BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2023-2027, BTT Coin Fiyat Tahmini

BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2023-2027, BTT Coin Fiyat Tahmini

BitTorrent (BTT) Coin geleceği bakımından yatırımcılar dikkatle kripto para dünyasını incelemeye devam etmektedir.

BitTorrent (BTT) Coin geleceği bakımından yatırımcılar dikkatle kripto para dünyasını incelemeye devam etmektedir. Anlık şekilde değişim gösteren fiyatların sayesinde uzun yatırımların kısa vadeli yatırımlarla yer değiştirdiği de gözlemlenmektedir. Merkeziyetsiz ve popüler eşler arası (P2P) dosya paylaşım Torrent platformu olan BTT Coin 2019 yılının Şubat ayında piyasaya sürülmüştür. Yerel kripto para birimi olan BiTorrent Coin çeşitli araçları da eklemiştir.

BitTorrent (BTT) Coin Nedir?

BitTorrent coin, kripto para birimleri ile merkezi olmayan dosya paylaşım protokolüdür. BitTorrent, BTT dijital para birimi olarak da piyasada yer almaktadır.

BitTorrent (BTT) kripto para birimi, Singapur'da bulunan BitTorrent Inc. ve Tron Foundation tarafından 2019 yılında kurulan TRC-10 kripto para birimidir. BTT madeni para, Binance DEX'teki hızlı kitlesi ile ünlüdür. Bu kripto para birimi IEO'da 7 dakikada 7 milyar dolara satıldı.

BitTorrent Coin Amacı Nedir?

BTT Token'in amacı, kitleler arasında kurulacak bağlantıya aracılık etmeyi hedeflemektir. Bu amaç doğrultusunda içerik oluşturanlar arasında dosya paylaşımlarını hızlı bir şekilde ulaştırmayı amaç edinir.

BitTorrent (BTT) Özellikleri Nelerdir?

BitTorrent coinin sunduğu birkaç özellik bulunmaktadır. Bu özellikler şöyledir:

 • BTT, hızlı dosya paylaşımı için kullanılır.
 • BTT Token’lar, BitTorrent programı üzerinde yerleşik cüzdanda saklanır.
 • BTT, işlemci güçlerinin kullanıma açılması için kullanıcılara teşvik verir.
 • Ağ içerisinde yer alan değer aktarımı BTT tarafından yapılır.
 • BTT ile ağa katılan herkes uygulamaları kullanabilir.
 • BTT coin kullananlar belirli içerikleri alabilir.

BTT Ağının Trontlerin Özellikleri Nedir?

BitTorrent'de kullanılan torentlerin işlevleri bulunmaktadır. Torent işlevlerini sağlayan özellikler şöyledir:

 • Torrent ağında kullanılan tokenlar, Tron tabanlıdır.
 • Tron tabalı torenler BTT adıyla işlem görürler.
 • TRC-10 tokenlar kullanılmaktadır.

Torent Farkı Nedir?

Torrent'i, indirme yöntemlerinden ayıran en önemli fark dosyayı çekme hızının dosyayı çeken kişiler tarafından yönlendiriyor olmasıdır..

BitTorrent Uygulamaları Nasıl?

BTT ağında geliştirilen uygulamalar, merkezsiz bir ağ sistemi üzerinden sağlanır. Uygulamaların depolama alanları geniştir ve dünya çapındadır. BTT ağının uygulamaları ölçeklendirme sorunlarını ortadan kaldırır. Ağa sonradan katılan kullanıcılar, uygulamadaki depolama alanını rahatlıkla kullanabilir.

BTFS Nedir?

BitTorrent File System olan BTFS, BitTorrent’in merkezsizleştirilmiş dosya paylaşım protokolüdür. Projenin, ilk ölçeklenebilir merkezsizleştirilmiş depolama sistemi olması hedeflenerek oluşturulmuştur.

BitTorrent File System'in Sağladıkları Neler?

BTFS'nin yani BitTorrent File System'in geliştirildiği sistemi ile sağladığı unsurlar şöyledir:

 • 100 milyondan fazla kullanıcıya ağ hizmetlerinde fayda sağlamak.
 • BitTorrent üzerinden 3 bin node eklenmesi.
 • Ölçeklenebilir merkez depo sistemi durumuna gelmek.

