulduğunda bu sıralar dalgalanma dönemi yaşadığı fark edilebilecektir. Geçtiğimiz dönemlere bakıldığında en dip seviyeyi 13 Mart 2020’de 0.0450 dolar değeri ile gördüğü analiz ediliyor. Yine verilere göre 15 Ağustos 2020’de en yüksek seviyesi olarak 0.3193 doları görebilmiştir. Şu sıralar dolaşımda 683. 950.170 STX olduğu bilinmekte birlikte güncel fiyatı 0.2419 dolardır. Bu işlem değeri ile birlikte Blockstack Coin Coinmarketcap’ta 81. Sırada yer almaktadır.

Blockstack STX Nasıl Alınır?

Blockstack STX Coin almak isteyen yatırımcı en çok işlem gören borsalardan biri olduğu bilinen Binance üzerinden yapılabilecektir. Bu platform üzerinden cüzdan oluşturma adımını tamamlayan yatırımcı sağ üst bölümünden ‘’Al-Sat’’ seçeneğini tercih ederek STX/USD, STX/BTC çiftlerinden birini aratarak seçim yapabilecektir. Seçim sonrasında alınacak miktarı ve almak istenen fiyat içeriğini belirleyen yatırımcı satın alma adımını tamamlayarak, cüzdanında yer alan STX coinlerine göz atabilecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.