BTFS Etkinleştirme İşlemi İçin Neler Yapılır?

BTFS'yi etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak için yapılması gerekenler şöyledir:

 • BTFS sistemine girilir.
 • Seçenekler kısmından tercihlere girilir.
 • BTFS'yi etkinleştir kutusunda yer alan işaret kaldırılır.
 • Uygula düğmesine basılır.
 • Bu adımlar ile BTFS etkinleştirilir ya da devre dışı

BTFS Sisteminde Yer Alan Bileşenler Neler?

BitTorrent File System'in geliştirildiği yani BTFS'de yer alan bileşenler, sistemin oluşumundaki ana hatları belirler. BitTorrent File System'ini oluşturan bileşenler şunlardır:

 • Block
 • Content Identifiers (CID) (İçerik tanımlayıcı)
 • Multiformat
 • Pinning (Sabitleme9
 • Elliptic Curve Digital Signature Algorithm (ESCD)
 • The Mutable File System(MFS)
 • Distributed Hash Table (DHT)
 • Markle DAG
 • IPLD

BTFS Blok Nedir?

BTFS sisteminde, dosya yüklemede dosyalar bloklara bölünür. Yüklenen dosyaları birbirine bağlamak için bağlantı düğmeleri açılır. Dosyalar belli bir yapıda düzenlenir.

BTFS İçerik Tanımlayıcı Nedir?

İçerik tamamlayıcı, BTFS sistemi üzerindeki malzemenin ne olduğunu belirten bir etikettir. İçerik tanımlayıcı kodu göremez ama kodun karma bir şekle gelmesini sağlar.

BTFS'de Multiformatlar Nedir?

Multiformat, BTFS'nin karma algoritmalarını kodlamalarını ve değişikliklere uyumunu sağlar. BTFS multiformat ile sistemdeki değişiklikler için geleceğe dönük çeşitli esnek protokollere izin vermeyi hedefler.

BTFS Sabitleme Nedir?

BTFS sistemi ile sabitleme, nesnelerde oluşan düğümün yerel depolamasında saklanmasını sağlar. Sabitleme işlemi dosyaların kalıcı olmasına yardımcı olur.

BTFS Sisteminde Kullanılan ESCD Nedir?

ESCD bir algoritma olarak kullanılır. ESCD açılımı Elliptic Curve Digital Signature Algorithm şeklindedir. Elliptic Curve Digital Signature Algorithm yani ESCD ile eliptik eğri kriptografisi kullanımının yapıldığı dijital imza algoritması kullanılır.

BTFS Sisteminde Kullanılan MFS Nedir?

The Mutable File System olarak açılan MFS, değiştirilebilir dosya sistemidir. Kullanıcıların dosyaları normal tabanlı dosya sistemi gibi kullanabilmesini amaçlar. Kullanıcılar MFS dosyalarını kullanabilir, kaldırabilir, ekleyebilir ya da taşıyabilir.

BTFS Sisteminde Kullanılan DHT Nedir?

Distributed Hash Table şeklinde açılan DHT, BTFS sisteminde CID'leri bulmak için kullanılır.

BitTorrent Gelişmeleri Neler?

BTT coin gelişmeleri, piyasa durumuna göre ve yapılan çalışmalara göre ilerlemeler yaşamıştır. BTT coin gelişmeleri şöyle.

 • BitTorrent, bir hafta sürecek optimizasyon çalışması yaparak, ödeme sistemi daha iyi hizmet verebilmesi için çalışır.
 • BTFS (BitTorrent File System), BTT topluluğuna katkıda bulunan alıcılara BitTorrent Pro üyeliğini dağıtacağını açıkladı.
 • BitTorrent ve UTorrent web sitelerinin arayüzü yenilendi.
 • Ağ güncellemeleri yapıldı.
 • Yapılan güncellemeler doğrultusunda onarma modu ile kullanıcılar ağdaki tüm node ödüllerini indirebilecek.
 • Onarımlar doğrultusunda ağ üzerinden kaybolan ödüller geri getirilebilecek duruma geldi.
 • BitTorrent topluluğu canlı yayın etkinlikleri düzenledi.
 • Düzenlenen etkinlikler ile ödüller dağıtıldı.

BitTorrent (BTT) Coin Nasıl Alınır?

BitTorrent (BTT) Coin nasıl alınır? BTT Coin alımı yapabilmek için bulunduğu borsalardan birinde kayıt oluşturmanız gerekir. Aktif şekilde yatırımlarınıza yönelik kullanacağınız uygulamayı sorunsuz kullanmak için mutlaka kimlik doğrulaması adımını geçmelisiniz. Ardından yatırımlarınızı yöneteceğiniz cüzdana BitTorrent Coin alımı yapacak kadar yatırım yapmalı ve borsa da yer alan al-sat kısmından alım işlemini gerçekleştirmelisiniz.

BitTorrent (BTT) Coin Hangi Borsalarda

BitTorrent (BTT) Coin hangi borsalarda işlem görüyor diye merak eden kullanıcılar coinmarketcap sitesinde piyasa kısmından öğrenebilir. Öne çıkan borsalar ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Huobi Global (BTT/USDT)
 • Binance (BTT/USDT)
 • Poloniex (BTT/USDT)
 • KuCoin (BTT/TRX)
 • OKEx (BTT/USDT)
 • PancakeSwap (V2) (BTT/BUSD)

Yukarıda sıralanan borsalar haricinde birçok borsada da bulunduğu bilinen BTT Coin alımı yapabilmenin oldukça kolay olduğu bilinmektedir.

BitTorrent Coin Geleceği Hakkında Nasıl Görüşler Bulunmaktadır?

BTT coinin, ileride önemli gelişmeler göstereceğine dair yorumlar ve görüşler ele alınmaktadır. BTT ağının sağladığı özellikler sayesinde BitTorrent coin fiyatlarının olumlu yönde artış göstermesi beklenmektedir.

BitTorrent Geleceği 2023 Ne Olur?

Walletlnvestor uzmanlarına göre BitTorrent Coin’in 2022 senesini bitirmeden yeni ve başarılı işlere adım atacağını yönünde ifadelerde bulunmaktadır. Özellikle de sıkça gündeme getirilen Spotify ve BitTorrent Coin isimlerinin yan yana gelmesinden sonra BitTorrent Coin fiyatlarında artış olacağını öngörüyorlar.

Uzmanlar 2023 yılında BitTorrent Coin’in fiyatının 0.000002 $lık bir fiyat değerine çıkacağını öngörüyorlar. Öngördükleri bu fiyat değerine 2023 yılının ikinci yarısına girmeden önce ulaşabileceğini söylüyorlar.

BitTorrent Geleceğini Ne Olur?

CryptolnfoBase yaptığı analize göre BitTorrent Coin’in geleceğinin parlak olduğunu söylüyorlar. 2022 yılında fiyat oynaklığını öne çekmesi beklenen BitTorrent Coin’in rekor düzeyde bir fiyat değerine ulaşacağını belirttiler.

CryptolnfoBase, 2022 senesinin ikinci yarısında BitTorrent Coin’in 0.00000015 $da konumlanacağını söylüyor. Beş senelik bir süre zarfı içerisinde BitTorrent Coin’in fiyatının 1 $ seviyesine yakın bir düzeyde olabileceğini belirttiler

BTT Yorum 2023

Uzmanlar BitTorrent’in geleceği hakkında analizler yaparken P2P dosya paylaşımına imkan sağlamasından da bahsediyorlar. Bu avantajın BTT için gelecekte popüler olmasına ve daha da benimsenmesine fayda sağlayacağını düşünüyorlar. Uzmanların dikkat çektiği diğer bir konu ise BTT Coin’in içerik üreticilerine ve verilerini güvenle aktarmak isteyen kurumsal firmalara hitap ettiği yönündedir. Bu iki önemli konunun ilgilendirdiği sektörlerin 2021 yılının yükselen sektörleri olduğunu da belirttiler.

BitTorrent Coin Fiyat Tahmini 2023

Uzmanların BTT Coin için 2023 yılına dair yaptıkları yorumlarda değer kazanımı olabileceği görüşü söz konusudur. Uzmanlar BTT Coin’in 2023 yılının Şubat ayında fiyatının 0.00000080 $ ile 0.00000085 $ bandında bir dalgalanma olabileceğini söylediler. 2023 senesinin ikinci yarısında da fiyatının 0.01 $ a kadar yükselebileceğini belirtiyorlar.

BitTorrent Coin Fiyat Tahmini 2024

Uzmanların analizlerine göre 2024 yılında BTT Coin 0.050 $ fiyatı tablosuna alabilmesi söz konusudur. Söz konusu bu durum ise 2024 Ocak ayında gerçekleşebilir. 2024 Haziran ayında ise 0.060 $ ile 0.065$ arasında fiyatları tabloya alabileceğini belirttiler. Uzmanların analizlerine göre Ocak ve Ağustos ayları arasında birçok farklı noktalarda, 2021 yılının Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleşen sert iniş ve çıkışlar olabilir.

BitTorrent Coin Fiyat Tahmini 2025

Kripto para piyasasında net bir hedef belirlemek oldukça zordur. Çünkü beklenen seviyeye hızlıca ulaştığı gibi hızlıca da düşmektedir. Ancak bir çok uzman analist Bittorrent coin fiyat tahmini 2025 'te 0,1 dolara kadar yükselmesinin olası olduğunu ifade etmektedir.

Uzmanlara Göre BitTorrent 1 Dolar Olur Mu?

BitTorrent Coin 1 dolar fiyat hedefini tutturması yakın gelecekte pek mümkün olmayabilir. Uzmanlara göre ise 1 $lık fiyat hedefi yakın bir zamanda mümkün olmayabilir ancak daha sağlam fiyat artışları oluşabilir. Uzmanlar BitTorrent Coin’in 2021 yılı fiyat hareketlerini incelediklerinde önümüzdeki dört senelik sürecin ardından 1 $ fiyatına ulaşabileceğini söylüyorlar. Alex Saunder, The Signalysts gibi uzmanlar ve daha çok birçok isim BitTorrent Coin’in 2021,2022,2023 ve 2024 senesinin ilk yarısında 1 $ olmayacağını söylüyorlar

BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2023

BitTorrent (BTT) Coin geleceği 2023 yılında risksiz yatırım seçeneği olması ile Price Prediction ekibinin tahminlerine göre minimum fiyatının 0,04 dolar olacağı belirtilirken maksimum fiyatının 0,05 dolar olması beklenmektedir. Ortalama fiyatının ise 0,04 dolar olabileceği ifade edilmektedir.

BTT Coin geleceği 2023 yılı kapsamında Price Prediction ekibine göre 2023 yılının ilk aylarında BTT Coin’in fiyatı en az 0.004 olması beklenirken maksimum 0.005 dolar olması beklenmektedir. Price Prediction ekibine göre BTT Coin’in 2022 yılı ortalarındaki fiyatının 0.005 dolar olması beklenmektedir. Ayrıca Price Prediction BTT Coin’in 2023 yılının son aylarındaki fiyatının en az 0.006 dolar en fazla ise 0.007 dolar olacağını tahmin etmektedir. Digitalcoinprice ekibine göre BTT Coinin 2022 yılında 0.0069531408 dolar üzerinden işlem görmesi beklenmektedir. Coinarbitragebot ekibi yaptığı açıklamalarda BTT Coinin 2023 yılında 0.004905 dolardan işlem görmesini beklediğini açıklamıştır.

BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2024

BitTorrent (BTT) Coin geleceği 2024 yılında stabil bir şekilde ilerleyici düşünülen BTT Coin ile ilgili WalletInvestor ekibine göre minimum fiyatının 0,06 dolar olacağı belirtilirken maksimum fiyatının 0,07 dolar olması beklenmektedir. Ortalama fiyatının ise 0,06 dolar olabileceği ifade edilmektedir.

BTT Coin geleceği 2024 yılı kapsamında Price Prediction ekibinin yaptığı açıklamalara göre BTT Coinin 2024 yılının başlarında en az 0.006 dolardan işlem görmesi beklenirken en fazla ise 0.007 dolardan işlem görmesi beklenmektedir. Yine Prediction ekibine göre BTT Coin’in 2024 yılının ortalarında minimum 0.008 dolar maksimum 0.008 dolar olması beklenmektedir. Ayrıca Price Prediction ekibi 2024 yılının son ayında BTT Coin’in ortalama 0.009 dolar olacağını tahmin etmektedir. Digitalcoinprice ekibine göre BTT Coinin 2024 yılında 0.0092299147 dolar üzerinden işlem göreceği tahmin edilmektedir. Coinarbitragebot ekibi yaptığı açıklamalarda BTT Coinin 2024 yılında 0.008731 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir.

BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2025

BitTorrent (BTT) Coin geleceği 2025 yılında da dengeli bir şekilde risk içermeyen analiz kapsamında öne çıkacak BitTorrent Coin fiyatı Coinarbitragebot ekibinin tahminine göre minimum 0.09 dolar olacağı belirtilirken maksimum fiyatının ise 0,10 dolar olacağı ifade edilmektedir. Ortalama fiyatının ise 0,09 dolar olması beklenmektedir.

BTT Coin geleceği 2025 yılı baz alındığında Digitalcoinprice ekibi BTT Coin’in yılın sonunda 0.0108172786 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir. Coinarbitragebot ekibi BTT Coinin 2025 yılında 0.01413 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir. Price Prediction ekibi ise BTT Coin’in yılın başında en az 0.009 dolar olmasını beklerken en fazla 0.010 dolar üzerinden işlem gömesini beklemektedir. Price Prediction ekibi BTT Coinin 2025 yılının son aylarında en az 0.013 dolar üzerinden işlem göreceğini tahmin ederken en fazla 0.015 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir.

BitTorrent (BTT) Coin Geleceği 2026

BitTorrent (BTT) Coin geleceği 2026 yılında atak göstereceği ifade edilen BTT Coin ile ilgili Trading Beasts ekibinin tahminine göre minimum fiyatının 0,012 dolar olacağı belirtilirken maksimum fiyatının ise 0,015 dolar olabileceği ifade edilmektedir. Ortalama fiyatının ise 0.012 dolar olması beklenmektedir.

BTT Coin Geleceği 2026 yılı kapsamında Digitalcoinprice ekibi BTT Coin’in 2026 yılında ortalama olarak 0.0122081957 dolardan işlem göreceğini tahmin etmektedir. Coinarbitragebot ekibi yaptığı açıklamalarda BTT Coinin 2026 yılını 0.02286 dolar bazında işlem görerek kapatacağına dikkat çekmektedir. Price Prediction ekibi ise BTT Coin’in yılın başında en az 0.012 dolar en fazla ise 0.014 dolar üzerinden işlem göreceğini tahmin etmektedir. Aynı ekip BTT Coin’in yıl sonunda en az 0.017 dolar en fazla 0.021 dolar işlem görmesini beklemektedir.

BitTorrent (BTT) Coin Fiyat Tahmini

BitTorrent (BTT) Coin fiyat tahmini açısından yukarıda belirtilen uzman analizleri teknik yönden incelenmiş olup borsalarda çok işlem gören BTT Coin için belirtilmiştir. Fakat öne çıkan bilgilerin kesinlik içermeyen ve sadece analizi çıkarılmış tahmini bilgiler olduğu bilinmektedir. Şuan için 0,04453 TRY olan BitTorrent Coin fiyatının önümüzdeki yıllarda aynı dengesini koruyacağı ve risk içermeyeceği ifade edilmiştir. Bu ifadeye göre yatırım yapılması mantıklı olan seçeneklerin başında gelse de kripto dünyasında bulunan risklerin göz ardı edilmemesi gerekir.

BitTorrent (BTT) Coin Yükselir mi?

BitTorrent (BTT) Coin yükselir mi? Uzmanlara göre dengesini koruyarak ilerleyecek BTT Coin önümüzdeki yıllarda dengeli artışla öne çıkacağı ifade edilmektedir. Bu yüzden uzun vadeli yatırım seçeneklerinde değerlendirilmesi çok mantıklı olduğu belirtilmiştir. Kripto dünyasında bilinen 5 uzmanın belirttiği fiyat tahminleri de uzun vadeli kullanılması gerektiğini öne çıkarmaktadır. Çünkü gelecek yıllarda dengeli artışta olacağı bilinmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum